Jump to content

Megane 4 - iskustva i misljenja


MilosB

Recommended Posts

Možda tvoj primjerak nema taj nivo opreme? Ili imaš sw fw hw koji je popeglan. Ili kao mnogi kupci ne koristiš neke opcije itd. Ili si jednostavno sretan. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 17. 10. 2019. at 14:00, MB104 said:

Zaputio se u Beč - i nakon 150km izgleda da ne idem nigdje. Turbo kao da mu ne radi i neće preko 127. Volim svoj život.

image.thumb.png.88ec18321b1a23d87bce4db7018d404f.png

Inace, narucili su novi senzor DPF-a, ali eto vec tjedan dana cekam.

Ovaj mi se popeo na vrh glave već.

Samo cekam da dodje Hybrid, i odmah ga uzimam. Ako jos bude ispod 50g co2, pokupit jos 40,000kn poticaja.

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, direstraits said:

Možda tvoj primjerak nema taj nivo opreme? Ili imaš sw fw hw koji je popeglan. Ili kao mnogi kupci ne koristiš neke opcije itd. Ili si jednostavno sretan. 

Rlink 2, verzija 7 nekaj, sve ima osim velkog tableta😂😂😂

Sve opcije koristim, mob stalno, glazba prek plavog zuba...itd, za ne povjerovat jelda

IMG_20191024_214504.thumb.jpg.1a34b5c4d663ba812e4dbc82b91e67be.jpg

Edited by shogo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, MB104 said:

Inace, narucili su novi senzor DPF-a, ali eto vec tjedan dana cekam.

Ovaj mi se popeo na vrh glave već.

Samo cekam da dodje Hybrid, i odmah ga uzimam. Ako jos bude ispod 50g co2, pokupit jos 40,000kn poticaja.

Ako hibrid onda Toyota, oni su već čini mi se u 4 generaciji.. Naravno može i Lexus👌

Link to comment
Share on other sites

Jedna danas s kaosa slavonske...baš prek plavog zuba svira s moba...jako dobra opcija da te ulijeni, samo upalis na mobu bluetooth dalje sve glatko

IMG_20191024_154033.thumb.jpg.60de9ece44063b1611d37064a818e7b5.jpg

Edited by shogo
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, shogo said:

Rlink 2, verzija 7 nekaj, sve ima osim velkog tableta😂😂😂

Sve opcije koristim, mob stalno, glazba prek plavog zuba...itd, za ne povjerovat jelda

IMG_20191024_214504.thumb.jpg.1a34b5c4d663ba812e4dbc82b91e67be.jpg

Pa imas novu verziju, za kojom mi žudimo. Nemaš problem nas običnih smrtnika,šuti i uživaj 😂

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Pa to je to. Trebalo im je samo 10 verzija da to popeglaju, a nemaš veliki ekran i dodatne opreme. 🤣

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, direstraits said:

Pa to je to. Trebalo im je samo 10 verzija da to popeglaju, a nemaš veliki ekran i dodatne opreme. 🤣

Ajde, ajde, VAG je radio reviziju španera lanca na EA888 jedno 8 puta. Ovo je kamilica. 🤣

  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, direstraits said:

Pa to je to. Trebalo im je samo 10 verzija da to popeglaju, a nemaš veliki ekran i dodatne opreme. 🤣

*ebo ga ti pa i njih dva imaju isti taj tabletic😂😂😂i nemaju ambi light nutra...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, direstraits said:

To je tako uopće. Renault plaća za razvoj tih sustava, ali podrška je eksterna i tu se gubi briga za kupca. Kad ti dođeš u servis, oni iščitaju tvoj software i šalju za fr, tamo tehnički odjel vidi što nije u redu i popravi ili odobri novi uređaj ako ne znaju popraviti. Taj tehnički odjel nema veze s redovitim sustavom, to su uposlenici vanjskih suradnika i isporučitelja usluga. Zamisli koliko treba ljudi da rješavaju probleme na taj način na svim isporučenim m4? A svi imaju iste hardware, software i firmware probleme. 👀

Jedan period su davali korisnicima mogućnost da sami urade update sw. Odeš na renault.xx, upišeš broj šasije i ponudi ti da skineš sw. Zamisli koliko je slučajeva bilo da se uređaj zblesirao? 🤣

