Jump to content

Megane 4 - iskustva i misljenja


MilosB

Recommended Posts

Očito imaš neku čudnu email domenu s koje su im stizali hakerski napadi (npr. @yahoo, @yandex itd.) pa su blokirali te domene da se ne može registrirati.

Koristi neki drugi email, gmail ili sl.

Link to comment
Share on other sites

probao sam i sa drugom adresom isto sa hotmail domenom..ne prolazi, ne razumijem.

poslao sam im poruku pa ću vidjeti

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, MasterGCro said:

probao sam i sa drugom adresom isto sa hotmail domenom..ne prolazi, ne razumijem.

poslao sam im poruku pa ću vidjeti

Sam sebi si odgovorio zašto ne prolazi.

Problem je u @hotmail (domena).

Link to comment
Share on other sites

On 23. 10. 2022. at 13:52, MasterGCro said:

kad kažeš njihovim stranicama? čijim?

Pa službenim od renola...  ako sam dobro shvatio? Hoces napravit updejt karti na navigaciji? 

Ako je tako.. da necekam odogovor ušao si u krivu službenu stranicu.. da se tako izrazim i jako je trikovito to nac.

Edited by macan
Link to comment
Share on other sites

izgleda da nisam jedini...vidim na njihovoj facebook stranici da su neaktivni administratori i/ili stranica ne funkcionira kako spada.

prijavio sam se sa gmail  adresom, uspio ući, ali ne primam activation codes da aktiviram račun...sto puta sam kliknuo na resend...i ništa, nisam jedini kao što sam rekao.

tak da izgleda da pada u vodu da ću preko tog foruma išta napraviti. 😕

 

@macan

ne znam gdje to naći očito, tj našao sam jedino preko toolboxa i nudi mi mape iz 2015.

ili platit tomtom map update iz 2019...opet prestaro

Edited by MasterGCro
Link to comment
Share on other sites

Napisao sam ti i dao link od kud skinuti i s uputama kako ubaciti najnovije karte 2022.

Ne kužim što sad filozofiraš sa službenim reno stranicama i kartama iz 2015. 🙄

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, NepoznaT said:

Napisao sam ti i dao link od kud skinuti i s uputama kako ubaciti najnovije karte 2022.

Ne kužim što sad filozofiraš sa službenim reno stranicama i kartama iz 2015. 🙄

Kaže kolega da ne radi stranica za koju si mu dao link. Probao sam ja sada i isto ne dobivam aktivacijski link za registraciju i pristup forumu.

Link to comment
Share on other sites

@NepoznaT

ne filozofiram ništa...kao što sam napisao, a kolega iznad ponovio...stranica ne radi, tj ne mogu doći do niti jednog foruma/teme/podforuma bez tog aktivacijskog koda...koji nikad neće doći očito. Tako da ne mogu vidjeti upute i napraviti prema tome...ili barem probati...al hvala na pokušaju. čak sam dalje tražio po netu da nađem alternativu, al za sada uzalud 😉

a službenu renault stranicu sam spomenuo odgovarajući macanu koji ju je spomenuo

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Iskustva sa Meganom pogonjenim 1.2 tCe ? Potrošnja u gradu, ubrzanja...

Edited by EsadCo
Link to comment
Share on other sites

Ubrzanja imaju na internetima, potrosnja na spiritmonitoru-uzmeš neku sredinu i to ti je u par deci plus-minus. Bar u mom uzorku od 6 automobila koje sam vozio.

Link to comment
Share on other sites

On 15. 06. 2022. at 20:12, zibel said:

Pozdrav

Dali je tko kupovao i ugrađivao zadnju parking kameru u ovlaštenom servisu? U kojem i kakva su vam iskustva? 

 

U Sisku u Cindriću kažu da se ne može, makar imam veći ekran u autu i zadnje senzore 😂

Megane IV - retrofit ugradnja kamere - Megane IV - Renault klub Forum (renault-klub.hr)

Link to comment
Share on other sites

Da podijelim iskustvo.

Prošli petak sam sa svojim 2016 megane grandtour otišao do ZAK-a upgrejdati R-link na verziju 7.

Nisu me ništa niti pitali ili upozorili...jednostavno, dođi cijena je 550kn.

Došao obavio, sve radi uredno...poslije sam doma preko developer moda uključio android auto i sad to radi kao urica.

Pošto nije bilo niti upozorenja, e nešto može poći po zlu blablabla / brickanje...najiskrenije mislim da ostali Renult servisi glume majmuna i neda im se to raditi.

Link to comment
Share on other sites

On 18. 10. 2022. at 7:55, NepoznaT said:

Pozdrav, molim te pomoć. 

Pokušao sam se prijaviti s Gmaila kako si predložio ali ne mogu dobiti verifikacijski kod (pokušao preko dva maila) pa se ne mogu registrirati, pa ni skinuti program ni vidjet proceduru. Jeli možda postoji neka druga stranica ili način kako bih mogao doći do informacija kako ažurirati karte? 

