Jump to content

Megane 4 - iskustva i misljenja


MilosB

Recommended Posts

Odmah to vozi prvom prilikom.. nemoj čekati ništa jer ćeš samo ostati bez prava na garanciju.. neka rješavaju to kako god znaju..
Napomeni im tamo da znas da su problematični amortizeri i udarne gume na meganu ako ne znaju od kud bi počeli..
Nek ti ne vraćaju auto u istom stanju..

Da li ti se zvukovi pogoršavaju vremenom ili je isto od prvog dana?
Ima li utjecaja toplije i hladnije vrijeme, da se nekad cuje vise ili manje?

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pogorsalo se, u pocetku se nije culo kod motanja volana, ja sam samo primjetio kad operem auto (pospricam taj dio oko armotizera i gume) ili padne puno kise da se pogorsa. U vezi hladno toplo nisam nista, jer mi se cini da je zvuk isti (nisam 100% siguran).

Edit: Cuju se i kod prednjih kotaca i kod straznjih

Edited by Laky
Link to comment
Share on other sites

To po mome mišljenju nema veze sa amortizerima a ni sponama... Jer oboje mi riknulo pa se cuje drugacije i nikako dok stojiš i motaš. Nešto prije kod letve pa do spoja sa kotačima.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dok vozim sve je super, volan je odlican, primjetio sam isto kad skrecem negdje i kocim da zna ponekad malo cviliti isto, sad dal su to kocnice ili nesto drugo takoder ne znam

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, Laky said:

Dok vozim sve je super, volan je odlican, primjetio sam isto kad skrecem negdje i kocim da zna ponekad malo cviliti isto, sad dal su to kocnice ili nesto drugo takoder ne znam

Nemora bit ništa ozbiljno... možda samo neka glupost... samo reklamiraj...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jesi li siguran da ti ovo škripi sprijeda? Kod mene ovako ponekad škripi zadnja osovina. Također poznat problem.

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Novy said:

Jesi li siguran da ti ovo škripi sprijeda? Kod mene ovako ponekad škripi zadnja osovina. Također poznat problem.

Sad sam ponovno pogledao video do kraja, ono kad otvoriš vrata. Kod mene ipak nije tako izraženo škripanje zadnjeg kraja. Obzirom da ti se javlja kod motanja volana i kad si na mjestu veća vjerojatnost je da ti je do upravljačkog mehanizma, npr. Letve volana nego amortizera ili zadnjeg mosta.

 

Link to comment
Share on other sites

Na garanciju ce ici nevezano da li ima 7tkm ili 90tkm ukoliko je u jamstvu...cemu briga

Postajemo drama topic, svaka čast, kupio si, jebiga, shit happens, rijesit ces i bok...opet me Normabel puca😂😂😂😂

 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Laky said:

Jel imao netko slican problem? Dok parkiram negdje na primjer, svaki put kad bi stao da ubacim u rikverc ili iz rikverca naprijed culo bi se nekakvo skripanje/cviljenje, takoder dok drzim nogu na kocnici kako bi smotao volan da se mogu uparkirati dolazi do ovakvog zvuka kao na videu.

https://files.fm/u/hwuxb974

Najzalosnije je sto je vec bio na servisu i promjenili su neke gumice dvije kod prednjih kotaca/armotizera ali nije nista bolje. Sad ce ici opet na servis zbog toga, ali mozda je netko od vas imao slican problem pa mi moze reci nesto vise. Jer se bojim da kad popizdim da nece dobro proci tamo na servisu.

Edit: dok vozim osim kad se negdje zaustavim na primjer na semaforu, procvili malo, ali u voznji se ne cuje nista. Auto nema ni 7 tisuca kilometara, a vec mi se povraca od sposobnih servisa

Što više gledam taj tvoj video to zvuči ko ručna kočnica ili kočnica opčenito....ona takav zvuk proizvodi.

Link to comment
Share on other sites

Tako je, zvuk ručne kočnice!

Probaj negdje na ravnom tako morati volan na mjestu sa otpuštenim ručnom i nožnim kočnicom. Ako ne škripi onda je to to.. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, fabi said:

Tako je, zvuk ručne kočnice!

Probaj negdje na ravnom tako morati volan na mjestu sa otpuštenim ručnom i nožnim kočnicom. Ako ne škripi onda je to to.. 