Još uvijek postoji mogućnost da sam napraviš update software-a.
Odeš na link https://easyconnect.renault.co.uk/software-upgrade/r-link2 i upišeš VIN.
Tu ti izbaci zadnju verziju koju možeš skinuti i sam staviti, ali unutar iste branch verzije software-a.
Znači, recimo sa verzije 2.2.17.803 na 2.2.19.300.
Upravo to sam si ja sam radio kad sam kupio auto i postupak nije kompliciran - https://www.gps-rlink.com/r-link-2/r-link-2-install-an-update-yourself
Ali ove skokove na drugu branch verziju ne možeš sam napraviti.

U biti ja i ne krivim ove servisere i shvaćam ih.
Kao što je McRazor rekao, oni su većinom stara škola i teško da i mogu lako svladati neke složenije tehničke stvari.
Ja krivim zastupnike i sam Renault koji nije osigurao zapošljavanje novih ljudi koje će obučavati za ovakve stvari.
A toga će u budućnosti biti sve više i više.
Onda lijepo ako želiš biti ovlašteni serviser, moraš imati zaposlenog jednog tehničara koji zna odraditi ovakve stvari.
Ili barem jednog u Hrvatskoj :)

Ajde da napišem i jedno donekle pohvalno iskustvo oko Renaulta i Cindrića.
Imao sam onaj famozni problem sa nepodešenim petim vratima.
Prvo sam pod garancijom otišao u Baotić i tu su me malo bezobrazno otpilili.
Malo su ispolirali zgrebani zadnji branik od struganja i rekli da se to ne može podesiti.
Onda sam otišao do Cindrića.
Tu mi je čovjek koji vodi servis i koji je stvarno ljubazan i trudi se, pokazao u sustavu koji sve problemi nastaju sa tim vratima.
Znači na jedno pet mjesta se događaju problemi. Skužio je da mi se gornji spojler iskrivio što je isto povezano s tim.
Naručio je gornji spojler i kada je on došao naručio me na podešavanje vrata.
E, sad mislim da su tu stvar preuzeli limari kojima se to ne da raditi.
Nisu podesili ništa i opet su malo ispolirali.
Ja dolazim i reklamiram da mi još uvijek bočni spojleri stružu o karoseriju.
Ajde baš kad moraju, krenu to podešavati i samo njima malo promijene kut.
Sad više ne stružu, ali se na oko vidi nejednak razmak između bočnih spojlera i gornjeg spojlera.
Ono baš vizualno ružno i vidiš da to nije to.
A one glavne nejednakosti razmaka na zadnjim svjetlima su ostale.
Još mi limar krene objašnjavati da se to ne da podesiti jer su pante vrata preslabe, pa da to i podese opet će se razdesiti.

Odradim ja redovni servis kod Cindrića i ubrzo mi istekne garancija.
Pomirim se s tim vratima i šta je tu je.
Nedugo nakon servisa dolazi mi na mail Renault anketa o zadovoljstvu sa uslugom servisa.
Ignoriram ja to, ali dođe mi mail opet.
Ja opet ignoriram i dođe treći put od nekog iz Renaulta osobno, kao važno nam je vaše mišljenje.
Ajde, rekoh da napišem i dam si oduška...
Ocijenim Cindrića ok po onim generalnim pitanjima, jer stvarno ove stvari oko servisa koje znaju odraditi su odradili ok.
Bili su ljubazni i stvarno nemam zamjerke.
E, onda na kraju neko pitanje, kako sam generalno zadovoljan sa Renault-om i da li imam neki problem i komentar.
Tu si ja dam oduška i lijepo napišem sve ovo s**nje oko petih vrata od početka.
Kako su im limari loši ili lijeni i nezainteresirani.
Popljujem Renault završnu kontrolu kvalitete i spomenem da bi bilo interesantno podijeliti moja loša iskustva sa nekim novinarom.
Znam da više nema garancije i da mi nitko neće pomoći, pa da ih bar u anketi operem.

