Jump to content

Megane 4 - iskustva i misljenja


MilosB

Recommended Posts

Oh.. To onda je vec vece s.. Strasno.. Budem bas sad na servisu vidio jel meni na Cliu trosi,posto sam stavio nove gume i napravio optiku,al koliko sam vidio ovako,kad smotam kotace van,zasad je ok a presao sam nekih 7 tkm dosad,pa mislim da bi se vec nesto vidjelo. Po mojem misljenju nije to bas bezazlena greska,poneki off luft i cvrcak u armaturi je jedno a ovako nesto je vec zaj..vecih razmjera

Link to comment
Share on other sites

Jos sam i dobro prosao. Mislim si ono OK, buduci auto (kupaonska izvedba) kad ono drek...Ne volim ovo citati, niti me uopce veseli kad vlasnik ima problema s autom.

Link to comment
Share on other sites

Edit- citam na Slo forumu da su uspjesno rijesili te teskoce na Meganu,zamjenom nekih sarafa na podvozju(nisu precizirali) te ponovnom optikom,kazu vlasnici da je sad sve ok.. Eto,prvi modeli ?

Link to comment
Share on other sites

Šogi mi voditelj 6 Renault servisa u Švedskoj pa ga pitam za trošenje guma na novim modelima. Veli da oni nisu imali već samo zemlje istočne Europe.

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Evo jedna dobra stvar. Upravo sam ažurirao R Link 2 sa 2.2.17.803 na 2.2.19.200. Ažuriranje se može skinuti sa www.renault-multimedia.com.

Potrebno je ukucati broj šasije. Ako je dostupno ažuriranje za unijeti broj šasije odmah izbaci link za skinuti zip datoteku od cca.650MB. Kad se raspakira ima 1,06GB. Na USB-u (formatiranom sa FAT32) otvoriti mapu R-LINK i u nju zalijepiti raspakiranu datoteku mm2014_upgrade.lgu. USB staviti u auto i pokrenuti upgrade sve je gotovo za cca 10-15 min.

Nakon toga ponovno formatirati USB logirati se na ''Moj Renault'' pokrenuti R-Link 2 Toolbox i bit će ponuđena Mapa Europe V16.12

Upravo skidam mapu sa oznakom V16.12. Malo sam skeptičan obzirom da je samo 4659MB, a nova bi trebala navodno biti 5,8GB. Instalirat ću narednih dana pa ću vidjeti.

 

Link to comment
Share on other sites

Da ,i on mi je rekao da su mu mjenjali neke vijke na podvozju ,vidjet će na proljeće ako se problem popravio... 

Link to comment
Share on other sites

Evo jedna dobra stvar. Upravo sam ažurirao R Link 2 sa 2.2.17.803 na 2.2.19.200. Ažuriranje se može skinuti sa www.renault-multimedia.com.

Potrebno je ukucati broj šasije. Ako je dostupno ažuriranje za unijeti broj šasije odmah izbaci link za skinuti zip datoteku od cca.650MB. Kad se raspakira ima 1,06GB. Na USB-u (formatiranom sa FAT32) otvoriti mapu R-LINK i u nju zalijepiti raspakiranu datoteku mm2014_upgrade.lgu. USB staviti u auto i pokrenuti upgrade sve je gotovo za cca 10-15 min.

Nakon toga ponovno formatirati USB logirati se na ''Moj Renault'' pokrenuti R-Link 2 Toolbox i bit će ponuđena Mapa Europe V16.12

Upravo skidam mapu sa oznakom V16.12. Malo sam skeptičan obzirom da je samo 4659MB, a nova bi trebala navodno biti 5,8GB. Instalirat ću narednih dana pa ću vidjeti.

Može li link za to ažuriranje Rlinka?

Link to comment
Share on other sites

Nažalost, update firmwarea na 2.2.19.200 nije riješio bug s kartom koja stoji u RLINK store. I dalje stoji "nova" karta za update iz 06.2015. Renault quality. Not.

