Jump to content

Megane 4 - iskustva i misljenja


MilosB

Recommended Posts

Taj 110dci treba fino razvrtiti iznad 2000rpm i onda fino i ide. Imao sam ga, štedio sam ga sa laganim okretajima i stalno neki problemi sa dpf-om. Promjenio sam stil vožnje, malo ga više vrtio, propuhivao i nije bilo problema, a potrošnja je bila nešto zanemarivo višlja što mi nije predstavljalo nikakav problem.

Link to comment
Share on other sites

Jedan je stari, drugi je nov.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Interesantno da je moguce naknadno ugraditi kameru za voznju unatrag. Vjerojatno ide i na Scenicu 4 kao i na Meganu 4. Lajkujem.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Stavljam samo jednu slikicu za teaser , kroz par dana ide topic :hop:

 

p.s. jel to prvi svoje vrste u hr? Stigao je u ponedeljak, registriran jučer.

 

IMG_20170306_173924.jpg

Link to comment
Share on other sites

Uf :srce:

Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Megan sedan? Vec vidio 3 bijelia. Ovu boju jos ne.

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

sad se zove Grand Coupe

renault-megane-2017-saloon-cork-6352861-

 

renaultmeganegrandcoupe_6.jpg?scale=down

Edited by frenchkey
Link to comment
Share on other sites

Lijepo izgleda...jel to zamjena za Fluence ili?

Gdje ga proizvode?

Turska, naravno.

Link to comment
Share on other sites

Moj je hatchback i navodno je došao iz Francuske, negdje na sjeveru. Tako mi je barem rekla teta u salonu kada sam gnjavio svaki da i pitao gdje je trenutno... Još uvijek nisam na čisto koja linija mi je ljepša ali nekako mi se čini da hatchback ipak djeluje malo agresivnije, mladenački, a i lakše ga je voziti jer je 30 cm kraći od druge dvije linije...

Edited by graditelj
Link to comment
Share on other sites

Može pomoć mala. Dvoumim se između megana 4 benzinca 130hp i dizela 130hp.

Kilometraža ide na stranu benzinca neću puno prelaziti. Koji je brži, koji brže povlači :)

Link to comment
Share on other sites

Vozio prije Audija 245hp :)  

Znači oba su tu negdje. Ma naručio sam dizela ali mogu se još predomisliti pa neznam stvarno. Možda sam se poželio malo tišeg rada motora i malo zvuka kada dodaš gas... možda da nemjenjam ništa da ostane dizel kako je i naručeno... :nezna:

Link to comment
Share on other sites

Vjerojatno si imao razlog za diesela, najbolje da ne mijenjas ishitreno

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Može pomoć mala. Dvoumim se između megana 4 benzinca 130hp i dizela 130hp.

Kilometraža ide na stranu benzinca neću puno prelaziti. Koji je brži, koji brže povlači :)

Bolji je 1.6 dCi, brzi je, brze povlaci, osobito pod punim opterecenjem. Ne daj da te zbune kojekakvi tu koji s konkretnim vozilima u pitanju nisu dolazili u doticaj. ;)

Thumbs up za brisanje gluposti moderatora, way to go.

Edited by direstraits
4thefunofit
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Pozdrav svima,

U četvrtak stigao crveni Megane 1.5dci u intens opremi. Prešao sam oko 300km i mogu reći da sam zadovoljan dobivenim. Auto je ugodan za vožnju, motor za moje potrebe ima sasvim dovoljno snage. Vizualno i izvana i iznutra izgleda odlično. Jednostavno izaziva wow efekat. Opreme ima više nego dovoljno (još sam uzeo navigaciju i rezervni kotač).

Manje zamjerke idu na račun prostora straga (kome je to bitno), startstop nije moguće trajno izgasiti već se pokreće svaki put kad se upali auto, osjetan šum vjetra negdje oko vozačevog retrovizora čim se pređe 50-60 km/h, ponekad se prilikom dodavanja i oduzimanja gasa osjeti trzaj na ručici mjenjača, vjetrobran je nekako sužen  osjećaj je da je obzor prema naprijed smanjen ali to je rezultat izdignutije haube.

Ovdje je bilo govora o manjku prostora i naprijed. Ja imam 192 cm i meni je prostora dovoljno,

Zasad toliko ...

Link to comment
Share on other sites

Trzaj kod dodavanja i pustanja gasa i ja osjetim na rucici mjenjaca kod mjenjaca 1.5. dci ali na fluenceu

by m@rio

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Opoziv za child lock došao. Dugme stisneš, zaključa samo prozore stražnje. Vrata se otvaraju bez problema iznutra. :nezna:

Link to comment
Share on other sites

Mene jako vuče jedan limited kod nas...motorizacija 90ks dizel...još gruntamo :)

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav, 

vlasnik sam Megana Grandcoupe 1.5 dCi 2 mjeseca. Kupio sam novog u auto salonu Baotić i nemam bas dobra iskustva zasad sa njime. Nakon par dana vožnje mi je prestao raditi start/stop te sam ga odveo u servis gdje je ustanovljeno da je akumulator bio na 60% kapaciteta gdje start/stop više ne radi. Akumulator je zamijenjen pod garancijom. Drugi problem se isto javio nedugo nakon da mi je auto počeo puštat šišteći zvuk dok se ubrzava ili čak dok se održava brzina od 50km/h pa na više. Na to su mi u servisu rekli da se to nebi smjelo tako čuti te su ga preuzeli na servis. Nakon 5 dana što je auto bio kod njih zvali su me da dođem po auto da bi mi rekli da je problem u našem gorivu te se zato dizne glasnije čuju i da tu nema pomoći. Da li je netko ima isti problem? Da odem u drugi servis reklamirat?

Link to comment
Share on other sites

Odi u Rocu, ja sam otisao iz Starkelja k njima i mogu reci da su decki odlicni. A gdje tocis naftu? 

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.