Jump to content

Megane 4 - iskustva i misljenja


MilosB

Recommended Posts

Jedno pitanje. Megane 4, 1.5 dci 110, upalio jutros clean diesel filter. Promenjen pre 500 km, ako i toliko. Navodno ima vode u njemu, sto je nemoguce.

Spojio ga na launch, pokazuje da je strujni krug u prekidu. Sam filter je idiotski pozicionaran, isped zadnjeg levog tocka, na plasticnoj zastiti ima rupa taman da ga dodirnem rukom. Senzor i instalacija su nesto vise postavljeni i do njih ne mogu doci bez da skidam zastitnu plastiku. Da li je neko imao slican problem?

Link to comment
Share on other sites

Tacno je sledeca investicija klon Clipa. Da ne gubim vreme po servisima. Ocaravajuci kvalitet i ingenioznost inzenjera najveceg francuskog proizvodjaca

Link to comment
Share on other sites

E... kak dam samo kontakt ne meganu 4 na onima koji imaju puce :),  da mogu samo prozore otvorit bez paljenja? što je najbolje par puta sam "uspio" al me ubi neznam šta sam napravio, jel se start samo drži il šta, samo kad start stisnem bez kvačila sve popali al prozori ne rade? 

Link to comment
Share on other sites

E... kak dam samo kontakt ne meganu 4 na onima koji imaju puce :),  da mogu samo prozore otvorit bez paljenja? što je najbolje par puta sam "uspio" al me ubi neznam šta sam napravio, jel se start samo drži il šta, samo kad start stisnem bez kvačila sve popali al prozori ne rade? 
U brzinu i bez diranja pedala bi trebao bit 1. Kontakt
Isto to al drzanje tipke par sekundi drugi kontakt..

Prozori rade nakon gašenja auta jos dok ne otvoriš vrata pa si možda tako uspio prije :)

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, tomidix said:

U brzinu i bez diranja pedala bi trebao bit 1. Kontakt
Isto to al drzanje tipke par sekundi drugi kontakt..

Prozori rade nakon gašenja auta jos dok ne otvoriš vrata pa si možda tako uspio prije :)

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
 

Ma znam da radi nakon gašenja dok mi žena ne otvori vrata i zajebe me kad hoću ostavit malo prozore, znači ja trebam drugi kontakt za prozore.

Link to comment
Share on other sites

 

30 minutes ago, macan said:

Ma znam da radi nakon gašenja dok mi žena ne otvori vrata i zajebe me kad hoću ostavit malo prozore, znači ja trebam drugi kontakt za prozore.

Da probaš sa drugom ženom?

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, laci said:

 

Da probaš sa drugom ženom?

Ma sve to isti k... :)

  • Thanks 2
  • Haha 4
Link to comment
Share on other sites

Tacno je sledeca investicija klon Clipa. Da ne gubim vreme po servisima. Ocaravajuci kvalitet i ingenioznost inzenjera najveceg francuskog proizvodjaca
Kupis nov ili polovan clon CLIP-a. Kad prodas auto, moci ces za njega dobiti manje vise iste pare koje si i dao.

Kupnja "original" dijagnostike mi je bila daleko najbolja investicija u auto u zadnjih 10 god. Kakve gume, kakve felge, kakvi bakaraci.
Link to comment
Share on other sites

Jel ima netko 15 cola kotače montirane ili barem sliku da vidim kako izgledaju 15tice na njemu?

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, macan said:

Ma znam da radi nakon gašenja dok mi žena ne otvori vrata i zajebe me kad hoću ostavit malo prozore, znači ja trebam drugi kontakt za prozore.

Tehnički, ako nitko nije dirao po autu, trebao bi biti dovoljan prvi kontakt.. Ja kod sebe imam podešeno "Start with brake pedal => false" tako da kod mene kontakti rade malo drugačije..

Ovako bi trebalo biti dovoljno.. A evo odmah i savjet ako nekom bude trebalo jer mu se prazni kartica..
image.thumb.png.dfa5177547afee45d4b6fae806873976.png

Na hrv:
Na hrvatskom..

4 hours ago, vip3141 said:

Kupis nov ili polovan clon CLIP-a. Kad prodas auto, moci ces za njega dobiti manje vise iste pare koje si i dao.

Kupnja "original" dijagnostike mi je bila daleko najbolja investicija u auto u zadnjih 10 god. Kakve gume, kakve felge, kakvi bakaraci.

Što si točno napravio na megane 4 sa Clip klonom? Koliko znam prilično je limitirano i veže se na Renaultove servere za skoro svaki drek.. ono što radi je dijagnostika po računalima i neke baš baš jednostavne postavke, no većinu toga a i više može se s najobičnijim elm327 te pyren / ddt4all alatima koji koriste clip ecu database..

Link to comment
Share on other sites

A da me barem ne pozna...sad sam uvrijeđen😂😂😂

Edited by shogo
  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Nabavio opremu za ddt4all, pitanje za znalce, da li je moguce iskljuciti zadnja svetla kao DRL? Mislim da je glupost sto sijaju i po danu..

Drugo pitanje je da li je neko gasio start-stop sistem? Nasao sam tutorijal gde to savetuju preko pracenja stanja akumulatora i menjaju "inhibiciju" start-stop sistema.. Ne svidja mi se sto onda sija precrtano zelenom bojom na instrument tabli indikator za taj sistem

Inace, otisao je senzor za prisustvo vode u filteru nafte. zamena moguca jedino sa zamenom kompeltnog kucista.

Link to comment
Share on other sites

Valjda je imao kasko, ako nije - može zaboravit na auto da će bit nađen. Ili je negdje preko grane, a najvjerojatnije je već u dijelovima

On 10. 08. 2020. at 17:07, tomidix said:

Tehnički, ako nitko nije dirao po autu, trebao bi biti dovoljan prvi kontakt.. Ja kod sebe imam podešeno "Start with brake pedal => false" tako da kod mene kontakti rade malo drugačije..

Ovako bi trebalo biti dovoljno.. A evo odmah i savjet ako nekom bude trebalo jer mu se prazni kartica..
image.thumb.png.dfa5177547afee45d4b6fae806873976.png

Na hrv:
Na hrvatskom..

Što si točno napravio na megane 4 sa Clip klonom? Koliko znam prilično je limitirano i veže se na Renaultove servere za skoro svaki drek.. ono što radi je dijagnostika po računalima i neke baš baš jednostavne postavke, no većinu toga a i više može se s najobičnijim elm327 te pyren / ddt4all alatima koji koriste clip ecu database..

Na M3 je jednostavnije, ako ti se isprazni baterija, gurneš karticu u slot i pališ normalno. Ja sam išao isprobat sa izvađenom baterijom iz kartice i stvarno sve šljaka. Inače imam hands free i baterija izdrži jedva nešto više od godine dana.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, fabi said:

Valjda je imao kasko, ako nije

Nisu imali kasko. Zakazan im je razgovor za kasko kasnije ovog tjedna.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, MB104 said:

Nisu imali kasko. Zakazan im je razgovor za kasko kasnije ovog tjedna.

Ak su ko i ja i sve dokumente drže u autu, ne bi im vredilo :), jbg neda mi se vadit...

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.