Jump to content

Megane 4 - iskustva i misljenja


MilosB

Recommended Posts

Zakaj mijenjate amortizere u ovlaštenom? Ja sam zbog škripe bio 2x kod baotica i kreteni ne kuže od kud cvili, rekao sam im sa probaju iznivelirati vozačka i suvozačka vrata sa blatobranima, da ih dobiju u ravninu i banana ... šarke su valjda probali pitati sa pajserom jer se vide oštećenja na željezu. Ka ta strofa!

ovaj Baotić je stvarno dno dna, jbg najbliži mi je bio kad sam na Maksimiru... ali grebem i produženo jamstvo kad je sve u banani.

U koji se ovlašteni isplati ići a da sam siguran da ove 2 stvari mogu srediti jer su i nekom od vas sređivali ili neka preporuka neovlaštenog tipa BB da odem kad zatopli.

Link to comment
Share on other sites

Mislim da je kolega imao problema s vratima na meg3 grandtour prilikom prelaska po neravninama.. umanjio je dosta silikon sprejem ali nije rijesio.. ni u fušu ni u ovlaštenom.. jednostavno je dobio šasiju koja previše "diše".. u fušu su mu samo još više pogoršali situaciju..

Kaj se tiče mijenjanja amortizera, mozda ih promijenim mimo servisa kod nekoga tko radi u ovlaštenom.. ali nikako više servise ne obavljam kod nekoga tko se bavi svim vozilima.. tu sam se više puta opekao

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ma meni nisu u ravnini vrata i blatobran i vozačka i suvozacka, ne vjerujem da se to sa pantima ne da dovesti u ravninu... ili su ovi totalni imbecili. Ja sam si mislil srediti amortizere kod BB kad zatopli ako ima neka druga forumska varijanta, molim info na pm...

Link to comment
Share on other sites

ne shvacam ljude koji uzimaju produzeno jamstvo...kad bi uzimao novi auto, platio bi im jos samo da nemam garancije...ti lihvari odvratni samo iskoristavaju i nabijaju cijene...cisti primjer manzeta na C1 koji ima 3 god, 1500kn u citroenu...kao dolazi samo u setu, dakle za promjenit 1 manzetu treba uzet sve 3 ili koliko ih vec ima i platit 1500kn + rad. BRAVO

Link to comment
Share on other sites

Lako je bit pametan sad nakon iskustva... Di si bio kad sam ga uzimao novog i kad mi se, s obzirom da je medu prvima sišao s trake, to činilo sasvim razumnim ulaganjem.. zapravo bi tako nekako i bilo samo da se ne prave grbavi.. čitaj: da smo u nekoj normalnijoj i uredenijoj zemlji..

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, tomidix said:

Kolko životinja?

130eur + 30 eur poštarina iz Njemačke. Oko 1200kn. Budem još svoj Intense grill prodao, ako tko to uopće želi kupit 😅 Ili poklonit Shogi ako se nitko ne javi.

 

Link to comment
Share on other sites

Još utrpat led žarulje za zmigavce.. i top.. ja gledam isto taj gt roštilj bacit na svog gt linea ali ih nema baš puno po njuški i ebayu...@MB104 koji mu je OEM number?

Jel zna netko za te žmigavce dal je potrebno skidat branik ili ima rupa / poklopac dolje u plastici.. i da li je drugačije za GT/GT Line koji nemaju maglenke?

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, tomidix said:

Još utrpat led žarulje za zmigavce.. 

 Ma daj, tko još koristi žmigavce 😁  Odlična ideja inače.
Ja bi najrađe htio napraviti onako da pulsira od sredine prema van, kao na novim golfovima i pasatima, ma da čini mi se da je to nemoguće.

Zna netko naziv za takvu vrstu žmigavca?
 

16 minutes ago, tomidix said:

koji mu je OEM number?

Roštilj stiže za 3 dana, ali ja sam izvan države tamo do 6.2, tako da kad se vratim kući ću ti napisati
 

16 minutes ago, tomidix said:

ja gledam isto taj gt roštilj bacit na svog gt linea

Ja sam ostao iznenađen kad sam saznao da na GT Line ide obični Intense grill. Ali kao što je kolega rekao, to neće apsolutno nitko primjetiti, uzimaš radi sebe.
Također, moraš paziti. Jer ima dvije vrste, sa radarom i bez. Ovaj na koji ide radar u sredini je rupa i ne paše Renault badge.


Ti makar imaš stražnji GT Line bumper, meni je on slijedeći na redu ( Čini mi se ovaj: link pa ga prelakirat). Vrlo rado bih stavio GT branik, međutim onda bi bilo problema i prerade sa auspuhom.
 

16 minutes ago, tomidix said:

ali ih nema baš puno po njuški i ebayu...

Ja našao na eBay-u jedan. Tražio za njega 300eur pa smo se malo cjenkali. Oglas objavit 2.12.2019, ipak skoro 2 mjeseca mu stoji pa se htio rješit.

 

 

Edited by MB104
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, MB104 said:

Zna netko naziv za takvu vrstu žmigavca?

indicator dynamic blinker scroll LED Turn Signal Light tako nešto..
Pričao sam s kinezom koji to prodaje da proba nagovoriti proizvodaca da napravi po tome za megana međutim nisu baš nešto skočili na to.. tako da vjerojatno samo ručna izrada.. zapravo mi je čudno da nitko s time nije već krenuo za taj auto.. dio je praktički idealan za složiti dynamic led..

6 minutes ago, MB104 said:

Jer ima dvije vrste, sa radarom i bez. Ovaj na koji ide radar u sredini je rupa i ne paše Renault badge.

