Jump to content

Megane 4 - iskustva i misljenja


MilosB

Recommended Posts

Znate li da svakih 12 mjeseci imate besplatan pregled u tzv. ovlaštenom servisu, da biste zadržali jamstvo na prohrđavanje? Svi vlasnici, svih 12 godina, svi imaju pravo na besplatan pregled vozila. Inače nema garancije. 😉

A to da si izgubio jamstvo na prohrđavanje montiranjem nove maske, to mogu okačiti mačku o rep. Traži da ti to daju nepismeno, bilo koji odvjetnik će ih poderati. 👍

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Citao sam uvjete jamstva i ne pokrivaju povrsinsku hrđu. Samo ako lim "prohrđa" znaci budu rupe. A to nisam vidio jos od doba Astre 1 i kadetta
Zapravo ima neka skoda u njuski, sva protrunula. Tak ni jugici nisu trunuli.
Evo link hehe. Limarija koma a 11 god auto.
https://www.njuskalo.hr/auti/skoda-yeti-2.0-tdi-140-ks-4x4-6-brzina-vrlo-povoljno-oglas-31709295
138ac210087a31b8a4d08c496f910d3c.jpg22618a41386402a3efe9a02e543ce89b.jpg880d297999c50edb688eeda6caafcfad.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ova skoda vidi se po vratima iz aviona da ke bila zguzvana. Netko je to slagao u diy izvedbi. To ti je rezultat nakon par god

 

 

Link to comment
Share on other sites

Moguce, skvrcana je bas sa svih strana, no prije bi rekao da je za pocetak vozena po zimi i soli cijeli zivotni vijek negdje u planinama i tak svaki put se snijeg na njoj smrzo i za 10 godina je sva trula.
Da je tak lose polimarena i farbana svud, moguce i to, makar tak lose nije radio ni pijani limar Joža 1990. na Fiatu 132, 2.0 8v iz 1979.
Ovaj lik kaj ga prodaje ne shvaca za je auto za dijelove ili prešu.

Link to comment
Share on other sites

jos je i uvoz [emoji85]

Sent from my SM-A530F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Evo,neki "update" za puknutu plastiku na krovu.

Posjetio Baotić,situacija ovakva,taj komad je plastika,te nikako ne upada pod jamstvo na koroziju,pod jamstvo pada sam lim,koji krene hrđat iznutra prema van😓

Svi plastični dijelovi padaju pod tvorničko jamstvo, ono kao 4 god il 100k tak nešto😓

Uzeo ponudu za popravit,čisto informativno...znači cijenu neču uopče komentirat😂

Znači sad sam shvatio šta znači "francuski šarm"😂

IMG_20200725_132335.jpg

Edited by ShinyMarko
  • Confused 1
Link to comment
Share on other sites

Ooo da, to je otprilike taj šarm. Može još i bolje od toga, a to je kada ti u servisu za tu cijenu zafušare posao. To se šarm zove francusko-balkanski..

Link to comment
Share on other sites

Moj majstor za 700 kn komplet motor zamjeni sa svim popratnim pizdarijama oko njega.

Link to comment
Share on other sites

Moj majstor za 700 kn komplet motor zamjeni sa svim popratnim pizdarijama oko njega.
Koji je to i gdje? Koliko trazi da zamijeni radilicu (i lezaje) na prakticki savrsenom bloku..
Link to comment
Share on other sites

Ma daj... 3750 kuna (sa PDV-om) za ruke? Zar je za to je potrebno 10 radnih sati?

Daj odi u još koji Renault servis pa vidi da ti daju neki popust, makar na dio pa da ti meho ugradi.

Link to comment
Share on other sites

Na dio u ZAK-u preko telefona daju 10-15% rabata (za gotovinu ako se dobro sjecam) pa mozda probat tamo uzet dio i dat lokalnom mehi/sam zamijenit. 

Link to comment
Share on other sites

Svejedno treba prefarbati.. tak da mora lakireru a ne mehi.. meho nema ništa s otim.. ali recimo odvest ga direktno u Mičevec koji je starkeljova limarija pa probat riješit bez računa.. ili da budem točniji.. to je privatna lakirnica koja radi i za Štarkelj..

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
 

Edited by tomidix
Link to comment
Share on other sites

6 tauzenki... Ko zna možda moraju sve rastavit... A lajsna 2... Vjerovatno zato što nema puno sa šiberom onda je obično artiljerija sa takvim dijelovima... Sam ti preljepi... 😁

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, tomidix said:

Svejedno treba prefarbati.. tak da mora lakireru a ne mehi.. meho nema ništa s otim.. ali recimo odvest ga direktno u Mičevec koji je starkeljova limarija pa probat riješit bez računa.. ili da budem točniji.. to je privatna lakirnica koja radi i za Štarkelj..

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
 

A ta plastika je u boji auta?

Jer meni se cini da je to obicna gloss black plastika.

EDIT: brzim guglanjem dolazim do saznanja da je ta plastika crna, a ne u boji auta pa vjerujem da takva dolazi i kad ju se kupuje pa da nema potrebe za lakiranjem.

Edited by Lucky_ZG
Link to comment
Share on other sites



.. ali recimo odvest ga direktno u Mičevec koji je starkeljova limarija pa probat riješit bez računa.. ili da budem točniji.. to je privatna lakirnica koja radi i za Štarkelj..

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
 


Nije nego je to baš baš karoserijska radionica od Ak Štarkelj samo na izdvijenoj lokaciji



Sent from my DUB-LX1 using Tapatalk

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites






Nije nego je to baš baš karoserijska radionica od Ak Štarkelj samo na izdvijenoj lokaciji



Sent from my DUB-LX1 using Tapatalk

E onda ga *ebi.. ja sam cuo da rade sve aute.. i da im se moze direktno odvesti..

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

A ta plastika je u boji auta?
Jer meni se cini da je to obicna gloss black plastika.
EDIT: brzim guglanjem dolazim do saznanja da je ta plastika crna, a ne u boji auta pa vjerujem da takva dolazi i kad ju se kupuje pa da nema potrebe za lakiranjem.

True that..

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

To da si rezao cirkularom, nebi mogao tako ravno i točno po sredini. Ja bi to samo malo povario plastike, ošmirglao, obojao i vozdra. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

a kak se ta plastika skida sa auta? treba doći do nje iznutra ili se vadi silom izvana? to jako puno utječe na cijenu posla..dakako, i dalje je pretjerano

Link to comment
Share on other sites

Ovako,ta plastika dolazi nepofarbana,te treba je lakirat,uz nju dolaze još 2 bočne plastike koje idu ispod krovnih nosača,znači,plačaš 3 plastike😓 onda treba skidat nosače,pa na silu se čupa ta plastika jer je ona samo zaljepljena,nit je kilck nit klack😂 znači trgaju je dole,očiste i zaljepe nekim ljepilom😂 znači kako god,pederska posla koja nevrijede sigurno 6000kn,kako god okreneš,ovo je jednistavno čista tvornička greška u materijalu,pretvrda plastika,toplo hladno,4 god i pukne jer je "prenapeta"...il došli svemirci i laserom prerezali🤦 

Kako god,s**nje na kvadrat...šta ču,nemam pojma,sve mi se čini da ču napravit kabrio😂😂😂

Edited by ShinyMarko
Link to comment
Share on other sites

za pocetak ocisti prasinu i crni duct tape po sredini... il srebrni po cijeloj duljini krova, neku racing stripe isfuraj [emoji4]

Sent from my SM-A530F using Tapatalk

  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

Još dobiješ konja i njutna od rejsing tripa. Stripa. Nemojte me više. 

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.