Jump to content

Megane 4 - iskustva i misljenja


MilosB

Recommended Posts

Odi par puta ga iskoči da se razradi pa probaj opet isto... to je u fazi razrade još.... ništa nije to ozbiljno...

Edited by macan
Link to comment
Share on other sites

Evo jos jedan primjer senzora : desno je zid, ravno i lijevo nema nista (lijevo je auto ali je previse udaljen da bi ga senzor uopce mogao uhvatit) a ispred nas nema apsolutno nista.

Na snimci mi sviraju svi senzori umjesto samo desni bocni

https://files.fm/u/xh5mkx92

Link to comment
Share on other sites

To ne radi dobro, obavezno tražiti popravak. Senzori moraju raditi onako kako treba. Doduše ja imam 360 senzore pa ne znam ima li razlike u međusobnom radu, ali pale mi se samo oni koji detektiraju nešto, ako je bočni onda samo bočni, nikako i prednji i pogotovo druga strana...

Edited by marttin
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Skini tablicu i držač tablice i onda probaj senzore.
Moguće da vide okvir tablice pa cvile.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, mata73 said:

Skini tablicu i držač tablice i onda probaj senzore.
Moguće da vide okvir tablice pa cvile.

Problem imaju i straznji bocni, uhvate zid na sekundu i prikazuju da sam u crvenu, da bi nakon sekunde se ugasili i neprikazivali vise nista. Ili na primjer jave da sam u crvenom i onda odjednom da sam u zelenom a ja sve blize zidu ili jednostavno nejavljaju nista. (Prednji bocni su jos gori od straznjih bocnih, imaju iste navedene probleme samo su jos cesci)

Prednji senzor glavni nikad ne krene od prve zelene crtice kad se priblizivas necemu vec te odjednom iznenadi sa naranđastim ili crvenim upozorenjem.

Jedini senzor koji funkcionira bez greske je straznji glavni koji uvijek postepeno pokazuje kako necemu prilazis ili kad se udaljavas postepeno smanjuje.

Edited by Laky
Link to comment
Share on other sites

Ja na Talismanu imam isti problem sa parking senzorima (ali samo prednji)

Prednji senzor glavni nikad ne krene od prve zelene crtice kad se priblizavas necemu vec te odjednom iznenadi sa naranđastim ili crvenim upozorenjem.

 

Edited by andrej2019
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Laky said:

Jel bi isto tako rekao da si ti na mome mjestu i takve zvukove proizvodi tvoje novo kupljeno vozilo?

Meni takvi zvukovi nisu normalni, ne kazem da je auto tehnicki neispravan, ali vjerojatno neki dijelovi nisu kvalitete koje bi trebale biti i dolazi do toga. Ja cu svakako nastojati reklamirati do beskonacnosti da se to rijesi, jer sigurno s vremenom nece biti bolja situacija u vezi toga vec ce vjerojatno ici na gore.

Ne napadam te, vec sam cisto napisao neko svoje razmisljanje

Imao sam ja svakojake probleme sa mojim novim meganom 3 i vjeruj mi ne želiš uopće znati kakve! Ako na Renou gledaš takve sitnice spalit ćeš na živce. Puno lakše je oguglat, u suprotnom si fulao marku vozila.. Naravno da ne opravdavam Reno i njihove faulte, ali nisu vrijedni mojih živaca, a ni vremena.. RNH i ovl servisi su nesposobni tako da will smith run GIF

 Dobro ti je netko napisao, provjeri na drugom istom autu kako se ponaša, ako je isto zaboravi jer ćeš samo živce izgubit.. 

Link to comment
Share on other sites

Mislim da je svima tako podešeno jer se s prednjim krajem često približavaš i drugim autima u koloni ili vožnji i onda nema smisla da se nonstop pali...i zato zapravo reagira tek kad si jako blizu pa starta od narančaste ili crvene (iako ni ta crvena nije skroz blizu, ima još mjesta). Ono što ne smije biti je da se gase ili reagiraju oni koji nemaju ništa ispred sebe.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Laky said:

Kad kocnice cvile skuzi se bas i to mi je okay, ali ovo je bas drugaciji zvuk koji svakodnevno radi od prvog dana. To na snimci je samo mali dio, trebao bih jos posnimiti koju drugaciju situaciju, nazalost mogu tek kad se vratim za dva tjedna kuci.

