Jump to content

Megane 4 - iskustva i misljenja


MilosB

Recommended Posts

I nema odstupanja na spojevima kod svjetala na prtljažniku.

Tako to i treba biti jer svi zzgledavaju u ta velika lijepa svijetla.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Pitanje za vlasnike Megana IV: kad su vam upaljena LED dnevna svjetla, da li vam gora i stražnja svjetla ili gore samo prednja dnevna?

 

Link to comment
Share on other sites

Hm.... Kad su upaljena dnevna svjetla, kod mene gore prednje led diode (one kljove, na 100% intenziteta) i iza pozicija. Svjetla za osvjetljavanje reg pločice ne gore. Kad se upale kratka, kljove smanje intenzitet na 50%, upale se led kratka, i svjetla za osvjetljavanje reg pločice iza...

Link to comment
Share on other sites

Mislim da si u pravu i da nije dezinformacija. Na svim autima do sada bilo je tako kako si opisao, da gore samo prednja dnevna....

Megane IV je prvi auto koji sam imao i kojem očito gore i zadnja svjetla kada je upaljeno dnevno. I još se to dnevno ne da isključiti preko izbornika, nego stalno gori...

Link to comment
Share on other sites

Nije nis novo.

Ovisilo je o firmi. Kod vecine nisu svjetlila zadnja, sto je glupost velika, ali ima firmi kojima i zadnja svjetle sa prednjim dnevnima vec godinama. U principu od pojave dnevnih svjetala.

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

 

 

Nije nis novo.

Ovisilo je o firmi. Kod vecine nisu svjetlila zadnja, sto je glupost velika, ali ima firmi kojima i zadnja svjetle sa prednjim dnevnima vec godinama. U principu od pojave dnevnih svjetala.

Ima da, npr moj službeni vw polo.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Nije nis novo.

Ovisilo je o firmi. Kod vecine nisu svjetlila zadnja, sto je glupost velika, ali ima firmi kojima i zadnja svjetle sa prednjim dnevnima vec godinama. U principu od pojave dnevnih svjetala.

 

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk

 

 

 

 

Na audiju npr. gore i prednja i zadnja.  Opcenito novim autima koji imaju i straznje, ledice rade non stop.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Od nedavno sam primjetio da mi je blatobran u jednom djelu blago izdignut  na spoju sa prednjim vratima. Odstupanje je izraženije na suvozačkoj strani. I na vozačkoj strani ima ali se primijeti baš ako se sa namjerom gleda.

Evo slika ...

 

20180112_163921.jpg

20180112_163928.jpg

Link to comment
Share on other sites

Reklamiraj ako ti smeta..

Nije da  mi nešto smeta samo me zanima je li isti slučaj i kod ostalih na forumu ili mi je netko sjeo na haubu pa iskočio bubreg na blatobranu

Kod mene je isto ako te što tješi

:yeah: pa malo mi je lakše haha

Link to comment
Share on other sites

gledam po zagrebu (posto sam stalno na cesti) te nove megane i stvarno su me razocarali kaj se tice tih spojeva na vratima, a pogotovo zadnja hauba koja ima ona lijepa svijetla koja moraju biti savrseno ravna a kad ono zna biti doslovno na oko pola centa lufta, ko da je auto bio razbijen i da su ga slozili neki losi majstori... po meni reno je dizajnerski otisao naprijed ali su pali kvalitetom, i u firmi vozimo trafike i bolje da vam ne pricam koje sve glupe i ozbiljne probleme imamo na kombijima i na kojoj kilometrazi, to je stvarno zalosno.

Link to comment
Share on other sites

Kod mene na Clio Iv ista stvar(izdignuce blatobrana)vidio to na vise komada.. Nego,citam na slovenskom forumu da je puno vlasnika novog megana i clia Iv imalo problem sa losom optikom kotaca,tj.prednji kotaci su im se skroz potrosili sa unutarnje strane,ovisi na kojoj km su skuzili :) Istu stvar sam i ja primjetio na svom cliu,pa sam rjesio,jel jos netko to primjetio na meganu? 

Edited by M.D
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Isto tako da pojedini benzinci im trzaju kod odredjenih okretaja,ne znam sad koji motor je tocno u pitanju.. A jbg,ja se nadam da su to samo neke manice prvih modela,pa ce rijesit. Osobno,megane Iv mi je prekrasan,htio bi uzet jednog u dogledno vrijeme(1.6 dci) pa pretrazujem sve zivo o njima :) Taj 1.6 dci mi se cini kao optimalna motorizacija za njega,al nema puno info o tom motoru,pa lutam po forumima.

Link to comment
Share on other sites

Nisam neki prezahtjevan korisnik i za mene je megan u globalu ok auto ali su kod njega neke sitne stvari (nepotrebno) diletantski odrađene. Tipa tih spojeva, cviljenje pojasa za vezanje, vibracije stakla točno kod uha vozača, kad pada kiša i kad se otvore vrata voda sa krova kapa na sic, daska prtljažnika neprestano lupka, unutarnji vrh haube što se može vidjet iz kabine je loše završno obrađen ... 

Kad sam kupovao auto u igri je bila i Astra K, a kad vidim na šta se sve žale vlasnici Astre ispada da sam dobro prošao

Link to comment
Share on other sites

Ah ti Renoli, uvijek su bili puni sitnijih nedorađenih (da ne kažem nekvalitetnih) stvari i gluposti, a sa vremena na vrijeme i većih gluposti.  Čitao sam i ja strane forume i megane 4 nije nikakva iznimka..

Edited by fabi
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ma imaju svi nekih problema,sve marke jel,cak i mercedes,recimo c klasa,jos tak neke gluposti da ne bi covjek vjerovao,kad uzmemo u obzir koliko ti neki modeli kostaju. Tak da me sitnice ne brinu,neke rijesis sam,s nekima naucis zivjeti :) vazna mi je pouzdanost i potrosnja,(100km prelazim dnevno u prosjeku)ovaj Clio mi je prvi Renault i zasad me pozitivno iznenadil sto se tice toga. Ima nekih musica i cvrcaka al zasad nis strasno. 

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Da potvrdim. Kolega s posla ima Megana 4 ,1.2 tce 130 , bose oprema. Osim kriminalnih luftova (on se žali,ja amater to nebi ni skužio) , pa mjenjali su neku gumu na suvozačkim vratima jer je toliko zapinala o štok ,da mu kćer ni vrata nije mogla otvoriti. Optika isto nije bila ok, pa mu pojelo ljetne gume, koliko sam skužio njega, još uvijek nema trajnog riješenja za taj problem. Isto tako R link mu se zna blesirati i štekati, te ponekad zna biti i crni ekran. Auto je kupljen u 04 ili 05/2017 u Sloveniji (kolega živi u Slo). Samo da napomenem da je on 2 vlasnik jer je prvoga auto toliko raspxxxxio da ga je vratio i uzeo Clia. 

To je ono što je meni kolega rekao kad pričamo o meganu ,a i sam sam se u neke stvari uvjerio kad mi ih je pokazao.

Ja sam bio ozbiljno zagrijan za GT dci model za koju godinu, nadam se da će popraviti te nedostatke. 

 

Link to comment
Share on other sites

@Bob the biker-Kako to mislis da nema rjesenja za optiku kotaca? Pa ode i napravi spur i rijeseno,ili? Ispravi me ako grijesim 

Link to comment
Share on other sites

Optika nije svemoguca, neke greske se ne mogu ukloniti osim podesavanjima na npr. sjedistima amortizera ili glavcinama. I kod mene se primijeti pretjerana potrosnja guma s unutrasnje strane na prednjoj osovini.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.