Ovo je bilo s opustenom rucnom, samo kocnica (nadam se da sam te dobro shvatio). Desava se i na ravnom samo ne tako glasno, a na bilo kakvoj sitnoj nizbrdici ili uzbrdici se drasticno glasnije cuje.

 

2 hours ago, shogo said:

Na garanciju ce ici nevezano da li ima 7tkm ili 90tkm ukoliko je u jamstvu...cemu briga

Postajemo drama topic, svaka čast, kupio si, jebiga, shit happens, rijesit ces i bok...opet me Normabel puca😂😂😂😂

 

Ma čisto sam htio vidjeti ovamo dal je netko imao isti problem. Rijesiti ce se, pitanje je samo koliko gubljenja vremena i zivaca, a ako ne vozit cu ga tako i svaki dan za dobro jutro zvati renault da im se zahvalim na najboljoj kupnji mog zivota 😂

Edited by Laky
Link to comment
Share on other sites

kad smo kod uvoza, nasao sam za cca 12000 eur GT karavana 43000km

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Novy said:

Jesi li siguran da ti ovo škripi sprijeda? Kod mene ovako ponekad škripi zadnja osovina. Također poznat problem.

Ako me ne zeza sluh, kod mene dolaze zvukovi i sprijeda i straga.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, macan said:

Što više gledam taj tvoj video to zvuči ko ručna kočnica ili kočnica opčenito....ona takav zvuk proizvodi.

Bravo... Odličan sluh 👂

3 hours ago, Laky said:

Ovo je bilo s opustenom rucnom, samo kocnica (nadam se da sam te dobro shvatio). Desava se i na ravnom samo ne tako glasno, a na bilo kakvoj sitnoj nizbrdici ili uzbrdici se drasticno glasnije cuje.

 

"Samo kočnica" također koči otraga, dakle sva 4 kotača.. probaj bez kočnice u mirovanju motati volan i ako se ništa ne čuje onda je kočnica... Vidim sad na videu da je automatic u pitanju i da je auto na vagi praktički da krene i ne krene.. Ova stvar bih čak rekao da nije nikakav falš već je normalno da zbog pomicanja ogibljenja prilikom motanja dolazi do trenja između diska i pločice.. Možeš također probati s jačim pritiskom na kočnicu kako bi onemogućio kotačima milimetarsko pomicanje..

Dapače, vozače starog kova koji su učili voziti na autima bez serva učili su da motaju kotače dok se auto polako kreće, nikad u mjestu.. jer je lakše i za vozača i za auto.. ove zvukove sam doživio i na golf7 dsg u istoj ovoj situaciji koja je prikazana.. a i na svom meganu (manualac) kad je zakopana ručna, samo tiše.. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, tomidix said:

Bravo... Odličan sluh 👂

"Samo kočnica" također koči otraga, dakle sva 4 kotača.. probaj bez kočnice u mirovanju motati volan i ako se ništa ne čuje onda je kočnica... Vidim sad na videu da je automatic u pitanju i da je auto na vagi praktički da krene i ne krene.. Ova stvar bih čak rekao da nije nikakav falš već je normalno da zbog pomicanja ogibljenja prilikom motanja dolazi do trenja između diska i pločice.. Možeš također probati s jačim pritiskom na kočnicu kako bi onemogućio kotačima milimetarsko pomicanje..

Dapače, vozače starog kova koji su učili voziti na autima bez serva učili su da motaju kotače dok se auto polako kreće, nikad u mjestu.. jer je lakše i za vozača i za auto.. ove zvukove sam doživio i na golf7 dsg u istoj ovoj situaciji koja je prikazana.. a i na svom meganu (manualac) kad je zakopana ručna, samo tiše.. 

Imamo i Citroena C4, isto automatik i nikakve zvukove ne proizvodi u bilo kakvim uvjetima u kojima megan kao da je kanta stara 30 godina. 

Link to comment
Share on other sites

Koje je godište C4? Ima li ugrađen ESP odnosno ima li bubanj kočnicu ili disk otraga? I odgovori na pitanja s posta prije.. čuje li se kad se mota bez kočnice? čuje li se kad nabiješ kočnicu muški i motaš?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, tomidix said:

Koje je godište C4? Ima li ugrađen ESP odnosno ima li bubanj kočnicu ili disk otraga? I odgovori na pitanja s posta prije.. čuje li se kad se mota bez kočnice? čuje li se kad nabiješ kočnicu muški i motaš?

