Jump to content

Megane 4 - iskustva i misljenja


MilosB

Recommended Posts

kamijone ne vozim, a i ne gledam pas tolko blizu u te detalje :D ovo sam uocio slucajno dok sam visio u servisu tesle i uzeo model S nov na probnu ... da nisam gledao nebi ni tu skuzio 

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, macan said:

Aha 😀.. nego jesi probao oprat sajbu u voznji? Aka bacit špric? Tvoj je 2019. god, stariji modeli imaju dizne za k... moš oprat sajbu sam dok stojiš.

Danas sam bacio oko na pranje šajbe. S lijeve strane jedva da mi baca, a s desne, kod suvozača, baca skoro do krova. Probao sam rukom pomaknuti te dizne i nekako ih usmjeriti, no koliko vidim to se ne može samo tako pomaknuti. Kako se to namješta? 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Igy_ZG said:

Danas sam bacio oko na pranje šajbe. S lijeve strane jedva da mi baca, a s desne, kod suvozača, baca skoro do krova. Probao sam rukom pomaknuti te dizne i nekako ih usmjeriti, no koliko vidim to se ne može samo tako pomaknuti. Kako se to namješta? 

Ja sam hipohondar za aute.. bolje ne pratit moje postove... jel ono što ne bi nikad primjetio sam od mojih postova ces poludit... 😀

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Ja sam problem kiše riješio sa Gyeon view na mom Megsu. Doslovno se ne sjećam kad su mi brisači radili u vožnji. Kad stojim na semaforu, drknem gore ručicu prije nego krenem da mi skine kapljice i gas dalje. Prošle godine kroz Poljsku nas je 200km prala kiša na autoputu, brisači nisu ni jednom odradili. Već su pomislili da se nešto ljutim

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Suvozacka strane je prva do pumpe. Ona ima jaci tlak a vozacka slabiji. Jer prvo ide tlak na suvozacevu diznu pa sa nje na vozacevu.

U Engleskoj ide prvo na vozacevu diznu.

Lose je to rijeseno na vecini renoa. Npr na fiatu je pumpa drukala do sredine haube i onda je bio nepovratni ventil - račva na lijevu i desnu diznu.

 

 

s-l500 (1).jpg

Link to comment
Share on other sites

Prije ovog sam vozio Ford C-Max iz 2014. Bez obzira na to što sam općenito vrlo zadovoljan Meganeom, na C-Maxu nije bilo nikakvih problema niti s intervalnim radom brisača, niti s pranjem šajbe. 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Jel netko kuži sta se tu dogodilo meg 4 1.5 dci 70000km, išao prestizat auto poznanik i sam nesto puklo.

 

IMG-34898ca8d6f2f5e40b11a58e1e4eaa96-V.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ironija je što je on prvi vlasnik 😀

13 minutes ago, direstraits said:

To je sve novo ništa tu ne treba dirati 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Znači, uzeo sam IV Grandtoura prije 2 mjeseca, amortizeri su odmah mumljali ali to sam i očekivao, ali sada čujem lupanje pri nižem brzinama na svakoj neravnini
I danas kad sam sporo skretao da mi je škripalo/krckalo naprijed desno i doslovno par minuta kasnije prestane.

Zanimljivo je da se puno manje lupanje čuje ako je suvozač isto u autu.

Pretpostavljam da su to famozni amortizeri i ležajevi ili spone stabilizatora?
Ima li neki način za isprobati prije nego što tražim mehaničara jer iskreno povjerenja nemam u ove lokalne a još manje u njihove cijene i izbor dijelova.

Edited by robimarko
Link to comment
Share on other sites

Ma to spone stabilizatora lupaju. Odi na neku neravninu ko trava i polako vozi lupa ko blesavo ali ne na vecim brzinama. Al mislim da kad auto stoji i ljuljas ga isto se to cuje. Plus mumljane amortizera.

Edited by macan
Link to comment
Share on other sites

Da, čim sporo vozim preko neravnina lupa ko blesavo, čim je brže ništa.
Probao sam držati ruku na sponi stabilizatora dok netko ljulja auto ali iskreno nemogu osjetiti ništa i nečujem jer amortizeri mumljaju ali
doslovno zvuči ko spone stabilizatora.

Imaš preporuku nekih koje su OK, mislio sam Lemforder staviti

Link to comment
Share on other sites

Znam da sam u ovlaštenom rekao da ocu zamjenske ne original... i te su ok, al sam se zajebo za amortizere tu sam stavljao original i za 3 mjeseca poceli opet škirpat. Amrotizere nikako original nove ako se odlucis. I svakako druge ležajeve amortizera jer osim sto skripe amortizeri, ležajevi izazivaju pucketanje opruge amortizera kod motanja volana. Dakle sve je original u k...😀

Link to comment
Share on other sites

Evo sad sam ga opet ljuljao i osim mumljanja amortizera (posebno desnog) čujem klik-klik s desne strane odakle sam prvo i čuo taj zvuk.

