Jump to content

Megane 4 - iskustva i misljenja


MilosB

Recommended Posts

@andrej2019  znaci potpuno identicna stvar, vidimo po polozaju vrata, stahota..pretpostavljam da si to rijesio u jamstvenom roku?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ommyskillz said:

@andrej2019  znaci potpuno identicna stvar, vidimo po polozaju vrata, stahota..pretpostavljam da si to rijesio u jamstvenom roku?

Tako je! Upravo zavrsavam jednu veliku bitku sa ovlaštenim servisom. Imao sam velikih problema sa automobilom u zadnjih godinu dana. Posebno u zadnjih nekoliko mjeseci. Sada su dio sredili i jos ostaje pocetkom 6mj neke izmjene sto se tice ovjesa (naravno sve u garanciji). I sad trazim i najsitnije greške da mi isprave u garanciji.

Također zahtjevam sve 4 nove ljetne gume na račun RenFaulta. Naravno, ni servis nekada nije kriv ako nema nekakve alate kojima bi očitali greške koje izbacuje njihova dijagnostika. Renault bi se trebao pobriniti da svaki ovlašteni servis ima apsolutno sve najbolje alate i dijagnostike.

Kada uspijem skupiti dovoljno vremena, objasniti cu u temi Talisman zadnje iskustvo vezano za moj auto.  :)

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, andrej2019 said:

Tako je! Upravo zavrsavam jednu veliku bitku sa ovlaštenim servisom. Imao sam velikih problema sa automobilom u zadnjih godinu dana. Posebno u zadnjih nekoliko mjeseci. Sada su dio sredili i jos ostaje pocetkom 6mj neke izmjene sto se tice ovjesa (naravno sve u garanciji). I sad trazim i najsitnije greške da mi isprave u garanciji.

Također zahtjevam sve 4 nove ljetne gume na račun RenFaulta. Naravno, ni servis nekada nije kriv ako nema nekakve alate kojima bi očitali greške koje izbacuje njihova dijagnostika. Renault bi se trebao pobriniti da svaki ovlašteni servis ima apsolutno sve najbolje alate i dijagnostike.

Kada uspijem skupiti dovoljno vremena, objasniti cu u temi Talisman zadnje iskustvo vezano za moj auto.  :)

ne znam sta da ti kazem, svaka cast na zivcima, procito sam cijelu ovu temu, vidim da su te hebali za apsolutno sve..al bome auto je pun falseva, i nekih sitnica koje uzasno nerviraju

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Ommyskillz said:

ne znam sta da ti kazem, svaka cast na zivcima, procito sam cijelu ovu temu, vidim da su te hebali za apsolutno sve..al bome auto je pun falseva, i nekih sitnica koje uzasno nerviraju

Pokušati cu se nekako izboriti za barem godinu dana dulje garancije.

Iako, možda mi garancija neće niti trebati. Neka mi samo pošalju jaknu i radno odijelo pa da mogu početi raditi. Ionako sam mjesecno minimalno 8h u servisu,  pa mogu započeti i sam servisirati 🤣🤣😂😂🤬😡😡😤

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Meni se ta ljeva vrata teže zatvaraju... moram dobro zamanit :)

Edited by macan
Link to comment
Share on other sites

ja bi radije sam radio na autu nego vozio u servis, kad vidim sta neki rade, stave filter od 40kn i uvaljuju spiku to vam original stavljeno, vrijedi 300kn

platio bi im da nemam garanciju, majke mi xD

Link to comment
Share on other sites

Update situacije :

Danas cim su rastavili tu neku glavu na amortizrtu (ne kuzim se u njih) su vidjeli da prednji amortizeri skroz ne valjaju, kazu da to nije uobicajno da je tako gadno. Znaci tvornicki su dosli neispravni jer od prvog dana imam problem s njima a ove kret*nčine iz splitskih ovlaštenih servisa su mi govorili da je to normalno isao vise puta zbog toga u oba servisa. Jedva cekam da dodem dolje u Split, idem ih odmah podsjetit.

Zamolio sam ih da obavezno pogledaju i straznje, znam da nisu isti ali imam osjecaj po zvukovima koje proizvode da su i oni losi, znam da ponekad se mogu cuti kocnice, ali prepoznaje se kad su mozda kocnice a kad amortizer zaskripi.

Takoder kad netko sjedne iza amortizeri znaju proskripiti.

 

Situacija u vezi neispravnih prednjih senzora je malo teza, narucili su nove senzore pa ce zamjenit jedan stari s novim i onda ici testirati razliku i tako sa svima, nisam upamtio tocno sta su mi rekli.

