Jump to content

Megane 4 - iskustva i misljenja


MilosB

Recommended Posts

Sve tvorničke greške na auto obično rikavaju unutar 2 godine... Nerijetko si više u servisu sa novim nego polovnim. To je sad novi trend 😁

Link to comment
Share on other sites

Katastrofa. Nadao sam se da se još netko susreo sa opisanim problemom, da čujem savjet, jer po svim onim forumima čini mi se da ima puno pokušaja, a malo ih je uspjelo riješiti problem.

Link to comment
Share on other sites

Evo ja sam prije nekih dva tjedna kupio novi megan 1.3

I prije kupnje sam bio upoznat sa navedenim problemima na kvačilu i getribi.

Za sada nisam primjetio nikakve zvukove osim tihog šuma prilikom otpuštanja kvačila kod mjenjanja brzina iz niže u višu prilikom duže vožnje,znači dok je hladan sve je tiho kad se zagrije i promjeni brzina iz npr. 3. u 4.  otpusti kvačilo čuje se neki" vuuuu",ali to je posve tihi šum i tko nije upoznat s tim problemom i ne osluškuje možda uopče ne bi primjetio.

Moj ima  tek 700 km,sa tim šumom navodno sve počinje ali nakon nekih 3000 km sve se pogoršava...

 

http://www.renaultfanclub.com/renault-megane-4-kulubu/105083-1-3-tcelerde-kavrama-aninda-gelen-ses.html

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, shogo said:

Pa strašno...neka mijenjaju sve, ali...samo na benzincu??

Ako je konstrukcijski problem onda zamjena u garanciji ne pomaže.. Pitam se samo da li je Reno testirao pogonski sklop izvan laboratorija? Vjerojatno previše tražimo.. ipak moraju opravdat svoje ime RenFault

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ivicakr said:

Evo ja sam prije nekih dva tjedna kupio novi megan 1.3

I prije kupnje sam bio upoznat sa navedenim problemima na kvačilu i getribi.

Za sada nisam primjetio nikakve zvukove osim tihog šuma prilikom otpuštanja kvačila kod mjenjanja brzina iz niže u višu prilikom duže vožnje,znači dok je hladan sve je tiho kad se zagrije i promjeni brzina iz npr. 3. u 4.  otpusti kvačilo čuje se neki" vuuuu",ali to je posve tihi šum i tko nije upoznat s tim problemom i ne osluškuje možda uopče ne bi primjetio.

Moj ima  tek 700 km,sa tim šumom navodno sve počinje ali nakon nekih 3000 km sve se pogoršava...

 

http://www.renaultfanclub.com/renault-megane-4-kulubu/105083-1-3-tcelerde-kavrama-aninda-gelen-ses.html

Bio si upoznat sa problemom i svejedno si se odlučio to kupiti.. Pa dobro, želim ti sreću, što manje osluškivanja i da umijesto posjeta servisu uživaš u vožnji..

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, macan said:

Sve tvorničke greške na auto obično rikavaju unutar 2 godine... Nerijetko si više u servisu sa novim nego polovnim. To je sad novi trend 😁

To je stari trend, barem kod Renaulta...a i drugi su slični.

Moj 13 godina stari Megane je više bio na servisu po reklamacijama prve dvije godine nego ostalih 11.😂

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Ivicakr said:

Problem je postojao na 1.2 tce,a sada i na 1.3 tce

Nekima je buka-vibracija nestala zamjenom tih nekih nosača,spajalica hidraulične cijevi ili sajle ,neznam točno...ima ih tri

https://www.foroclub.es/megane4/viewtopic.php?t=22529&start=440

http://www.foroclub.es/megane4/viewtopic.php?f=434&t=18327&start=1590

 

Ne zvuči mi to sve skupa baš ohrabrujuće, spominje se više rješenja, a ni jedno konkretno, da budeš siguran da će problem  biti riješen.

Link to comment
Share on other sites

Vjerojatno će pronaći neku shemu da to popeglaju... šteta, na papiru 1,3 140 ks izgleda poprilično dobro. Koliko to troši po gradu?

Link to comment
Share on other sites

Oko 9 po gradu, oko 5 izvan grada, moj je 1.33, 115 KS. Motor je za svaku pohvalu što se tiče vožnje.

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav ekipa😁

Znači,imam sitni problemčić na meganu 4...pa znalci pomagajte/pogađajte...

Pri vožnji u 2 brzini između 20 i 30khm,pojavljuje mi se nekakova vibracija/struganje kod prvog lijevog kotača,čim pređem tu brzinu ništa se više ne osjeti,a to struganje/vibracija podsječa na ispigan kotač bicikla koji ide u osmicu pa dodiruje vilicu...eh da...probao sam u mjestu dič okretaje da vidim dal je do motora pa da stvara neku vibraciju nečeg,ali nije...znači samo u vožnji se pojavljuje..

