Jump to content

Megane 4 - iskustva i misljenja


MilosB

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Vlasnik Meganea 1,6 dci 130ks već evo neka 2 mjeseca. Zasad pozitivni dojmovi, kako moji tako i od ostalih tko je vidio/probao auto 

Kako dolazim sa auta iz VAG grupacije, trebalo mi je da se naviknem na mjenjač odnosno na kvačilo no i dalje mi se dogodi da mi cukne između prve i druge. Valjda je do mene 🤷‍♂️

Potrošnja je po putnom računalu od kupnje na 4,9 , nekih 80% vožnje je na otvorenoj cesti, ostatak grad. 

Od mana koje sam primjetio su klasične koje sam pročitao i da drugi imaju, a to je famozno mumljanje pri jako niskim brzinama, najčešće čujem dok parkiram auto.  Ambi rasvjeta ima par minuta nakon šta je hladan light show lagano, zna li netko koliko je modul za zamjenit? 

 

277254389_998066734147693_2516934331769704125_nllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll.jpg

277417632_372042231451442_914586052708843216_n(1).jpg

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

To cukanje je Renault...i mos ga je...

Lijepa pila👏🏻👏🏻

Izgleda da ja vozim malo jace...moja je oko 5.4, 5.5...slican kombo ceste

Edited by shogo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Najbolje nis ne diraj šanse da ce opet sve otic kvragu su vjerovatne.. a skupo sve ko vrag... idem u ovlasteni za tjedan dana na servis pa ako se sjetim pitat koliko dojde led modul javim.. isto je i kod mene...

Link to comment
Share on other sites

Penzioneri.. 5.9 kod mene, stisnite ih malo..lijepa plava boja!

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

On 26. 01. 2022. at 23:12, deckoskvarta said:

Evo i moj poceo lupkati na neravninama. Prvo sam mislio da su balans stange jer je zvuk identican, mehanicar sve ispregledao kaze sve stima. 
Otisao na vibro ploce u HAK, vele amortizeri su savrseni. Tko tu koga j.. osim Renault mene. Cuje se poprilicno lupkanje iz prednjeg dijela.

Jel netko stavljao neke zamjenske amortizere da je bio sretan s njima dulje vrijeme? 

Evo mali update, balans štangice su bile u pitanju, rješeno i sad je bez ijednog zvuka (valjda se neću zacoprat s ovim) 😁

Link to comment
Share on other sites

@Ruske

Nedavno sam vidio plavog karavana GT, mislim da je dizlo, na Sušaku sa M u tablici (znaci frisko regan). 

 

Kako vi svi uspijete imat takve potrosnje na 1.6 dci, meni ne ide ispod 6.1 na prosjek od 8tkm??

Link to comment
Share on other sites

Meni je 5.3 stalno a uvjeti su da nemogu bit bolji za malu potrošnju... neznam kak moš ispod 5l... to može sam 1.5 dci..., kad sam na more išao 6.7l

Edited by macan
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, margax said:

@Ruske

Nedavno sam vidio plavog karavana GT, mislim da je dizlo, na Sušaku sa M u tablici (znaci frisko regan). 

zelim iskljucivo heča i benzinjaru, hvala :D 

Link to comment
Share on other sites

Eto..dešava se da je počela koža pucat na BOSE vozačkom sjedalu, auto koristimo naizmjenično žena (51 kg) i ja (79 kg).
Jel ima netko da je popravljao ovaj issue na području Zg?
 

20220409-183137.jpg

20220409-183806.jpg

Link to comment
Share on other sites

evo isto tako je meni na kupejki, vozacev sic, vanjski dio, samo sta su te pukotine vec prerasle u oderotine, nazalost prije nego sam ju kupio, al dobro, obzirom da ima 240tkm se dobro drzi :D kako i cime to sanirati? jedino odnijet da skinu taj komad i stave novi?

Link to comment
Share on other sites

Pa to sam i mislio.
Zamjena tog dijela novom eko kožom pa dokle izdura, zvoni mi da sam negdje vidio (dali ovdje ili FB grup "Ren Crew Cro") da je netko popravljao za cca 400njak kn

Link to comment
Share on other sites

Ma da ima neka šema kak se to radi, nešto se preljepi pa se pofarba... ne vade se ni sjedala...

Link to comment
Share on other sites

Bio sad u servisu pa pitao za to curenje ulja na 1.6 dci poklopcu lanca... kaže koštao je 600 kn poklopac sad 1.600 kn, al kaže de se ne kupuje novi vec se ovaj samo ponovo zabrtvi. 1.000,00 kn bi me izašlo. Kaže da su na samo jednom morali poklopac novi stavljat jer se pofrko. I ima šema kak se skida da se ne mora motor vadit.. 

Edited by macan
Link to comment
Share on other sites

On 10. 04. 2022. at 15:29, mata73 said:

Preporuka na decke. 

Radili mi volan za Meg1 i dosta dobro je to napravljen, savovi skroz uredni,  sve ok. Drugi dan je vec bilo gotovo, a cjenovnom dosta povoljniji od ostalih koje sam kontaktirao. 

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, macan said:

Bio sad u servisu pa pitao za to curenje ulja na 1.6 dci poklopcu lanca... kaže koštao je 600 kn poklopac sad 1.600 kn, al kaže de se ne kupuje novi vec se ovaj samo ponovo zabrtvi. 1.000,00 kn bi me izašlo. Kaže da su na samo jednom morali poklopac novi stavljat jer se pofrko. I ima šema kak se skida da se ne mora motor vadit.. 

Koji ovlašteni, ovo je jako dobra informacija.

Da vam ne bude kao meni vadi motorac van, stavi novi poklopac.

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, margax said:

Preporuka na decke. 

Radili mi volan za Meg1 i dosta dobro je to napravljen, savovi skroz uredni,  sve ok. Drugi dan je vec bilo gotovo, a cjenovnom dosta povoljniji od ostalih koje sam kontaktirao. 

Zna netko dali tapeciraju ručke mjenjača, nisam to vidio u radovima na njihovoj stranici? I koliko bi zeli? :bigl:

 

Link to comment
Share on other sites

Zar nema na ejebu tih koža za Renaulte?
Koliko se sjecam decki su uzimali i bilo je ok.
Rade oni to ali treba pitati za cifru.

Link to comment
Share on other sites

Evo samo da prijavim ovaj Meg GT se spominjao u nekom drugom topicu-tako sam i vidio oglas. Otišao u SB do dječka, probao, pogledali ga u servisu i potegao sam…stara pila me služila bez pogovora cca 130tkm i 5 godina -išlo bi puno više, kupio sam ga sa 70tkm od prvog vlasnika.

Plan je i nasljednika zadržati cca 5god. Ako će biti isti kao stariji brat-me happy

Odmah sam i gume kojima vjerujem piknuo😀

 

4E4C5C68-09C8-4A55-8D99-AFDB45C3C4D1.jpeg

C05EDEBB-88BA-4457-9331-D5FF4FAC9472.jpeg

I, da. Ne sjede dobro zadnja vrata, dobro vidite. 😂🤦‍♂️

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.