 

Ne bi bilo loše snimiti koju drugačiju situaciju, da..

Oprah danas svoj auto i natopio sam felge+kočnice voskom.. Parkiram nakon toga ispred zgrade, hop, identičan zvuk kao tvoj, na laganoj nizbrdici, pod kočnicom.. pustim kočnicu, on se skotrlja dolje, stisnem kočnicu i ništa.. vratim nazad na uzbrdicu.. opet zvukovi.. ne znam što bih ti rekao.. Mene osobno ne smeta jer se dogodi 1 ili nijednom na mjesec dana... a inače sam picajzla za zvukove..

Što se tiče senzora, svakakvih iskustava sam imao.. Rekao bih da mi trenutni auto ima jedne od najboljih koje sam vozio (imam samo stražnje pa o njima pričam za MegIV).. međutim jednom prilikom su zajebali biznis i zablesirali na narančastom, branimir centar, garaža, izbacivajne iz R ne pomaže... gledam ja retrovizor - jedan, drugi... okrenem se... fakat sam blizu zidu a on i dalje bip bip bip bip.. dignem ručnu, izađem iz auta..

UPA fail

Sljedeće što sam napravio, ugradio kameru.. i ne kajem se i ne žalim potrošenih novaca..
To je jedini put da su me senzori zajebali na ovom autu ali moglo je bit i više nego dovoljno..

Uglavnom, što se senzora tiče, tko ih ima.. neka pokušava parkirati i dalje kao da ih nema.. Dakle da ste kao vozač svjesni svih prepreka i položaja vozila u odnosu na njih.. Senzore koristite samo i isključivo za "mjerenje udaljenosti" od prepreka za koje znate gdje su.. i to tako što sačekate u mirovanju da odreagiraju.. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Nevalju ništa ti senzori na meganu... treba 2 sekunde da počne radit ,spori su i jako nepouzdani, ako kreneš naglo.... spomenuo sam da sam se nabio u banderu? :)

Edited by macan
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, tomidix said:

Ne bi bilo loše snimiti koju drugačiju situaciju, da..

Oprah danas svoj auto i natopio sam felge+kočnice voskom.. Parkiram nakon toga ispred zgrade, hop, identičan zvuk kao tvoj, na laganoj nizbrdici, pod kočnicom.. pustim kočnicu, on se skotrlja dolje, stisnem kočnicu i ništa.. vratim nazad na uzbrdicu.. opet zvukovi.. ne znam što bih ti rekao.. Mene osobno ne smeta jer se dogodi 1 ili nijednom na mjesec dana... a inače sam picajzla za zvukove..

Kod mene je stalno nazalost, skoro svako stajanje zvukovi neki, kad netko od mojih parkira auto a ja vani cekam, bas se cuje dosta. Ja se ne bih bunio da auto ima koju godinu i kilometara, ali novi auto, ne mogu probaviti to.

Edited by Laky
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, macan said:

Nevalju ništa ti senzori na meganu... treba 2 sekunde da počne radit ,spori su i jako nepouzdani, ako kreneš naglo.... spomenuo sam da sam se nabio u banderu? :)

Jebiga UPA je UPA i ograničena je sama ta tehnologija koja odašilje pulsirajuće valove i onda mjeri kolko treba da se pojedini val odbije nazad.. Opet kažem.. to nije detektor bandere već samo mjeri razmak.. i za to je potrebno vrijeme; ako znaš kako radi to ti nije problem.. ;) 

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, macan said:

Nevalju ništa ti senzori na meganu... treba 2 sekunde da počne radit ,spori su i jako nepouzdani, ako kreneš naglo.... spomenuo sam da sam se nabio u banderu? :)

Na meganu 3 zadnji senzori rade savršeno pa mi nije jasno gdje su fulali na četvorci? Što jednostavnije ti bolje, nikakav overload.. Na megu 3 nema nikakvih zeleno/žuto/crvenih točaka i ekrana, ubaciš u rikverc bip (javi se da su senzori aktivni) i sve ostalo odrađuje baš kako treba i ne pišti bezveze. Za sve ostalo tu su u današnjim novim autima veliki retrovizori.. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, fabi said:

Na meganu 3 zadnji senzori rade savršeno pa mi nije jasno gdje su fulali na četvorci? Što jednostavnije ti bolje, nikakav overload.. Na megu 3 nema nikakvih zeleno/žuto/crvenih točaka i ekrana, ubaciš u rikverc bip (javi se da su senzori aktivni) i sve ostalo odrađuje baš kako treba i ne pišti bezveze. Za sve ostalo tu su u današnjim novim autima veliki retrovizori.. 

