Jump to content

Megane 4 - iskustva i misljenja


MilosB

Recommended Posts

Jel to onda znači da susvi ostali led farovi koji se ne magle i ne kondenziraju neispravni? :D

Taman sam ovaj vikend bio s prijateljem koji ima led na novoj C klasi ni trunke ičega na njegovim farovima...a kaže da nikad nije ni primjetio išta...

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Hyundai i30N ima sa led farovima isti problem, ali vlasnici koji su do sad to prijavili dobili su nove farove pod garanciju (pricam o iskustvu u HR).

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ninoo said:

Jel to onda znači da susvi ostali led farovi koji se ne magle i ne kondenziraju neispravni? :D

Taman sam ovaj vikend bio s prijateljem koji ima led na novoj C klasi ni trunke ičega na njegovim farovima...a kaže da nikad nije ni primjetio išta...

Ne nego to znači da postoje marke auta koje znaju napravit far ili bar dati propsine specifikacije za izradu istog recimo Valeu :)... ili recimo kad zatvraš zadnja gepek vrata da ne lupaju u lim... neznam recimo kao RENO :)

1 hour ago, mocho said:

Jel to znači da prodaješ stare farove? 😁

zapravo da idu na njuškalo... jedan :)

 

Također moj je 1.6 dci koji grije ko vrag (i jedini koliko sam skužio pali ventilator kod prekida regeneracije za 1.5 nisam to čuo - možda griješim) pa led na 1.5 i 1.6 dci ne mora jednake simptome pokazat pogotovo što se meni magli kad stanem pa krene navala vrućine dok je hladan ništa.

Edited by macan
Link to comment
Share on other sites

Ljudi...previse drame, u 6 od doma, sada usao nazad, prekrasna vecer, uzivanje u voznji...rosi li...pojma nemam😂😂😂

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, shogo said:

Ljudi...previse drame, u 6 od doma, sada usao nazad, prekrasna vecer, uzivanje u voznji...rosi li...pojma nemam😂😂😂

Ti si moj idol :) preporuka za dulji život :) al ne mogu si pomoći  :)

Edited by macan
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, shogo said:

Ti očito shvaćaš da na taj način ni jedno vozilo ne valja...

Shvaćam al imam problem što svaku sitnicu primjetim... Al eto naučimo ipak nešto svi :)

Edited by macan
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Mijenjao ovo malo smeće "Exhaust pressure sensor". Zna netko gdje se to nalazi uopće na Meganu 4?

image.thumb.png.757f6ffb4dab65cd0506822713e63427.png

Link to comment
Share on other sites

Na jednom skrovitom i mračnom mjestu. 🤣

Iza EGR ventila, iznad turbokompresora. Prozračno i hladno, zato crkavaju listom. 👀

Ako ne znaš koji mehaničar ti je mijenjao, samo im traži da ti pokažu ruke. Onaj kojem su izgrebane ti je mijenjao davač razlike tlaka na DPFu. 🤣

Obično zapadne nekog s malim šakama. 

Edited by direstraits
  • Like 2
  • Thanks 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Eto... počele ledice na zadnjim vratima treperit (ambijentna rasvijeta)... valjda u skladu sa blagadanskim osvjetljenjem... ma koji cirkus od auta..... :) pa koliko je teško napravit jeb.... regulator napona da sa 12v smanji na 5v... jel to toliko teško mudul složit... ja ko hobista ću napravit bolji.... majko Sveta da 3 godine ledice nemogu odradit 100 radnih sati..... koji je... amateri.... malo sam si i popio :)

Edited by macan
  • Haha 7
Link to comment
Share on other sites

Vidiš, zato sam kategorički odbio auto s tim ku... od light showa, imao sam tri ponude za novi s trake, moja luda glava je uzela nesto manje od toga, iako je cijena bila ne i puno veća...ali i boja na tom nije odgovarala, bio je crni...

Uglavnom, hola, palim lokomotivu idemo u šoping😂😂😂, nema odmora

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, macan said:

Eto... počele ledice na zadnjim vratima treperit (ambijentna rasvijeta)... valjda u skladu sa blagadanskim osvjetljenjem... ma koji cirkus od auta..... :) pa koliko je teško napravit jeb.... regulator napona da sa 12v smanji na 5v... jel to toliko teško mudul složit... ja ko hobista ću napravit bolji.... majko Sveta da 3 godine ledice nemogu odradit 100 radnih sati..... koji je... amateri.... malo sam si i popio :)

Sreća u nesreći je što se mogu ugasit

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Ja moram se prestat zagledat u te farove/rasvjetu 😁... Nema jednog elementa koji se ne rosi i prednji i zadnji... Pa dolazimo do zakljucka da renault nezna farove radit... Ili ja imam govno od auta. Što isto nije iskljuceno 😁🤫

IMG_20191215_130204.jpg

Edited by macan
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, direstraits said:

Re kla ma ci ja. 

Kakva reklamacija... da je i imam, pola auto bi morali zamjenit :), a odogovor bi bio to je normalno a sve više upućuje da je... danas hladno pa staneš na sunce i eto ga....

Edited by macan
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, macan said:

Ja moram se prestat zagledat u te farove/rasvjetu 😁... Nema jednog elementa koji se ne rosi i prednji i zadnji... Pa dolazimo do zakljucka da renault nezna farove radit... Ili ja imam govno od auta. Što isto nije iskljuceno 😁🤫

IMG_20191215_130204.jpg

Nije to ništa. Ja vidio jednog M4 koji se vozio po gradu ispred mene kako mu se voda “bućka” u zadnjem svjetlu, odnosno baš u onom dijelu svjetla gdje svjetli pozicijsko svjetlo (ogromna svjetleća crta).. Sve je radilo, a voda se bućka u faru👌

Macane, pratim tvoje postove i ako nemaš garanciju za taj auto nahebao si, pogotovo ako ne prestaneš gledat detalje i zavirivat po tom autu. Ipak je to Reno.. 

Edited by fabi
Link to comment
Share on other sites

Znaci zadnji farovi se sastoje od 4 dijela tj zapravo 4 fara... Sva 4 su bila u magli... Danas... Cijelo ljeto sam ih prao nikad se nisu maglila... Auto od pozadi nije udaran... Novi prednji original prednji farovi se magle... Mislim da je sve jasno.... Jedino ja demistificiram i otkrivam ameriku dok se drugi čude. Tj jednostavno loš dizajn farova.... Večina ljudi to ne bi ni skužila. Normalno za par sati svi su farovi sad bistri.

Edited by macan
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.