Jump to content

Megane 4 - iskustva i misljenja


MilosB

Recommended Posts

Auto ima 2 godine. Pomislio sam da bi mogla biti baterija, ali mi nekako čudno da "otkaže" tako brzo? Na Generationu je gurala 9-u godinu bez problema. Vidio sam na you tube da se baterija lako mjenja. Ako nastavi zezati, ide nova. 

Link to comment
Share on other sites

Zna netko da li je Apple Carplay podrzan na 2016 verziji? Updateao sam R link na V9, aktivirao Android auto i Apple Carplay. AA radi odlicno, ali Carplay nista.

Link to comment
Share on other sites

On 10. 09. 2022. at 19:29, deckoskvarta said:

Zna netko da li je Apple Carplay podrzan na 2016 verziji? Updateao sam R link na V9, aktivirao Android auto i Apple Carplay. AA radi odlicno, ali Carplay nista.

Možeš nabavit hw ako ti se da maltrati: How To Run Carplay On A 2016 Renault Talisman (Tutorial Video) - YouTube

Edited by tomidix
Link to comment
Share on other sites

nakon faze motanja po glavi octavie RS, poceo mi se motat po glavi opet meg GT 205...

zanima me da li one felge 17ke su bile standard, a 18ke nadoplata? ili je imao samo 18ke, a ako se i prodaje neki sa 17kama, onda je netko to dodatno kupio npr za zimske? jer ih vidim dosta po oglasnicima sa 17kama kakve ja mislim da ima GT line...onih 5 duplih krakova...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 17. 09. 2022. at 10:50, Ruske said:

nakon faze motanja po glavi octavie RS, poceo mi se motat po glavi opet meg GT 205...

zanima me da li one felge 17ke su bile standard, a 18ke nadoplata? ili je imao samo 18ke, a ako se i prodaje neki sa 17kama, onda je netko to dodatno kupio npr za zimske? jer ih vidim dosta po oglasnicima sa 17kama kakve ja mislim da ima GT line...onih 5 duplih krakova...

17" su GT Line i vjerojatno su ih uzimali za zimske. Dolazio je samo sa 18"

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

pozdrav, evo i mene vlasnika svog prvog Renaulta, Megane IV Grandtour 2016 1.5dci....skoro sam uzeo GT, bogami je malo falilo.

Nego zanima me gdje se mogu vidjeti koji su točno OEM dijelovi/proizvođači...sad bih trebao promijeniti set zupčastog remena i ulja/filtere pa me zanimalo gdje bih to najlakše našao

u ovlaštenom gdje su mi okvirno rekli cca 5500kn

1. set zupčastog remena (sa pumpom za vodu)

2. ulje, filter ulja

3. filter zraka i kabine

4. kočiono ulje

5. filter goriva

Edited by MasterGCro
Link to comment
Share on other sites

On 20. 09. 2022. at 18:58, MasterGCro said:

pozdrav, evo i mene vlasnika svog prvog Renaulta, Megane IV Grandtour 2016 1.5dci....skoro sam uzeo GT, bogami je malo falilo.

Nego zanima me gdje se mogu vidjeti koji su točno OEM dijelovi/proizvođači...sad bih trebao promijeniti set zupčastog remena i ulja/filtere pa me zanimalo gdje bih to najlakše našao

u ovlaštenom gdje su mi okvirno rekli cca 5500kn

1. set zupčastog remena (sa pumpom za vodu)

2. ulje, filter ulja

3. filter zraka i kabine

4. kočiono ulje

5. filter goriva

Koliki je servisni interval za zamjenu zupcastog za 1.5 dci?

Link to comment
Share on other sites

meni su rekli 6 godina....kao sad bi već trebalo (nisu spominjali kilometre).

moj je trenutno na 97 000km

Link to comment
Share on other sites

Mislim da je 120 tisuća ili 6 godina, ukinuti odavno servisni intervali od 30 tisuća km... sad su godinu dana ili 20 tisuća

Link to comment
Share on other sites

Meni i dalje stoji u MyRenault aplikaciji svakih 30 000km...tj ovo i jest screenshot iz aplikacije.

Ja radim na 15 000 sve filtere i ulje...remenje,kočioni i ulje u mjenjaču zamjenio na 140 000.

Link to comment
Share on other sites

android auto na rlinku 2 - treba nesto posebno otkljucavati ili vec radi na verzijama iznad 3.x koje vec?

i da li prikazuje ekran mobitela u landscape modu ili portrait?

Link to comment
Share on other sites

On 23. 09. 2022. at 19:42, Ruske said:

android auto na rlinku 2 - treba nesto posebno otkljucavati ili vec radi na verzijama iznad 3.x koje vec?

i da li prikazuje ekran mobitela u landscape modu ili portrait?

Ja sam morao posebno aktivirati u developer modu AA. Pazi da uzmes neki kvalitetan kabel za spojiti mobitel (usb 3.1 najbolje), ovi od 50ak kn jako lose rade i pucaju.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

kad smo već kod tog R-Linka.

Meni je stara verzija gore 3.xx.x.x. uglavnom stara.

Išao sam u Baotić pitati za update (riješio bih i NAVI karte odmah jer su ove definitivno zastarjele), ali mi kaže lik da oni to ne rade jer postoji 50% šanse da rikne radio pa da to ne rade.

Ovdje sam negdje na forumu pročitao da su likovi u Karlovcu redovito radili, ali sam, ako se dobro sjećam, isto pročitao da bi sad svi ovlašteni trebali to raditi ?

Doduše, moguće da sam pobrkao lončiće.

Svakako bih to napravio jer mi android auto ne radi na trenutnoj verziji 😕

Link to comment
Share on other sites

Ja zvao u ZAK, tamo rade, ali mi dali termin za 10-ak dana. A ja tako ne mogu planirati. Rade i u RB autu. ZAK rekao 400kn. Ove nisam pitao za cijenu. 

Ako napraviš-javi rez

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, MasterGCro said:

kad smo već kod tog R-Linka.

Meni je stara verzija gore 3.xx.x.x. uglavnom stara.

Išao sam u Baotić pitati za update (riješio bih i NAVI karte odmah jer su ove definitivno zastarjele), ali mi kaže lik da oni to ne rade jer postoji 50% šanse da rikne radio pa da to ne rade.

Ovdje sam negdje na forumu pročitao da su likovi u Karlovcu redovito radili, ali sam, ako se dobro sjećam, isto pročitao da bi sad svi ovlašteni trebali to raditi ?

Doduše, moguće da sam pobrkao lončiće.

Svakako bih to napravio jer mi android auto ne radi na trenutnoj verziji 😕

Ja sam odradio u ZAKu prije mjesec dana sa 2.2 na V7, decki zavrsili za 2 sata. I onda sam podigao sam na V8 i V9, sad radi sve po spagi, sustav je nebo i zemlja naspram V2.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Novi uređaj zato što su ubili stari ili..?

Sent from my SM-G981B using Tapatalk

Kakva je razlika između v3 i v9?

Sent from my SM-G981B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, filiplolic said:

Novi uređaj zato što su ubili stari ili..?

Da, stariji meg je podložan tome, moj je 2016

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.