Jump to content

Megane 4 - iskustva i misljenja


MilosB

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Ekipa, za ovo "mumljanje" amortizera eno sam ga primjetio na Gradntouru koji je stari lani kupio u prvom mjesecu, u nekoj temi o rabljenima sam ga spominjao.

Otac ne primjećuje ništa niti sam mu spominjao (slabije čuje inače). Auto taj je još nekoliko mjeseci pod jamstvom - mislim si dali ga počet gnjavit da ide u Renault za to, koliko sam uspio od vas ovdje pohvatat, jedino rješenje je zamjena amortizera. Kako uvjerit servis "vidi ovo ne valja?" Siguran sam da bi uvjeravali "ma sve je ok"

Također, poklopac portapaka se ulegao malo na jednu stranu. 

Ima li smisla gnjavit se oko ičega ovoga, jer ništa se ne čini kao trajno rješenje?

Također ne virujen da će ga objeručke prihvatit u lokalnom servisu na jamstvo jer nije prvi vlasnik auta i kod njih je bio samo jednom lani na nekakvom pregledu na kojem su ustanovili da je sve ok al daj ti nama 400 kn ili tako nešto :D

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Imam pitanjce.. na tom 1.6 dci.. svaki 2-3 dan mi pali taj ventilator kad ugasim auto kao da regeneraciju radi.. jos mi se i dizel osjeti... ko da se muci regeneraciju napravit znaci ne predjem ni 100km ovaj piri kad ugasim auto. Na 1.5 dci tog nema.. al imam dojam da nešto nevalja samo nema jos lampice?

Edited by macan
Link to comment
Share on other sites

Prekinuo si regeneraciju i onda ventilatori hlade motorni prostor. Poznato stanje u VAG grupaciji a i kod renoa od kad su izbacili "petu" diznu.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, ivan.martinko said:

Prekinuo si regeneraciju i onda ventilatori hlade motorni prostor. Poznato stanje u VAG grupaciji a i kod renoa od kad su izbacili "petu" diznu.

Da kad ga kupio bilo jednom tjedno sad svaka 2 dana... 

Edited by macan
Link to comment
Share on other sites

Mozda je krepao neki senzor. Odi ocistiti dpf i na dobar pregled mehanicara da ti se ne zastopa.. nije normalno svaki drugi dan regeneracija..

Link to comment
Share on other sites

Nisam znao da je Reno u zadnjim verzijama dizela izbacio 5 diznu, valjda je tako njima jeftinije.

moj 1.5 dci jako jako rijetko aktivno regenerira (skužim ga uvijek) i rekao bi vjerojatno češće radi pasivnu regeneraciju (moja vožnja). Vozim se dosta, svaki dan između min 50 pa do 100 km i ne zna kad sam zadnji put primjetio aktivnu regeneraciju. Ali kad otkine aktivnu ako je ne završi do kraja, sutra je opet pokrene. Tu aktivnu kod mene toliko rijetko radi da imam osjećaj da je pokrene samo zato jer je u algoritmu netko zadao da kada prođe xy km od zadnje aktivne, automatski se pokreće.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Da ne otvaram novu temu. Original gumena patosnica je pukla na 3 mjesta, tu gdje se peta desne noge vozača oslanja na nju. Je li ko od vlasnika Megana IV imao slično iskustvo? Neka ideja kako to pokušati "okrpiti"?

Link to comment
Share on other sites

U štiklama obavezno. Npr. u patikama sam, a kad trebam ući u auto preobuvam štikle. Držim ih nekoliko pari u gepeku. Suknju/haljinu još nisam probao, ali kakva su vremena došla mogao bih i to. 

  • Like 1
  • Haha 8
Link to comment
Share on other sites

Ja sam si naručio aftermarket (tepih ali gumiran ispod) u Slitu i bacio te originalne gumene van, jer su "saćastog" oblika i peta se zaglava unutra....užasne su

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, PAnta013 said:

Da ne otvaram novu temu. Original gumena patosnica je pukla na 3 mjesta, tu gdje se peta desne noge vozača oslanja na nju. Je li ko od vlasnika Megana IV imao slično iskustvo? Neka ideja kako to pokušati "okrpiti"?

Bože moj a ja mislio da ja postavljam glupa pitanja... konkurencija porasla na forumu 😀

  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

Ne sjećam se da sam te komentarisao, a pogotovu u negativnom kontekstu. Ljudi pitaju sve i svja, rastavljaju, popravljaju, ižinjavaju. Valjda tome služe forumi. Jbg, ako je došlo vreme da se pitanja ne smiju postavljati, da ljudi samo čekaju da bi se vređali, nadgornjavali, i pokazivali netrpeljivost, onda ga jbm. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, PAnta013 said:

Ne sjećam se da sam te komentarisao, a pogotovu u negativnom kontekstu. Ljudi pitaju sve i svja, rastavljaju, popravljaju, ižinjavaju. Valjda tome služe forumi. Jbg, ako je došlo vreme da se pitanja ne smiju postavljati, da ljudi samo čekaju da bi se vređali, nadgornjavali, i pokazivali netrpeljivost, onda ga jbm. 

Dobro prijatelju bokte ti pitaš za poderani tepih... zamjeniš ne?...  tj ja neznam uopće šta se poderalo i šta je gumeno? U originalu ne dolaze gumeni tepisi ako se ne varam? patosnica? Tepih? Znam da bose nije imao gumene tepihe (tepise :) ) već od tkanine tepihe? Neznam ništa :), Možda mi je šoderaš uvalio.. štajaznam, al znam samo da zamjeniš :)

Link to comment
Share on other sites

Otprilike koliko litara antifriza ide u 1.5dci?

Auto ima 85.000km i 6 godina starosti, prema redovitom planu renault održavanja bi ga trebalo mijenjati na 6god ili 150.000, pa ne znam dal ga mijenjat sad ili ne.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam na 111000 i mijenjat ću ga kako sam do sada radio, veliki servis kada se skida i pumpa.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Koliko čestp treba mjenjat taj filter goriva ne dizlu? Al ono stvarno nemojte mi štreberski po priručniku svaki 30 iljada i to, koliki je razumni rok mjenjanja među pukom? :) Kod promjene auta ili?

Link to comment
Share on other sites

pa ja bih svako drugu izmjenu ulja, barem. S tim da ulje mijenjam svakih 10 tkm

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, frenchkey said:

pa ja bih svako drugu izmjenu ulja, barem. S tim da ulje mijenjam svakih 10 tkm

Neznam kako kod majstora to izgleda kad ga izvuces nakon 50 tauzenki km... jel to prljavo za zamjenu il ni nevidiš razliku. Nije mala stavka a na servis cu uskoro. Zamjenio ga prije 3 god i nekih 50 iljada.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.