Gledao sam na Scenicu novom kako parkira covjek kod njega prednji savrseno rade, prikazuju korak po korak

Link to comment
Share on other sites

kod mene na Talismanu rade prednji dobro ako napravis slijedece: kada se zelis negdje uparkirati,prvo skrenes i lagano vozis, zaustavis se, prabacis u N, pa ponovo i D i tada ocita prepreku od pocetka (od zelenog do crvenog), nema preskakanja direktno na crveno i zvuk koji probija zvucnike

Ali zanima me ima li netko iskustva sa FULL LED PURE farovima ? kako uopce rade, koliki im je vijek i ulazi li u garanciju ako mi rikne glavno ili dugo svjetlo ? u led farovima nema zarulja,jel? 

jel razmisljam, sta ako crkne nakon garancije, koliko ce me kostat, trebam li kupiti kompletno cijeli far ili kako? vidio sam prije nekih cca 2 tjedna jedan Talisman,i ne radi mu lijevo kratko svjetlo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Još jedna od stvari koje su zaqrac na megane 4. Megane 3 i megane 2 bolje senzore imaju. Pa oni kinezi što se buši branik da se postave su bolji od ovih. Najjači mi je trenutak bio kad se približava auto prepreci, a iz zvučnika krhne i zakrči prije nego što uleti u crveno na ekranu. 

screaming homer simpson GIF

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Opet ne kužim o čem vi...ajmo na meet, sjednite, pa bumo probali, neznam da li itko zna parkirat??

Mislim, ljudovi, ja parkam na Mlinarskoj, kroz vrevu svaki jebeni dan, svakakvih prepreka i komada svega nađem u traženju mjesta, meni posao odrade savršeno, čak i predaleko reagiraju na full...evo ne shvaćam, ok topic je postao primadona moment, sve ok, mislim da je najpametnije da se skinem s čitanja😂😂😂

Pišem prije terapije😂😂

  • Like 3
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Neznam,ali meni zadnji senzori su banana,čak razmišljam da ih maknem i ugradim neke druge,nešto sam čitao da se mogu čak neki ŽNJ sinkronizirat s postoječem r link 2...

Nekuzim se baš u to...ali kameru ču definitivno stavit,a možda i druge senzore ako če se moč👍

Link to comment
Share on other sites

Vodi računa da moraš mijenjati i cijeli branik jer on mora imati bočne senzore, a to nije mala cijena.
Ma mora bit oznaka gdje ide bočni senzor na svakom braniku.. rupa i senzor nutra.. ali da, nakon toga lakiranje i obrada ako ne zelis da je ružno..

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Nema mi boljeg osjećaja na meganu nego kad otvorim vrata gepeka a sve mi se fino voda sasuje po vratu... Neprocjenjivo 😁

Edited by macan
  • Haha 4
Link to comment
Share on other sites

Aaaahahahahaha 😁😁 Jel ti oguljen branik od gepeka? Imam dojam da su rupe za otjecanje začepljene branikom pa to ne ode u slobodnom padu već tek kad otvoriš gepek.. Isto mi se to događa 😛

Moj je često parkiran tako da je lagano podignut zadnji kraj.. što znači da voda ne otiče s branika dok je parkan.. Zamisli veselje kad poklopiš gepek i stojiš iza.. Sve po hlačama 😂☔

Edited by tomidix
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, tomidix said:

Aaaahahahahaha 😁😁 Jel ti oguljen branik od gepeka? Imam dojam da su rupe za otjecanje začepljene branikom pa to ne ode u slobodnom padu već tek kad otvoriš gepek.. Isto mi se to događa 😛

Moj je često parkiran tako da je lagano podignut zadnji kraj.. što znači da voda ne otiče s branika dok je parkan.. Zamisli veselje kad poklopiš gepek i stojiš iza.. Sve po hlačama 😂☔

Da štelana su mi vrata gepeka ako to misliš. Sad izgleda ko da je lupan. Jel nisu linije idealne. Ma jooj. Moramo neku temu otvorit za kukanje da ne trolamo tu.

  • Like 1
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.