Unaprijed, hvala!!

Inače sam prošli tjedan ažurirao R link 2 s verzije 2 na verziju 7.  

A i ovim putem moram pohvaliti ekipu iz Zaka u Karlovcu koji su jedini bili u stanju ažurirati software! Iz Zadra sam morao potegnuti do Karlovca jer od Dubrovnika do Istre pa do Zagreba ni jedna autokuća ne radi ažuriranje, a mislim da sam ih nazvao sve. Istok Hrvatske nisam zvao tako da čast iznimkama ako postoje. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Isto bih volio upgrejdati Renault karte, ali iskreno sad sa android auto nije da mi treba.

Nema do toga kad vidiš koliko ti treba do doma sa trenutnom gužvom na mapi...ma milina :)

jedino nisam skužio kako upalit youtube (video) ...youtube music radi ko urica.

i čini mi se da je sad zvuk dublji/čišći nakon upgrejda (preko mobitela je zvuik brutalan)

 

btw ozbiljno razmišljam kupiti onaj bežični dodatak da automatsko spajanje, neda mi se kabel van/unutra (čak sam i toliko lijen )

Link to comment
Share on other sites

Evo da i ja prijavim upgrade sa 2 na 7. I mali Mujo je bio u ZAK-u…

Nazvao, dogovorio termin i sve ok. Na upit o mogucem krahiranju mi je odgovoreno da su imali 2 slucaja- jednom je netko stavio neku kinesku kameru, pa ga je taj novi hardware zbunio i za 2 slucaj sam zaboravio sto je bilo. Uglavnom mi je rekao ako nesto rikne, da ce oni to rijesiti sa Renaultom. Dalje nisam ispitivao, niti me zanimalo. 😎

Sve puno fluidnije i brze radi - ja nisam prije mogao slusati, npr. tuneln ili deezer, sto mi je stvarno bilo must have. Sad sve ide kao po loju. Definitivna preporuka za sve koji nisu radili update, a imaju aute stare par godina. 

Ne bi ni ja znao/napravio da kolege nisu ovdje pisale👍

Samo jedan problem nisam rijesio- apple carplay ne radi, tj.moj mob ne ‘prepoznaje’ auto….frend koji se kuzi, kaze da ja mozda ni nemam tu opciju, nevezano za update🤷‍♂️

Jel ima netko pametniji od mog frenda ili sam banana za carplay?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ako si na verziji 7 onda ti applecar nije automatski uključen nego moraš ručno uključiti.

ako zapneš javi, valjda ćemo dvije glave skužit, treba ti cca 10min....pisalo se tu na forumu već, ali evo lijepo objašnjeno u videu:

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Da se nadovezem, frend ima Talismana sa verzijom V7. Pokusao je rucno aktivirati apple car kao u gornjem videu, ali ne moze mu zapamtiti. Kad izade van, opet nema apple car. Neka ideja?

Link to comment
Share on other sites

Ne znam za druge modele, ali da bi na Kadjaru mogao imati Carplay nakon upgradea sa v2.x mora se zamijeniti i modul sa USB priključcima. Carplay zahtijeva i kompatibilan hardware koji nije postojao kad su se proizvodile te prve verzije.

Sent from my SM-G981B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Hvala MasterG, ali mislim da ja imam ovaj problem na koji se Filip referira- modul sa usb prikljućcima…moj je 2016, a to su mi i u ZAK-u spomenuli.

Link to comment
Share on other sites

Na nekim UK forumima sam nasao da tek od 2017 podrzava Apple carplay. Nažalost i ja se mučio, aktivirao carplay, ali prepoznaje samo Siri, ništa nakon toga. AA radi vrhunski.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ekipa može pomoć? Garancija mi istječe za koji dan i ne planiram više servisirati auto u ovlaštenom servisu. Kako sam preselio u Zagreb prije 2 godine ne znam gdje bi nastavio voziti auto na servis da je kvalitetno i povoljno. Imate li možda za preporučiti nekoga u Zagrebu ili okolici? 

Link to comment
Share on other sites

BB AUTO GARAŽA d.o.o.

Učkina 6, Zagreb

 Telefon: 01 3886 088, 098 224 837,098 609 184

Edited by Bruno
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, daddycool19 said:

Ekipa može pomoć? Garancija mi istječe za koji dan i ne planiram više servisirati auto u ovlaštenom servisu. Kako sam preselio u Zagreb prije 2 godine ne znam gdje bi nastavio voziti auto na servis da je kvalitetno i povoljno. Imate li možda za preporučiti nekoga u Zagrebu ili okolici? 

Sjetio sam te se, jel tuli još kvačilo kod otpuštanja i trese? :) i meni isto ali ide :)

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.