Jump to content

Megane 4 - iskustva i misljenja


MilosB

Recommended Posts

13 hours ago, mocho said:

Da, stariji meg je podložan tome, moj je 2016

I onda si dobio novi uređaj s novim hardwareom kompatibilnim za v9? Bez nadoplate za novi uređaj? Auto nije pod garancijom više?

Link to comment
Share on other sites

Sve novo je išlo gore sa verzijom 9, nije više bio pod garancijom ali su ga progurali pod petogodišnju (valjda produženu garanciju). Moj je imao tri godine garancije. Vjerojatno bi bilo natezanja da je auto stariji od pet godina.

Uglavnom, ne izbacuje mobitel više, OS se diže brzo a ne kao ranije par minuta i naravno nove mape su gore. Sve radi puno glađe nego s nižom verzijom.

Link to comment
Share on other sites

cek ako sam dobro skuzio, multimedija na megijima 2016 17 je podlozna crkavanju kod updejta na visu verziju? koja pizdarija...

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Ruske said:

cek ako sam dobro skuzio, multimedija na megijima 2016 17 je podlozna crkavanju kod updejta na visu verziju? koja pizdarija...

Bilo je slučajeva da ali ne znači da svima crkavaju kod 2016. godišta. Ja se nebi igrao ako nema garancije ili ako nema prethodnog dogovora sa servisom kaj se dešava ako crkne.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

javit cu se Roca servisu...(kao sto sam rekao, Baotic me odje++...iako mislim da po nekim normama/zakonu moraju ispostovati servis, dizanje sustava...jer sam rekao da ne mogu spojit android mobitel...dakle ispada kao da je nedostatak/nepravilnost/nesukladnost.

Javiti cu se Roca servisu pa da vidim kaj ce oni reci.

 Javim na forumu ovdje. *moj je proizvodnje 3mj/2016...prva reg. 4mj/2017) .R/link verzija 3.XX.XX

Link to comment
Share on other sites

Ja pitao kod Štarkelja i kažu da mogu probat 😅 Radije bi da mogu negdje u ZG riješit tko zna i ima proceduru ako ga zeznu, da ne moram ić kod ZAK-a u Karlovac(ako ne moram) gdje kolege išli i imaju preporuke.

Link to comment
Share on other sites

Update. Kontaktirao auto centar Roca i kažu ako je u garanciji oni rješavaju ako rikne, prilikom programiranja, a van garancije(a moj je 10mj. 2017) ako rikne sam plaćam.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, webmaster750 said:

Update. Kontaktirao auto centar Roca i kažu ako je u garanciji oni rješavaju ako rikne, prilikom programiranja, a van garancije(a moj je 10mj. 2017) ako rikne sam plaćam.

Obratiti se direktno Renaultu. Oni će onda zvati Rocu i reć im da će Renault pokriti u slučaju kvara.

Samo jelte, načekat ćeš se koji tjedan...

  • Thanks 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, webmaster750 said:

Update. Kontaktirao auto centar Roca i kažu ako je u garanciji oni rješavaju ako rikne, prilikom programiranja, a van garancije(a moj je 10mj. 2017) ako rikne sam plaćam.

Imaš cijeli mjesec za to obaviti 😁

A ovo što kolega MB104 kaže je istina ali je puno dulji put i zezancija

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, MB104 said:

Oni će onda zvati Rocu i reć im da će Renault pokriti u slučaju kvara.

koliko je ovo sigurni dogadaj? oidnosno da ce bas renault zvati i narediti trosak poslovnici?

Link to comment
Share on other sites

Imate neku preporuku za mehanicara u Zg da se bas ne vozim u ZAK? Iskocila mi greska check injection (1.5 dci) na autoputu, nakon stajanja nestala greska sama od sebe, po gradu nista.

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, deckoskvarta said:

Imate neku preporuku za mehanicara u Zg da se bas ne vozim u ZAK? Iskocila mi greska check injection (1.5 dci) na autoputu, nakon stajanja nestala greska sama od sebe, po gradu nista.

