Jump to content

Megane 4 - iskustva i misljenja


MilosB

Recommended Posts

E da... Polako dolazim do svog zvuka lupkanja u ovjesu... Sad sam skužio kako isprovocirat problem... Polako vozim u prvoj... Smotam puno ljevo pukne ljevo, smotam desno pukne neš desno? Šta to koji k se cuje? Nije valjda letva volana? Mamice!! U vožnji niš al opet ne motaš tolko u vožnji 😁

Ležajevi amortizera? Šta šta

Edited by macan
Link to comment
Share on other sites

E da... Polako dolazim do svog zvuka lupkanja u ovjesu... Sad sam skužio kako isprovocirat problem... Polako vozim u prvoj... Smotam puno ljevo pukne ljevo, smotam desno pukne neš desno? Šta to koji k se cuje? Nije valjda letva volana? Mamice!! U vožnji niš al opet ne motaš tolko u vožnji [emoji16]
Ležajevi amortizera? Šta šta
Jel se čuje vani dok netko drugi mota? Možda je lakše odrediti otkud dolazi..

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, tomidix said:

Jel se čuje vani dok netko drugi mota? Možda je lakše odrediti otkud dolazi..

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
 

Drago mi je da si to pitao... ima kolega sa posla kojem stalno kukam, pa je popizdio ajd idem sad sa tobom u auto, "jer ja stalno čujem zvukove" :), kad je sjeo prvo što je rekao da je neš puklo na krovu... onda nešto u desnim vratima... (doslovno ko da su točkasti vrovi popucali) nemora biti, možda tako odzvanja neka pizdarija kroz karoseriju... uglavnom idem u pon na servis, pa nek iščekičaju/ispajseriraju ovjes pa da vidimo....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Očekujem da u servisu vrlo brzo otkriju u čemu je problem.. Odnosno, očekujem da nisi jedini s tim problemom.. Jednako kao što su meni otkrili otkuda cviljenje amortizera.. S obzirom na to da su se zvukovi javljali prilikom kretanja, i to češće kad naglije krećeš.. molio sam Boga da nije kvačilo.. uglavnom, sretno i javi kako je prošlo

Link to comment
Share on other sites

On 26. 08. 2020. at 13:46, macan said:
On 26. 08. 2020. at 13:27, tomidix said:

Baš sam danas mislio naručit pošto su na sniženju 😂..
https://www.aliexpress.com/item/4001143631065.html

Ak ti grunu carinu ode sve... zadnji par puta su me za svaku pizdariju ocarinili.... do 160kn ak se šta nađe ovo sve preko je rizik...

Stiglo neki dan.. ubacio danas.. izgledaju top.. nikakvih problema prilikom ugradnje, pašu stvarno plug N play.. nema lufteva niti zajebavanja s uglavljivanjem što zna biti kod zamjenskih dijelova... stvarno sve vrhunski.. čak mi se najviše sviđa kaj su nevidljivi dok su ugašeni.. (ima i switch za prebacivanje u normal mode u slučaju potrebe)

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

Da se osvrnem i na carinu btw, deklarirano je bilo kao 'interior lightning', vrijednosti $20 (kako sam i napisao selleru da deklarira vrijednost), preko Niskozemske je došlo i nitko ništa pitao nije.. Unutra spakirano u običnu malu kartonsku kutijicu dovoljnu da stanu dijelovi i to sve u običnoj žutoj kuverti sa mjehurićima.. pa eto, čisto da znate ako bi netko htio iskoristiti još dok se ne carine svi paketi..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Budi sretan da ti je prošlo. Inače na carini ne gledaju deklariranu vrijednost na paketu nego otvore i procijene, a mogu čak i potražiti na netu pa provjeriti. Ovo tvoje vjerojatno nisu niti otvorili :)

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Naravno, ali svaki paket prolazi kroz skener i tamo procjenjuju je li stvarno unutra ono što piše.. otvaraju tek ako sumnjaju na paket / zanima ih točnije što je unutra.. moj nije otvaran, true..
no budimo realni.. cijena nekakvih tamo ledica bi i mogla biti oko $20.. Zapravo mi rijetko išta i ode na carinu ako nije očito veće vrijednosti.. 😉

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, McRazor said:

Ovo je do jaja. Sviđa mi se jako, ali 500 čuna, papreno.

Jesi montirao GT Line branik?

Link to comment
Share on other sites

Koje ulje da sipam u Megane 4 1,5 dci 110 ks 2016 sa dpf filterom?

Čitao sam po forumu i koliko vidim po preporuci  proizvođača elf 5w40. Jel ima neka posebna oznaka, sintetičko ili polusintetičko? 

Link to comment
Share on other sites

Sipa se 5w30 sa tocno određenim aditivima, dakle nije svaki isti ako baš hoćeš po ps-u...
Probaj naći vašu verziju sajta za: https://myr.renault.hr
Tamo imas cijeli program održavanja za skinuti baš za tvoj auto, R-Link2 i sl.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Vladan said:

Koje ulje da sipam u Megane 4 1,5 dci 110 ks 2016 sa dpf filterom?

Čitao sam po forumu i koliko vidim po preporuci  proizvođača elf 5w40. Jel ima neka posebna oznaka, sintetičko ili polusintetičko? 

Ide 5w30, pazi da ima odobrenje Renaulta RN0720

Link to comment
Share on other sites

Ok, tek sam kupio auto pa ne znam. Samo pitam jer čitam svakakve komentare po forumu a i na sajtu cars.info stoji i jedno i drugo a nema objašnjenje.

Znači 5w30 RN0720.

Hvala.

Link to comment
Share on other sites

Ok, tek sam kupio auto pa ne znam. Samo pitam jer čitam svakakve komentare po forumu a i na sajtu cars.info stoji i jedno i drugo a nema objašnjenje.
Znači 5w30 RN0720.
Hvala.

ELF Evolution Full-Tech FE 5W30

Samo ovo točnih oznaka
F Evolution Full-Tech FE 5W-30
ELF Evolution Full-Tech FE 5W-30
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kad uradim mali servis kako se poništava da ne izbacuje više poruku na instrument tabli? Megan 4

Link to comment
Share on other sites

Vec neko vrijeme kuzim da mi se nakuplja voda na jednom dijelu gumenog kedera kod stražnjih vrata. Ponekad i curne preko praga. U vecini slucajeva kada kisa slabije pada ili perem auto samo sa šlaufom, bez miniwasha...

Da li netko zna kaj mogu napraviti, brijem da u tom dijelu nema nikakvog odvoda koji bi bio zaštopan, jedino su klinci mogli malo sjebat gumu kada se penju u sjedalicu.... to se i vidi da je keder po sredini popucao.

 

 

 

20201004_081404.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ah taj Renault i njihova hebena kvaliteta. Imao istu stvar na M3 grantour i to (pazi ovo) na 3 od četvero vrata. To je jedna od stvari koje su mi u servisu riješili iz prve. Nije ti problem u toj gumi (kederu) niti tvojoj djeci nego u kopčama oplate unutar vrata koje ne brtve dobro pa ti se voda od kiše koja prođe između stakla i gume (s vanjske strane) se cijedi između unutarnje oplate vrata i obloge u auto (odnosno po kederu). Da su kopče dobre voda bi se cijedila iz vrata s vanjske strane kedera na prag.. Čisti primjer Reno quality... Možda nisam dobro objasnio, ali sljedeći put provjeri da li su ti vrata mokra iznutra (metalni dio iznad kedera). Ako jesu 99% kopče propuštaju..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.