Znam da su dvije vrste no hvala za podsjetnik.. Treba mi bez radara 😛
Čak mislim da sam vidio taj na ebayu za 300€ i nisam se htio niti javiti kad sam cijenu vidio.. Bome si finu cijenu pogodio s obzirom na početnu..
Svaka čast 👍

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, tomidix said:

 dio je praktički idealan za složiti dynamic led..

Daj javi se kinezu opet. Siguran sam da bi se odmah nas 15 kolektivno javilo da kupimo po 65eur za par.

12 minutes ago, tomidix said:

Bome si finu cijenu pogodio s obzirom na početnu..
Svaka čast 👍

Da ti budem iskren, dao bih mu i 300eur da nije htio spustit - jer je doslovno jedini a to je nešto što dugo želim. Ja sam mu tamo prodavao priču i slao oglase Intense grillova koji dođu po 70-90eur, i onda se našli na 160eur sa poštarinom.

Baš me zanima cijena u ovlaštenom, mislim da ne gine preko 5000kn.

Edited by MB104
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, shogo said:

je**te uvoznih 4 počelo kao pljeve na cesti...baš dosta

Šta na svakom uvezenom meganu ima na boku velika naljepnica UVOZ ili daj molim te pojasni kako to skužiš?😁😁

Link to comment
Share on other sites

Ostanu naljepnice od vinjeta i sličnih dozvola za vožnju po gradovima sa euro 6... 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Prijatelj je na carini u priv.firmi, bivsa zelena beretka, ne pitajte zasto, zena, deca...ogroman celav😂😂micica

Veli ima ih jako puno...popularne cijene

Edited by shogo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Unos auta u hr iz eu nema veze sa carinom? Mislim carinici danas putuju po drzavi i uocavaju carinske prekrsaje?
A sad da su popularne cijene, jasno da jesu, jer auto sa minimum 150000 km i 3-4 godine star, naravno, dizel je prosjecan izbor kupnje hrvata sa prosjecnim primanjima..
Recimo Dacia duster je dosta skupa vani.. ako je 4x4 i iole sacuvan kosta vise od 10000€

Link to comment
Share on other sites

Pa ja sam svog doveo iz Italije prije pol godine. Neodoljiva cijena uz vrlo malo problema i ulaganja. U Italiji se inače ne vode kilometri, ali u ovlaštenom kaže da je kilometraža ispravna... Ali i ako je prošao više od 129,000km u 3 godine - svaka im čast.

Ali eto, sad po tim cijenama i ovi naši šverceri imaju, do duše, nešto slabije opreme.

2 hours ago, macan said:

Ostanu naljepnice od vinjeta i sličnih dozvola za vožnju po gradovima sa euro 6... 

Ali ali ali ali ali ja imam SLO i AUS vinjete godišnje jer mi trebaju 😞

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Jel imao netko slican problem? Dok parkiram negdje na primjer, svaki put kad bi stao da ubacim u rikverc ili iz rikverca naprijed culo bi se nekakvo skripanje/cviljenje, takoder dok drzim nogu na kocnici kako bi smotao volan da se mogu uparkirati dolazi do ovakvog zvuka kao na videu.

https://files.fm/u/hwuxb974

Najzalosnije je sto je vec bio na servisu i promjenili su neke gumice dvije kod prednjih kotaca/armotizera ali nije nista bolje. Sad ce ici opet na servis zbog toga, ali mozda je netko od vas imao slican problem pa mi moze reci nesto vise. Jer se bojim da kad popizdim da nece dobro proci tamo na servisu.

Edit: dok vozim osim kad se negdje zaustavim na primjer na semaforu, procvili malo, ali u voznji se ne cuje nista. Auto nema ni 7 tisuca kilometara, a vec mi se povraca od sposobnih servisa

Edited by Laky
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Laky said:

Jel imao netko slican problem?

Svi imamo ili smo imali 😁

Svima prvo promjene gumice i onda to drži 2 dana. Moraju ići amortizeri, ovi na njemu su falšni.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Taj ce ići na garanciju bez problema ako je samo 7000km.. pretpostavljam da je mlađi od 2g..

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Laky said:

Jel imao netko slican problem? Dok parkiram negdje na primjer, svaki put kad bi stao da ubacim u rikverc ili iz rikverca naprijed culo bi se nekakvo skripanje/cviljenje, takoder dok drzim nogu na kocnici kako bi smotao volan da se mogu uparkirati dolazi do ovakvog zvuka kao na videu.

https://files.fm/u/hwuxb974

Najzalosnije je sto je vec bio na servisu i promjenili su neke gumice dvije kod prednjih kotaca/armotizera ali nije nista bolje. Sad ce ici opet na servis zbog toga, ali mozda je netko od vas imao slican problem pa mi moze reci nesto vise. Jer se bojim da kad popizdim da nece dobro proci tamo na servisu.

Edit: dok vozim osim kad se negdje zaustavim na primjer na semaforu, procvili malo, ali u voznji se ne cuje nista. Auto nema ni 7 tisuca kilometara, a vec mi se povraca od sposobnih servisa

Ne evo ja sam na 40tkm, nisam čuo za sada ništa...iako ćemo preventive radi pogledat to sve na 45tkm, napomeut ću da škicne balans štange, kada je već auto na dizalici neka menja ako treba

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, tomidix said:

Taj ce ići na garanciju bez problema ako je samo 7000km.. pretpostavljam da je mlađi od 2g..

Sent from my SM-G973F using

Tek u 4 mjesecu ove godine puni godinu dana. Od prvog dana je tako, za izludit. Kao da vozim auto star 20 godina pa skripi sve

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.