Imam. Matej(Dugo Selo) 0914646124

Renault zna u dušu. Ja bio kod njega prošli tjedan na pregledu kad uzeo megane.


https://maps.app.goo.gl/qxX6TWXF3aeQWtnf8

 

 

Edited by webmaster750
Link to comment
Share on other sites

On 04. 10. 2022. at 11:23, MB104 said:

Obratiti se direktno Renaultu. Oni će onda zvati Rocu i reć im da će Renault pokriti u slučaju kvara.

Samo jelte, načekat ćeš se koji tjedan...

Ništa od toga. Renault kaže javi se Roci. Roca rekao da oni ne pokrivaju trošak.

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, webmaster750 said:

Ništa od toga. Renault kaže javi se Roci. Roca rekao da oni ne pokrivaju trošak.

Ionako bilo teško povjerovat na prvu.

Link to comment
Share on other sites

Ne znam kak ste uopće pomislili da bi renault van garancije, na želju korisnika za nekom izmjenom išta sam financirao, suludo.

Link to comment
Share on other sites

Naravno, previše je tražit da uređaj radi bez da puca bluetooth veza, da prvi boot traje minutu itd., i onda tokom programiranja na noviju verziju(koja to sve rješava), prilikom koje mogu zeznut uređaj da više nije upotrebljiv isti ide na trošak korisnika.

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Ma, da. Sve razumljivo. Dok je auto u garanciji. Poslije nema nikakve logike da pokrivaju. Btw, i ja sam zainteresirana stranka, van garancije. 😬

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Ninoo said:

Ne znam kak ste uopće pomislili da bi renault van garancije, na želju korisnika za nekom izmjenom išta sam financirao, suludo.

A gle, moj nije bio u garanciji no kad su mi vidjeli facu onda su ju produžili koliko treba :gun:

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Pisalo se vec puno puta u ovoj temi pa koga zanima nek' prolista..uglavnom ima i privatnih servisera koji rade update multimedije.

Link to comment
Share on other sites

moj je van garancije kako god pogledaš...makar i na produljenu 5god 😞

Kupio sam ga kao uvoz iz Njemačke, auto je 2016god. prva rega mislim da 4mj 2017.

I idem gledat verziju sustava 2.2.19.300 i informacije o navigaciji (jel to ima veze sa mapama?) 9.12.80.689874 i sad jbga ne znam što da radim.

Iskreno nije mi niti baš jasno imam li zadnju moguću verziju za moj auto/godište? ili je zadnja moguća 7.0.24.16x (druga slika sa službene Renault stranice).

Makar mi android car ne radi! nije mi to od životne važnosti (zapravo bih htio samo radi google mapsa).

No verzija mapa mi je zastarjela dobrih 5god ako dobro vidim (V1506) što je gro staro...imam opciju kupiti TomTom za 65Eur ili Map update service: Europe za 85Eur...no ako je ovaj datum iz 2019 zapravo zadnji update mapa ne vidim poantu...malo mi je to sve zbunjujuće 😕

IMG_20221016_173119.jpg

Software.png

maps 2.png

Maps.png

TomTom traffic & connectivity.png

Map update service Europe.png

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, MasterGCro said:

Kupio sam ga kao uvoz iz Njemačke, auto je 2016god. prva rega mislim da 4mj 2017.

I idem gledat verziju sustava 2.2.19.300 i informacije o navigaciji (jel to ima veze sa mapama?) 9.12.80.689874 i sad jbga ne znam što da radim.

Pusti ti sve te službene karte s reno stranica, najnovije su im zapravo stare par godina. Bacanje love.

Ja sam si sam ubacio nove TomTom karte (i kamere) iz 6.mj 2022. godine besplatno. I sve šljaka (osim live traffic kojeg ipak treba platiti, ali mi on nije bitan).

Ako se hoćeš poigrati s tim, SKU creator.

Ako nisi baš vješt u tim stvarima, mogu ti pomoći.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@NepoznaT dapače...pliz pomozi, doslovno ne znam o čemu se radi u ovom slučaju, ali vjerujem da ću brzo shvatiti ako je nešto slično flashanju mobitela i tih stvari.

HVALA!

Link to comment
Share on other sites

@NepoznaT ne znam zašto ali ne mogu se registrirati...nisu me niti upoznali već sam bannan 😄

 

"The administrator has banned your email address domain. You will need to change your email address in order to continue. If you think this is done in error, please click here to contact the administrator."

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.