Link to comment
Share on other sites

Nažalost, update firmwarea na 2.2.19.200 nije riješio bug s kartom koja stoji u RLINK store. I dalje stoji "nova" karta za update iz 06.2015. Renault quality. Not.

Meni je odmah ponudilo karte V.16.12. Sinoc ih instalirao i stvarno su nove jer  sada imaju neke lokalne ceste koje prije nisu bile i u instaliranim mapama mi prikazuje i ove iz 06/15 i 12/16

Čak sam dva puta skidao preko Tolboxa jer kad sam prvi put pokusavao instalirati javljalo mi gresku.

Je li ti auto iz 2016? Jer ako jeste mislim da je update mapa samo 1 god.

Link to comment
Share on other sites

Da, iz 2016, ali meni uvijek izbacuje istu mapu kao novu mapu. I to je taj bug koji su kao trebali ispraviti. Medjutim, to nije slucaj.

Link to comment
Share on other sites

Da, iz 2016, ali meni uvijek izbacuje istu mapu kao novu mapu. I to je taj bug koji su kao trebali ispraviti. Medjutim, to nije slucaj.

Sa stranice https://www.gps-rlink.com/r-link-2/r-link-2-install-an-update-yourself/  možda pomogne ...

Mali trik koji izgleda kao da funkcionira: ako nova karta nije automatski predložena putem R-Link 2 Toolboxa nakon primjene ažuriranja 2.2.19.200, preuzmite iz R-Link Store besplatnu aplikaciju (Clock, na primjer), a čini se da deblokirati situaciju

Link to comment
Share on other sites

Optika nije svemoguca, neke greske se ne mogu ukloniti osim podesavanjima na npr. sjedistima amortizera ili glavcinama. I kod mene se primijeti pretjerana potrosnja guma s unutrasnje strane na prednjoj osovini.

Šlicovanje amortizera. Kao nekad na Yugu.

Link to comment
Share on other sites

Gledao sam na Kadjaru kako rade slicnu stvar. I tamo problemi. Jbg

Vezano za update karte, kod mene jos uvijek nista nije moguce updateovati. Sad mi cak nije moguce ni usb aktivirati ubacivanjem u utor u vozilu. Mislim da su nesto debelo za*ebali.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Neki dan bio u Ren salonu, ušao u novi Megane, bogami sam se osječao klaustrofobično ?!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Ako je netko radio update mapa na verziju 2017.06 molim za pomoć.
Napravio sa nadogradnju sustava na verziju 2.2.19.300.
Preko R-Link2 Toolbox-a sam preuzeo verziju mapa 2017.06.
Prema uputama sam pokrenuo ažuriranje mapa i sve je prošlo ok.
Muči me što na popisu mojih aplikacija vidim - Aplikacija TomTom mapa Europe 2017.06, međutim piše da aplikacija nije instalirana.
Pokušao sam ponoviti postupak, ali opet isto.
U sučelju R-Link Store na mom Renault računu, pod karticom za uređivanje mojih proizvoda vidi se pod SD KARTICA da je Map of Europe 2017.06 dva puta kopirana na sustav.
Međutim ne mogu je deinstalirati pa ponovo pokušati postupak instalacije.
Pod postavkama navigacije se vidi da su dodani novi sadržaji sa novim verzijama:

Navigation information:
MM2014 Navigation – 9.12.80.689874 Feb 13 2017
Sadržaj baze – mappackage_tt_feu-2014_12
Dodatni sadržaj – mappackage_tt_atos_feu_high-20115_06, mappackage_tt_feu-2017_06

Jel to normalna situacija?