Za sada ću onda probati zamijeniti spone stabilizatora jer to mogu sam, a amortizere i ležajeve na TODO listu iako me stari uvjerava da nemože ležaj amortizera nikako biti.
Original svakako nisam mislio iako inače uvijek OE stavljam jer vidim da OE dijelove ovjesa jede na godišnjoj bazi.

Edited by robimarko
Link to comment
Share on other sites

To je neko rumunjsko smece ugrađeno. 

Nevjerojatno kakav fuš si napravili.

Link to comment
Share on other sites

Vlasnik sam Megane IV Grandtour 1.5dci nekih pola godine i sve u svemu zadovoljan sam. Glavne mane su mi gore spomenute vezano za ovjes, točnije kod mene se isto pri malim brzinama javlja kao mumljanje amortizera, a ako su rupe nešto dublje, kao tupi udarac kod prelaska preko istih.

Malo me muči jedna stvar, a prije nego što odem kod mehaničara, ne znam da li je netko imao sličnu situaciju. Primjerice kada se želim uparkirati ili kod stajanja na semaforu, nakon što se zaustavim, okretaji se povećaju na način kao da kratko dodate par puta gas i zatim se sve unormali. Osim ovog nema nikakvih drugih simptoma (auto ima cca 90k km pređenih za sada).

Link to comment
Share on other sites

Prošle su dvije godine od kad sam ga kupio, pa da napišem neke dogodovštine.

U četvrtak sam pao na tehničkom jer moram promijeniti prednje gume, u petak nisu stigle doći tako da tehničko neispravni Megane preko vikenda stoji ispred kuće, a gume valjda stižu u ponedjeljak. 🤞 

Vozim se na zimskim gumama, mislio sam ih odvoziti do sljedeće zime i onda kupiti nove, ali ništa od toga. Naručio sam Hankook cjelogodišnje, tako su me savjetovali pa budemo vidjeli kakve će biti. Opet mi je potrošen unutarnji rub gume, minimalno više nego ostatak, pa ne znam jel određeno odstupanje normalno ili ne, možda zna netko od vas. Prošle godine sam bio na špuru.

U dvije godine koliko je kod mene napravio sam 74 000 km, sad smo na 104 000 km. Kad sam ga kupio odmah sam kupio navlake po mjeri da zaštitim sjedala, ali od tolko vožnje, kako navlake nisu savršeno uz bočnice, počele su me smetati pa sam ih maknuo i ne mislim ih vraćati. Nisam krupan pa valjda neću potrgati famoznu plastičnu kožu na sicu.

Amortizere sam podmazao pred 30 000 km (dakle pretprošli servis, kroz 10 dana ću opet na servis) i ne čuju se od tad. Opet ću ih podmazati na pa nek drži kolko drži.

Na 75 000 km sam mijenjao prednje diskove i pločice. Kad sam naglo, a dugo kočio pri velikoj brzini (npr. skidanje s autoceste) počeo mi se tresti, osjetio sam na volanu. Nakon promjene sve je ok.

Potrošnja prosjek svega možda 5.5 L. Vozim se na otvorenoj cesti 85% vremena.

Prije mjesec i pol me u Austriji na parkingu okrznula Austrijanka (zapravo Megana, ne mene). Ostavila mi je papirić s podacima ispod brisača. Krenuo sam doma, vidim nekakav papirić, već hoću uključiti brisače da ga se riješim, ali reko ajmo vidjeti kaj je to. Dobro da sam staio i provjerio. Lijepo od nje.

20230421_212310.thumb.jpg.a74942dd570f8bbd1dbfbc486a6a447e.jpg

Nakon pranja je dolje otišlo valjda 90 posto ovoga kaj se vidi na slici, ali ostatak će riješiti majstor za cca 2 tjedna.

Pokupio sam i kamen, napukla je šoferšajba, priznali su mi štetu preko kaska, moram još samo do majstora. Na tehničkom nisu komentirali oštećenje.

Sve u svemu, sve standardno ko i do sad, nemam primjedbi. 

Cvrčci dođu i odu, nisam više u onoj fazi konstatnog osluškivanja i traženja problema. Redovito ga servisiram, čistim koliko mogu budući da se na zadnjoj klupi redovito vozi zlatni retriver pa su dlake vječita borba. Ide iz Austrije u Malinsku pa u Trst u 2 dana, a ide i u gorice kad treba kositi.

Navigacija i ekran rade dobro, stražnji brisač ne, naravno. 😁

To bi bilo to.

Evo za kraj fotke iz Austrije slikane 14.4. ove godine.

DSC01080.thumb.JPG.fab73fc9e84d4c1362d27f965bfbe4f2.JPG

 

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

Ja svog podmazao jučer prek Laza i nazad, nišne cvili🤣🤣🤣

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Joj evo opet spone pocele lupat... daj nemoj me je... pa nisam 30000km prosao...

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

To su bili neki zamjenski... original mislim da je rekao nekih 700kn a ovi su bili 400, i odma sam obje zamjenio... 

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.