Na večim il normalnim brzinama nit trese nit pri kočenju ne trese...

Da li iko može pretpostavit šta bo moglo bit?

 

Edited by ShinyMarko
Link to comment
Share on other sites

Da li postoji mogučnost da je do gume?

Matice provjerio...zategnuto

Hm,ležaj,zar se nebi čuo konstantmo? Il lijevi i desni zavoj? Več sam imao slučaj skoro na svakom auto da mi neki ležaj prdne,ali ništa slično ovak da se manefestira🤔

Link to comment
Share on other sites

Dođi ti u nedjelju oko 18 kod NSB-a pa da svi skupa vidimo o cemu se radi..mozda bu i gdin Pulaner imao neki dobar savjet [emoji16]

Poslano sa mog LG-M700 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, nansale said:

Dođi ti u nedjelju oko 18 kod NSB-a pa da svi skupa vidimo o cemu se radi..mozda bu i gdin Pulaner imao neki dobar savjet emoji16.png

Poslano sa mog LG-M700 koristeći Tapatalk
 

Nsb?

Link to comment
Share on other sites

Vi koji ste me pratili kad smo pricali o mojim problemima s parking senzorima i skripanjem kod prednjih i zadnjih tockova i kad motanja volan, isao sam opet u ovlasteni servis u vezi tih problema i jos nadodao kad dajem gas (samo tad) dolazi neki zvuk iz otvora ventilacije, neko treskanje, kao da je nesto popustilo pa lupka lagano kad motor opteretim malo ili dosta.

Ovi u ovlastenom su drzali auto dva dana bez da me uopce bilo tko kontaktirao, takoder auto je odvezen tamo s tocno 7138 kilometara na satu. Kad sam dosao tamo zbog njihovog nejavljanja da vidim zasto nista ne javljaju su mi rekli da su mehanicari testirali auto (provozali ga i sve) i da oni tu nista ne mogu da je to sve normalno da se nista ne cuje cudno, takoder nisu poslali jos upit renaultu da vide sta ce oni reci jer se vec drugi put zalim na iste probleme. 

Nakon toga sam poludio i svasta im bez vrijedanja majki ili bogaranja rekao. Rekli su mi da ce kolega poslat upit renaultu sta da naprave, i da im otprilike treba dva dana da odgovore.

Ja sam im rekao da cu uzet auto i pricekati 3 radna dana i onda cu se opet vratit i da cu zahtjevati da vidim taj papir di su trazili renault za daljnje upute.

Kad sam izasao van i sjeo u auto, vidio sam da auto i dalje ima 7138 kilometara na satu, znaci nisu ga uopce provozali niti testirali i vjerojatno nista ni pokusali raditi na njemu i da su me lagali, tad sam izasao iz auta poceo psovsti da se pokusam smiriti dok ne udem u servis, da ne bi jos nesto napravio sto nije pametno, kad sam usao unutra vise nije bilo toga sto radi vec kolega njegov i pozvao ga van da mu pokazem kako se auto cuje i naravno kod motanja volana uljevo ili udesno se auto cuo kao da je 20 godina bio na smetlistu, nakon cega se taj njihov kolega zacudio zbog zvukova koje je auto pravio kod motanja volana. (To mi je bilo najjednostavnije demonstrirati u tom momentu)

Samo sam mu rekao (jer je i on bio tamo cijelo vrijeme kad sam poludio) eto vidis da se cuje nesto sto ne bi trebalo na novom autu s 7 tisuca kilometara.

 

Osim mijenjanja ovlastenog (to bi bio onda treci put) sta mi je za radit, sta mogu napraviti, kako se uopce zaliti na takvo ponasanje ? Kako stupit u kontakt s renaultom da pokusam nekako rijesiti probleme s autom?

Neki ce reci nikako i da ga vozim takvog, to vec radim, sutim i ne zalim se (eto sad sam se vama pozalio 😂), ali zelim se zaliti i ne zelim sutjeti! 

Edited by Laky
  • Confused 2
Link to comment
Share on other sites

renault hrvatska... sigurno netko od kolega ima mejl od neke glave... i negativni komentari na web stranicama auto iuce i na google...

Sent from my SM-A530F using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

renault hrvatska... sigurno netko od kolega ima mejl od neke glave... i negativni komentari na web stranicama auto iuce i na google...

Sent from my SM-A530F using Tapatalk


E tek njih boli ona stvar...
Pretpostavljam da je drugačije ako napišeš mail nekoj glavi, da.. ali ovi patuljci tamo, njih sve boli k i vjerojatno se samo smiju ludim mailovima koje dobivaju..

Ako netko ima neki glavasti mail tamo, molim na PM.. hvala

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.