Jump to content

Megane 4 - iskustva i misljenja


MilosB

Recommended Posts

Just now, macan said:

Ak su ko i ja i sve dokumente drže u autu, ne bi im vredilo :), jbg neda mi se vadit...

A i ja isto... Još samo fali da im ostavim potpisan ugovor o kupoprodaji za 0kn

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ak su ko i ja i sve dokumente drže u autu, ne bi im vredilo :), jbg neda mi se vadit...
Kasko vrijedi bez obzira sto su papiri od vozila u autu...

Poslano sa mog SM-G965F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Ivan1902 said:

Kasko vrijedi bez obzira sto su papiri od vozila u autu...

Poslano sa mog SM-G965F koristeći Tapatalk
 

Ne u slučaju krađe auta.

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, macan said:

Ne u slučaju krađe auta.

Citam da je to promijenjeno od nedavno.

Link to comment
Share on other sites

E razumijem ukrast skupocjen auto koji vrijedi, presložit ga preko grane u drugu šasiju i preprodat... ali ovo.. šta će nekom jedan megane omg.. 
Ako netko ovdje ima handsfree a nema kasko neka si barem nabavi nešto ovog tipa: https://keylessprotector.com/
Schmee je izreklamirao proizvod ali zapravo jasno je koliko malo treba da se bilo koji keyless sistem zajebe: https://youtu.be/U9IhrMExnzM?t=165

@fabi mislim da su ovime pokazali da je slot nepotreban.. a još bi bolje bilo da su senzor smjestili negdje na središnju konzolu di se ključ može odložiti.. 

On 11. 08. 2020. at 22:35, Brainmind said:

Nabavio opremu za ddt4all, pitanje za znalce, da li je moguce iskljuciti zadnja svetla kao DRL? Mislim da je glupost sto sijaju i po danu..

 

Ovo uopće nije glupo i sa sigurnosnog aspekta jako je pametno.. Razni su uvjeti na cesti kada zadnja svjetla olakšavaju vozačima iza a ti nisi dovoljno pametan da ih upališ samostalno.. No svatko ima svoje veselje, odgovor na tvoje pitanje je: da.. no tada spadaš u grupu wagenovaca kojima se često u proljetna jutra apelira na radiju da pale sva svjetla jer ih se ne vidi najbolje...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

čitam na fejsu, kažu da sumnjaju na auto kuću u kojoj su kupili auto..

btw, ja sam doplatio 100kn na kasko polici, da može prometna ostati u autu u slučaju krađe..svejedno ju držim u novčaniku

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Krule said:

čitam na fejsu, kažu da sumnjaju na auto kuću u kojoj su kupili auto..

Da, vidio sam to. Kaže da su bili drski i bezobrazni i prije kupovine auta.
Samo ja nikako ne mogu dokučiti zašto bi auto kuća prodala auto... pa ga ukrala...

Link to comment
Share on other sites

čitam na fejsu, kažu da sumnjaju na auto kuću u kojoj su kupili auto..

btw, ja sam doplatio 100kn na kasko polici, da može prometna ostati u autu u slučaju krađe..svejedno ju držim u novčaniku
Ko se sitija ove doplate u stanju je učiniti sve sve ali baš sve da te nategne kad ti bude najgore

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Display said:

 

Pronađen je 🧐

Koji edging... Pa daj nek daju malo više informacija, cijeli Renault community bruji o ovome, i oni dođu "hehe pronašli hvala pozdrav"

Link to comment
Share on other sites

Ma ima svakakvih ljudi. Mozda ga je pauk odnio a nisu znali.
Tak sam ja jednom davno, 1994-5. pio s frendovima i vracam se iz grada pripit i nema mi auta, stojadina.. zapravo nisam znao ni gdje sam ga parkirao. Od 1.00 do 3.00 ujutro trazio auto od klaiceve do glavnog kolodvora i napokon ga nasao.
Tak i ovi. Pitaj boga sta je bilo. Da ga je profic ukrao prije 2 dana vec bi bio u bosni ili srbiji ili u dijelovima..
I mene zanima kaj se dogadjalo.. neka glupost ziher

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, ivan.martinko said:

Ma ima svakakvih ljudi. Mozda ga je pauk odnio a nisu znali.
Tak sam ja jednom davno, 1994-5. pio s frendovima i vracam se iz grada pripit i nema mi auta, stojadina.. zapravo nisam znao ni gdje sam ga parkirao. Od 1.00 do 3.00 ujutro trazio auto od klaiceve do glavnog kolodvora i napokon ga nasao.
Tak i ovi. Pitaj boga sta je bilo. Da ga je profic ukrao prije 2 dana vec bi bio u bosni ili srbiji ili u dijelovima..
I mene zanima kaj se dogadjalo.. neka glupost ziher

Pa sto posto neka glupost čim nisu odma rekli šta je bilo

Link to comment
Share on other sites

Bitno da je auto nađen!