Ima ESP i ima disk otraga. 

Kad se mota bez kocnice ne cuje se nista (nisam probao kad je rucna upaljena motati). Cuje se i kad nabijem kocnicu muski, na videu sam je stisao skoro skroz jer je bilo poviseno malo gdje sam parkirao (na pocetku videa sam cisto pustio malo kocnicu da vidim hoce li se cuti sta)

Edited by Laky
Link to comment
Share on other sites

Nisam sjeo u Megya vec podosta, pošto sam u fazi stand by, možda je proškripao mrcina španjolska....postajem ko Direstraits🤣🤣

#nisamjatosutableteizmene i #šugavaleđa

Edited by shogo
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Laky said:

Ima ESP i ima disk otraga. 

Kad se mota bez kocnice ne cuje se nista (nisam probao kad je rucna upaljena motati). Cuje se i kad nabijem kocnicu muski, na videu sam je stisao skoro skroz jer je bilo poviseno malo gdje sam parkirao (na pocetku videa sam cisto pustio malo kocnicu da vidim hoce li se cuti sta)

Pa ako se ne čuje ništa bez stisnute kočnice, auto ti je ispravan i nemaš šta reklamirati..

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, fabi said:

Pa ako se ne čuje ništa bez stisnute kočnice, auto ti je ispravan i nemaš šta reklamirati..

Jel bi isto tako rekao da si ti na mome mjestu i takve zvukove proizvodi tvoje novo kupljeno vozilo?

Meni takvi zvukovi nisu normalni, ne kazem da je auto tehnicki neispravan, ali vjerojatno neki dijelovi nisu kvalitete koje bi trebale biti i dolazi do toga. Ja cu svakako nastojati reklamirati do beskonacnosti da se to rijesi, jer sigurno s vremenom nece biti bolja situacija u vezi toga vec ce vjerojatno ici na gore.

Ne napadam te, vec sam cisto napisao neko svoje razmisljanje

Edited by Laky
Link to comment
Share on other sites

Možeš ih tražiti testni neki automatic i provjeriti događa li se isto..
Kažem, ovo ovako sam čuo i na golfu 7 dsg.. na manualcu nije baš lako reproducirati jer nema sile koja ga gura dok držiš kočnicu alu svejedno zna povremeno zacvilit..
Na snimci se vidi na početku da ga lagano propuštaš kroz kočnice da krene tako da tu je sigurno da cvili taj dio..

Dodatno, kočnice nakon vlage i pranja dobiju sloj hrđe pa zato više cvile ili kako god hoćeš nazvati taj zvuk..
Kad budem u prilici provjeriti točno opet tog golfa obratit ću malo pažnju na intenzitet, izvor zvuka itd..

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kad kocnice cvile skuzi se bas i to mi je okay, ali ovo je bas drugaciji zvuk koji svakodnevno radi od prvog dana. To na snimci je samo mali dio, trebao bih jos posnimiti koju drugaciju situaciju, nazalost mogu tek kad se vratim za dva tjedna kuci.

U svakom slucaju ide na servis cim se vratim, jer imam jos i problem s parking senzorima, znaju cesto prednji senzori uhvatit nesto a nema nicega, a i svi prednji kasne s pokazivanjem da se priblizavam necem ispred sebe ili prikazu da ima nesto na primjer zid i govore mi da sam u crvenom da bi mi za sekundu kasnije pokazali da ipak nema nista a opet nakon sekundu da ima ali sam u zelenom. (Ima jos drugih situacija gdje se ponasaju precudno, budem postavio video kasnije)

Takoder mi govore da je to "normalno", jer dijagnostika ne pokazuje nikakvu gresku senzora. 

Edited by Laky
Link to comment
Share on other sites

Evo sjeo u kola, na jedvite jade da ga pomaknem u garazu, nakon sto je otkacio korodirane kocnice probah vrtit volan da vidim malo, nada, nis

Link to comment
Share on other sites

Jedino sto imam je ovo nazalost, jer auto trenutno nije samnom.

Zaboravio sam navesti u vezi senzora i servisa da su mi spustili tablicu malo dolje i da bi trebalo rijesiti problem, ali sve je isto kao i prije 😂

 

Screenshot_20200130-163235_Video Player.jpg

 

Edit : Evo video kako prednji desni senzor hvata nesto a nema apsolutno nista https://files.fm/u/cp4x4p6u

Edited by Laky
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.