Takoder sam im rekao da mi se usporio Renaultov Rlink2 (verzija 3, zadnji firmware), nekad mi treba 4-5 sekundi da se pojavi ekran kad upalim auto ili ubacim u rikverc da mi se pojavi slika kamere, nije bilo tako, takoder se usporio sustav i u svemu ostalom. To mi nije normalno da se toliko uspori, rekao sam im da mi bar resetiraju na tvornicke postavke (oni to zovu drugacije) 😂

 

 

U svakom slucaju sam toliko ljut na ove m*jmune iz servisa dolje u Splitu sto su me uvjeravali da je auto ispravan, da je to normalno, da se nista ne cuje, da mehanicari ne mogu nista otkriti da ne valja. Najrade bi se otisao pobrinuti da im vise nikad ne padne na pamet takvo sto ikome raditi, a znam da nisam jedini nazalost kome tako rade.

Zivjeli kolege ! 

Edited by Laky
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Laky said:

Update situacije :

Danas cim su rastavili tu neku glavu na amortizrtu (ne kuzim se u njih) su vidjeli da prednji amortizeri skroz ne valjaju, kazu da to nije uobicajno da je tako gadno. Znaci tvornicki su dosli neispravni jer od prvog dana imam problem s njima a ove kret*nčine iz splitskih ovlaštenih servisa su mi govorili da je to normalno isao vise puta zbog toga u oba servisa. Jedva cekam da dodem dolje u Split, idem ih odmah podsjetit.

Zamolio sam ih da obavezno pogledaju i straznje, znam da nisu isti ali imam osjecaj po zvukovima koje proizvode da su i oni losi, znam da ponekad se mogu cuti kocnice, ali prepoznaje se kad su mozda kocnice a kad amortizer zaskripi.

Takoder kad netko sjedne iza amortizeri znaju proskripiti.

 

Situacija u vezi neispravnih prednjih senzora je malo teza, narucili su nove senzore pa ce zamjenit jedan stari s novim i onda ici testirati razliku i tako sa svima, nisam upamtio tocno sta su mi rekli.

Takoder sam im rekao da mi se usporio Renaultov Rlink2 (verzija 3, zadnji firmware), nekad mi treba 4-5 sekundi da se pojavi ekran kad upalim auto ili ubacim u rikverc da mi se pojavi slika kamere, nije bilo tako, takoder se usporio sustav i u svemu ostalom. To mi nije normalno da se toliko uspori, rekao sam im da mi bar resetiraju na tvornicke postavke (oni to zovu drugacije) 😂

 

 

U svakom slucaju sam toliko ljut na ove m*jmune iz servisa dolje u Splitu sto su me uvjeravali da je auto ispravan, da je to normalno, da se nista ne cuje, da mehanicari ne mogu nista otkriti da ne valja. Najrade bi se otisao pobrinuti da im vise nikad ne padne na pamet takvo sto ikome raditi, a znam da nisam jedini nazalost kome tako rade.

Zivjeli kolege ! 

Upravo sam sutra mislio ic u gasperova na reklamaciju istih problema. Zazeli mi srecu haha

Koji je uopce dobar ovlasteni na podrucju Splita okolice?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Lakše bi bilo da ste naveli šta je ispravno... Kažu renualt u k... zbog korone....

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, joda8991 said:

Upravo sam sutra mislio ic u gasperova na reklamaciju istih problema. Zazeli mi srecu haha

Koji je uopce dobar ovlasteni na podrucju Splita okolice?

Niti Gasperov niti Autohrvatska u Kaštel Sućurcu nisu sposobni niti žele otklanjati išta u garanciji, a sumnjam da su pouzdani i za bilo sto god drugo, katastrofa iskustvo s njima. Lažu i muljaju, a na kraju se ispostavilo da sam imao pravo, Hvala Bogu.

Jedino mozda u Omisu ima neki servis, ne znam jesu li oni ovlasteni servis. Ima jos jedan u Splitu ali po komentarima i svemu izbjegavat ih jos vise nego ove gore navedene.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, shogo said:

Pa ok, u koji si na kraju otišao?

Autodom Vidaković, Vinkovci, odakle i jesam. Vozio sam se 600 km da bi popravio auto. Razlika nebo i zemlja u pristupu i komunikaciji a takoder i svemu ostalom naspram ovih iz ST i KS

Edited by Laky
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Evo današnji update

Prednji amortizeri promjenjeni i stavljeno sve novo, kazu da se vise nikakvo skripanje ne cuje. 