Kad nakon tjedan dana, zove me voditelj Cindrić servisa da dođem i da će još nešto pokušati oko tih vrata.
Ja dođem i čovjek ima isprintan točan Renault postupak podešavanja vrata.
Točku po točku, jedno 20 stranica slika i uputa.
Znači tek tad su oni krenuli raditi po uputama koje su postojale za to.
I konačno podesili vrata kako spada.
I nisu pante preslabe niti se uopće diraju.
Znači može se kad se hoće...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Poanta price - dok god svi sute i placaju, kvaliteta ce biti usrana. Trebali bi se svi pobuniti na takve stvari i izboriti za kvalitetu. Ne samo za Renault nego isto tako i za sve ostale marke. Ne samo za aute nego i za vladu 🤣

Edited by Ninoo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Cco East..ovi s 2.2.xxx.xxx nek parkiraju u podrumu, valjda bu dosta mjesta, a Shogo nek jedini parkira solo na krovu [emoji23][emoji23]de3dfa50a5949c30ed877c8e7dbb2185.jpg&key=2056d83f44a375da4ea5e18d8fbf040ce621139a46cf5d223896b14207249b77

 

Poslano sa mog LG-M700 koristeći Tapatalk

 

 

 

 

  • Like 1
  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

Ista verzija kod mene, jad i bijeda... a nedaju da si sam dignem bar na 2.2.19.x... možda bi mob proradio...

IMG_20191025_0744031.jpg

  • Confused 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, mocho said:

Ista verzija kod mene, jad i bijeda... a nedaju da si sam dignem bar na 2.2.19.x... možda bi mob proradio...

Tko ti ne da? Svi smo si sami to digli prema službenoj uputi sa linka. Nema neke mudrosti, staviš stick i sam odradi update. Meni sve savršeno funkcionira, od mobitela do karata i svih ostalih opcija.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam dao azurirat u servisu na 2.2.19.300 ima skoro godina i za sad radi sve ok... Po talijanskim forumima pisu da je moguce ic na 7... al i tamo kazu da je skakljivo, mislim da bi u servisu trebali ako naplate i stojat iza svog rada te garantirat za izvedene radove. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, marttin said:

Tko ti ne da? Svi smo si sami to digli prema službenoj uputi sa linka. Nema neke mudrosti, staviš stick i sam odradi update. Meni sve savršeno funkcionira, od mobitela do karata i svih ostalih opcija.

Vjeruj mi sve sam probao... ukucam šasiju i svaki put kaže da za mene nema update-a...

Idem sad opet pogledat preko toolboxa... prije dva mjeseca nije išlo...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mocho said:

Vjeruj mi sve sam probao... ukucam šasiju i svaki put kaže da za mene nema update-a...

Idem sad opet pogledat preko toolboxa... prije dva mjeseca nije išlo...

Ti si ne možeš sam podići.
Pogledaj si na ovom linku https://www.gps-rlink.com/r-link-2/update-software/ tablicu mogućih kombinacija upgrade-a.
Ti bi trebao prvo ići na verziju 2.2.17.803, a to ne možeš bez servisa.
Sa verzije 2.2.17.803 bi mogao dalje sam podizati unutar verzije 2.x.x.x sve do verzije 2.2.19.300.

Ti imaš lijepi razlog i objašnjenje kad dođeš u servis, da imaš probleme u radu sa sustavom.
Oni ti moraju osigurati rješenje tih bluetooth problema, a to će zahtijevati upgrade na višu verziju.
E sad nisam siguran da li ti možeš zahtijevati da te prebace na verziju 7 ili će ti staviti 2.2.19.300.

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Cijela frka oko gadgeta😂😂😂😂

Kak veli moja mala, tata kaj je ovo, samo neke tipke😂😂

Zekam malo

Link to comment
Share on other sites

Mene to kopka samo zbog jedne jedine stvari.
Hoću si omogućit Android auto ili Carplay.
A to ne mogu na verziji 2.
Na verziji 7 se to može omogućiti.
A sve to zbog korištenja navigacije s telefona.
Kad ti na autu istekne onaj ugovor održavanja digitalnog paketa, nema više novih mapa badava.
Sve se dalje plaća, a i mape u autu kasne godinu dana.
A na mobu si stalno up to date.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Sve znam, zekam ja malo

Ok, zašto u HR nema android auto opcije....?tek sada idem probat spojit da vidim kak to šljaka

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.