Ma brijem da je lopov bio pijan pa se zahebo,mislio je da je golf😂

  • Like 1
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

On 14. 08. 2020. at 14:23, tomidix said:

 

Ovo uopće nije glupo i sa sigurnosnog aspekta jako je pametno.. Razni su uvjeti na cesti kada zadnja svjetla olakšavaju vozačima iza a ti nisi dovoljno pametan da ih upališ samostalno.. No svatko ima svoje veselje, odgovor na tvoje pitanje je: da.. no tada spadaš u grupu wagenovaca kojima se često u proljetna jutra apelira na radiju da pale sva svjetla jer ih se ne vidi najbolje...

Vrlo je glupo da sijaju zadnje pozicije po danu, jer su stop svetla manje uocljiva. A sto se tice moje inteligencije, mislim da nisi ni najmanje merodavan da procenjujes istu. I vec sam ih iskljucio, da, bez ikakvog tutorijala. Verovatno i to moze da se pripise mojoj "nepameti".

Link to comment
Share on other sites

Posto sam sam vagenovac (ne jos dugo) i osjecam se prozvanim...na vagu je pun k lakse iskodirat da ti ostanu upaljene iza pozicije dok imas napred drl. To sam prvu stvar napravio na svom leonu, koji nema uopce drl, al sam ga aktivirao napred na maglenkama (70% jacine) i iza na pozicijama. Izgleda puno jednostavnije nego preko clipa ili mozda cak i ddt drkat se, kupovat kredite i sl.

Sent from my SM-A515F using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ajmo, jel ima netko tko je na DDT4ALL mijenjao mod u kojem se pali auto, da me vodi kroz proces?
Auto se regularno pali u Neutral modu, a ja želim da se pali u Sport modu.

Nadalje, jel postoji mogućnost da se otvaraju prozori karticom?

Skickat från min CLT-L29 via Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Megane iv - audio - rad nav 2.5 - ecu configuration III, pod clusterom mex, ne znam točno na pamet koji red od početka ali kad staviš miš preko treba ti pisat mex.start ili tak neš, tu staviš previous. Pitat će te svaki put kad upališ auto, želiš li ostati u sport i imas 15sec da potvrdiš. Ako ne uspiješ, budem pogledao sutra točno kak ide.

 

Prozori ne idu. 

Edited by McRazor
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, McRazor said:

Megane iv - audio - rad nav 2.5 - ecu configuration III, pod clusterom mex, ne znam točno na pamet koji red od početka ali kad staviš miš preko treba ti pisat mex.start ili tak neš, tu staviš previous. Pitat će te svaki put kad upališ auto, želiš li ostati u sport i imas 15sec da potvrdiš. Ako ne uspiješ, budem pogledao sutra točno kak ide.

Da. To smeće i ja imam. Ali živcira me što svaki put imam tih 15 sekundi da stisnem. Jel se može kako makniti ta potvrda?

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Brainmind said:

jer su stop svetla manje uocljiva.

Zakonski, stop svjetlo je dizajnirano tako da mora biti uočljivo po dnevnom svjetlu, i to tako da svijetli znatno jače od stražnjeg pozicionog svjetla. Stražnja poziciona svjetla moraju biti uočljiva s udaljenosti od 300 m. 

Drugi je par rukava šta neki ne vide vozilo ispred sebe na udaljenosti od 50m. 

Treći par rukava je šta su npr žmigavci u retrovizorima često dizajnirani tako da ih se ne primijeti na dnevnom svjetlu u retrovizorima. 

  • Like 2
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, MB104 said:

Da. To smeće i ja imam. Ali živcira me što svaki put imam tih 15 sekundi da stisnem. Jel se može kako makniti ta potvrda?

Trenutno ne. Ja sam eco zamjenio sa race mode, tako da mi sad na eco tipku pali sport automatski, pa nije problem. 

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, McRazor said:

Trenutno ne. Ja sam eco zamjenio sa race mode, tako da mi sad na eco tipku pali sport automatski, pa nije problem. 

Da, vidio sam da ima tutorijal za to i planiram to napraviti. Samo što čini mi se da Race mode ugasi traction control, ili se može napraviti da se ponaša isto kao Sport?

Jer ide mi na živce kad propustim tih 15 sekundi, onda moram stisnit "Eco" pa onda gore "Sport", a ekran je relativno sporog odaziva.

Link to comment
Share on other sites

Nema potrebe, to im je jedina razlika, tako da ako hoćeš tc ubaciš u sport, ako nećeš, ubaciš u race. Kolko sam vidio, zaključani su profili, možeš samo boju mijenjat. Ali možeš otključat te opcije pa možeš u perso složit po svom ćefu. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, McRazor said:

Nema potrebe, to im je jedina razlika, tako da ako hoćeš tc ubaciš u sport, ako nećeš, ubaciš u race. Kolko sam vidio, zaključani su profili, možeš samo boju mijenjat. Ali možeš otključat te opcije pa možeš u perso složit po svom ćefu. 

Ma da, ali onda gubi svrhu "laganog pristupa". Volio bi da me Eco tipka odmah ubaci u sport.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.