Link to comment
Share on other sites

Ako je netko radio update mapa na verziju 2017.06 molim za pomoć.
Napravio sa nadogradnju sustava na verziju 2.2.19.300.
Preko R-Link2 Toolbox-a sam preuzeo verziju mapa 2017.06.
Prema uputama sam pokrenuo ažuriranje mapa i sve je prošlo ok.
Muči me što na popisu mojih aplikacija vidim - Aplikacija TomTom mapa Europe 2017.06, međutim piše da aplikacija nije instalirana.
Pokušao sam ponoviti postupak, ali opet isto.
U sučelju R-Link Store na mom Renault računu, pod karticom za uređivanje mojih proizvoda vidi se pod SD KARTICA da je Map of Europe 2017.06 dva puta kopirana na sustav.
Međutim ne mogu je deinstalirati pa ponovo pokušati postupak instalacije.
Pod postavkama navigacije se vidi da su dodani novi sadržaji sa novim verzijama:

Navigation information:
MM2014 Navigation – 9.12.80.689874 Feb 13 2017
Sadržaj baze – mappackage_tt_feu-2014_12
Dodatni sadržaj – mappackage_tt_atos_feu_high-20115_06, mappackage_tt_feu-2017_06

Jel to normalna situacija?

Izgleda da ti je sve uredu prema sadržaju u  R-linku. I meni u MojRenault u "nadogradnja" pokazuje da imam raspoloživo ažuriranje 2017.06, a u "Moji proizvodi" da sam ažurirao  dana 24.5.2018.  Prilično blentava aplikacija. 

Ako i dalje sumnjaš da ti se nisu ažurirale mape formatiraj USB, par minuta u auto, spoji na PC i pokreni R Toolbox. Ako ti ne nudi instalaciju mapa onda znači da imaš najnovije.

 

Link to comment
Share on other sites

Ne shvacam zasto su tak stare mape? Izasle su vec 2018.03 tomtom mape..

Vi koji koristite tomtom, koliko je dobar, precizan i detaljan u hrvatskoj?

Link to comment
Share on other sites

Izgleda da ti je sve uredu prema sadržaju u  R-linku. I meni u MojRenault u "nadogradnja" pokazuje da imam raspoloživo ažuriranje 2017.06, a u "Moji proizvodi" da sam ažurirao  dana 24.5.2018.  Prilično blentava aplikacija. 

Ako i dalje sumnjaš da ti se nisu ažurirale mape formatiraj USB, par minuta u auto, spoji na PC i pokreni R Toolbox. Ako ti ne nudi instalaciju mapa onda znači da imaš najnovije.

 

Prema informacijama u meniju Navigacije čini se da je sve u redu i da su nove mape aktivne kao dodatni sadržaj na inicijalnu instalaciju.
Prije ovog zadnjeg update-a sam već jednom radio update mapa sa verzijom 2015.06 na inicijalnoj verziji sustava 2.2.17.803.

R Toolbox mi više ne nudi instalaciju novih mapa.

Da li tebi, kada gledaš u autu popis mojih aplikacija, izlistava aplikaciju Map of Europe 2017.06 i da li ti za nju piše da je instalirana?
Ono što me muči je ovo što se vidi u R-Link store-u pod Moji proizvodi - SD KARTICA:

Ispada kao da su nove mape dva puta kopirane na karticu (ja sam postupak ažuriranja obavio dva puta).
Drugi put sam ga radio zato što sam stavio USB sa novom mapom ponovo u sustav auta i on mi je to ponovo prepoznao i ponudio da ažuriram mape.
Mislio sam da prvi puta nije prošlo, pa sam ponovio.
Ako update mape prođe, ne bi li onda drugi puta trebalo ignorirati USB sa mapom koja je već dodana na sustav?

S obzirom na zauzeće prostora SD kartice, ne znam da li će onda biti mjesta za sljedeći update mape kada dođe na red?

Edited by Nino
Link to comment
Share on other sites

 

 

Ne shvacam zasto su tak stare mape? Izasle su vec 2018.03 tomtom mape..

Vi koji koristite tomtom, koliko je dobar, precizan i detaljan u hrvatskoj?

 

 

Mape su tomtom, software je od NNG iliti IGO. Šteta što se Renault nije odlučio za Here mape kad već koristi IGO navigaciju. 

Trenutna mapa 2017.06 za HR je sasvim pristojna i upotrebljiva. Putovi su pokriveni 100%, kućne adrese 28%.