Straznji jedan amortizer skinut i pogledan (nisam pitao jesu li oba pregledali), kazu da su uredu skroz. To nekakvo skripanje dolazi kao od kocnica tj plocica. Ako su stvarno uredu i ako su pogledali onda je okay, e sad ne mogu nista reci dok ne sjednem u auto i odem ga posteno testiram.

Prednji senzori e tu je jos komplilacija, stavili su nove i nema razlike, vjerojatno je nesto do instalacija, rade na tome dalje auto je jos kod njih i sutra da se pozabave s time.

Resetirali su mi rlink2 kao sto sam trazio pa cu vidjeti jel se sad normalno ponasa sustav, tj da nije previse usporen kao sto je postao u zadnjih mjesec dana.

 

Rucica mjenjaca za nju sam zab pitat jesu li stavili novu sto su dobili za mene i jel se sad vise ne klima ali vjerojatno jesu, sitnica posla za njih.

 

Edited by Laky
Link to comment
Share on other sites

Ako me sjecanje služi...identične su drame bile s Megom 3, pa i s Lagunama...no evo ih, prisutne su

Riješit će se, polako💪🏻

Link to comment
Share on other sites

Evo bećari, sto se tice mojeg skripanja iz prednjeg ovjesa, mestar pogledo amortizere kaze odlicni su, malo stavio silikonskog spreja na njih i ko rukom odneseno, ne cvili vise

Link to comment
Share on other sites

Jedno pitanje,šta ovdje ne valja?

(Senzor za kišu i svijetla)

IMG_20200603_120423.jpg

Link to comment
Share on other sites

Isto je i kod mene to crnilo ako na to misliš... neznam je to lijepilo...

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, macan said:

Isto je i kod mene to crnilo ako na to misliš... neznam je to lijepilo...

Isto je tako neravnomjerno naneseno?

Pitam jer samo mjenjao prednju šajbu,te od tad automatsko paljenje svjetala mi kasni,primjer,uletiš u tunel,prije mi se odma u sek il dve upalila svjetla,ali sad se pale nakon ohoho😓

 

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, ShinyMarko said:

Jedno pitanje,šta ovdje ne valja?

(Senzor za kišu i svijetla)

IMG_20200603_120423.jpg

Baš jučer spazih na svom Limited-u ovo i zapitah se jesu li to senzori. Pitanje za znalce, postoji li mogućnost da se ti senzori mogu aktivirati na Limited-u?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, PAnta013 said:

Baš jučer spazih na svom Limited-u ovo i zapitah se jesu li to senzori. Pitanje za znalce, postoji li mogućnost da se ti senzori mogu aktivirati na Limited-u?

Hm,postoji mogučnost da uopče nemaš senzora a imaš predviđeno mjesto za to...tako da se lako to ugradi te onda treba samo aktivirat ih...sam senzor kiša svjetla je oko 1100kn,plus ručice kod volana koje imaju auto funkciju,te aktivacija,mislim da je ipak sve to preskupa igrica 🤔

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, ShinyMarko said:

Isto je tako neravnomjerno naneseno?

Pitam jer samo mjenjao prednju šajbu,te od tad automatsko paljenje svjetala mi kasni,primjer,uletiš u tunel,prije mi se odma u sek il dve upalila svjetla,ali sad se pale nakon ohoho😓

 

Da isto preko k... sve naneseno, automatsko paljenje ni ne koristim, kod mene je bonus što se sad počela voda kondenzirat  tamo u onom prostoru gdje ti je kamera, pa ostaju fleke koje nemožeš očistit... eventualno skidat sve pa pobrisat, ako se uopće to i može ako dolazi u komadu... to je sve samo jednom original. čim se nešto dira nije više to to...  a brisači automatski kako mi rade bolje da ni ne komentiram, doduše neznam kako su radili prije zamjene šajbe jel sam ga tako kupio...

Edited by macan
Link to comment
Share on other sites

fali gela nutra, zato ne sljaka kak treba... to treba skroz bit zapunjeno... navodno normalno kod zamjene sajbe da to ne naprave kak se spada, al naplate 100%

 

Sent from my SM-A530F using Tapatalk

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, zac7654321 said:

fali gela nutra, zato ne sljaka kak treba... to treba skroz bit zapunjeno... navodno normalno kod zamjene sajbe da to ne naprave kak se spada, al naplate 100%

 

Sent from my SM-A530F using Tapatalk

 

 

 

 

Pa tako mi se i čini,znači što je najbolje kažem im,te se prave grbavi da je to uredu? Wtf?

U svakom slučaju, autostakla Kristal uuas jedan!

Link to comment
Share on other sites

Necu lagat al tako izgleda slično i na autima koji nisu mjenjali šajbu, bar ovaj dio kod tih senzora...

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.