Mislim da inače ažuriranja za automobile kaskaju u odnosu na klasične navigacije i mobitele.

Link to comment
Share on other sites

Prema informacijama u meniju Navigacije čini se da je sve u redu i da su nove mape aktivne kao dodatni sadržaj na inicijalnu instalaciju.Prije ovog zadnjeg update-a sam već jednom radio update mapa sa verzijom 2015.06 na inicijalnoj verziji sustava 2.2.17.803.
R Toolbox mi više ne nudi instalaciju novih mapa.

Da li tebi, kada gledaš u autu popis mojih aplikacija, izlistava aplikaciju Map of Europe 2017.06 i da li ti za nju piše da je instalirana?
Ono što me muči je ovo što se vidi u R-Link store-u pod Moji proizvodi - SD KARTICA:

 

Ispada kao da su nove mape dva puta kopirane na karticu (ja sam postupak ažuriranja obavio dva puta).
Drugi put sam ga radio zato što sam stavio USB sa novom mapom ponovo u sustav auta i on mi je to ponovo prepoznao i ponudio da ažuriram mape.
Mislio sam da prvi puta nije prošlo, pa sam ponovio.
Ako update mape prođe, ne bi li onda drugi puta trebalo ignorirati USB sa mapom koja je već dodana na sustav?

S obzirom na zauzeće prostora SD kartice, ne znam da li će onda biti mjesta za sljedeći update mape kada dođe na red?

Da budem precizniji.
Pogledaj što ti pokazuje u R-Link store-u pod Moji proizvodi - Uredi moje proizvode - SD KARTICA - Uredi?
Meni se tu dva puta pojavljuje Map of Europe 2017.06 i zauzeće kartice mi je 14900Mb od 22141Mb.

Link to comment
Share on other sites

Prema informacijama u meniju Navigacije čini se da je sve u redu i da su nove mape aktivne kao dodatni sadržaj na inicijalnu instalaciju.Prije ovog zadnjeg update-a sam već jednom radio update mapa sa verzijom 2015.06 na inicijalnoj verziji sustava 2.2.17.803.
R Toolbox mi više ne nudi instalaciju novih mapa.

Da li tebi, kada gledaš u autu popis mojih aplikacija, izlistava aplikaciju Map of Europe 2017.06 i da li ti za nju piše da je instalirana?
Ono što me muči je ovo što se vidi u R-Link store-u pod Moji proizvodi - SD KARTICA:

 

Ispada kao da su nove mape dva puta kopirane na karticu (ja sam postupak ažuriranja obavio dva puta).
Drugi put sam ga radio zato što sam stavio USB sa novom mapom ponovo u sustav auta i on mi je to ponovo prepoznao i ponudio da ažuriram mape.
Mislio sam da prvi puta nije prošlo, pa sam ponovio.
Ako update mape prođe, ne bi li onda drugi puta trebalo ignorirati USB sa mapom koja je već dodana na sustav?

S obzirom na zauzeće prostora SD kartice, ne znam da li će onda biti mjesta za sljedeći update mape kada dođe na red?

Misliš na ovo:

 

rlink.png

Link to comment
Share on other sites

Misliš na ovo:

 

rlink.png

Da na to sam mislio. Vidim da i tebi dva puta piše za zadnju mapu.

Vjerojatno neki bug kod njih.

Najviše me zanima zauzeće prostora i mogućnost novih update-a u budućnosti.

 

Link to comment
Share on other sites

Ja sam uradio do sad 3 ažuriramja, a prikazuje uvijek isto zauzeće memorije. Osim toga piše da je zauzeto 3.5GB, a sama mapa ima 4,5GB !? Toliko o aplika iji.

Mislim da navi ne bi mogao raditi kada bi paralelno bile dvije mape instalirane. Nova verzija bi trebala pregaziti staru, tako da se ja ne bih brinuo da će zafaliti memorije. Jedino ako Renault ima IT stručnjake koji imaju logiku suprotnu od svih ostalih?

 

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.