Jump to content

Megane 4 - iskustva i misljenja


MilosB

Recommended Posts

Drago mi je da je auto našao novog vlasnika!

Link to comment
Share on other sites

Čestitam, i sam sam u potrazi za dobrim primjerkom ali izgleda da ne gine uvoz iz Njemačke. Daj raspiši se nešto ranije, baš me zanima...😉

Link to comment
Share on other sites

Koji je razlog bio prodaje? Preskup mu za odrzavanje? Kupuje neki novi? Ili neki kvarovi, ne znam sta bi jos moglo biti u igri :). Nadam se da kvarovi nece biti i da nije izudaran, s obzirom da nije slozen najbolje s vratima...

  • Haha 1
  • Confused 1
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, petak said:

Drago mi je da je auto našao novog vlasnika!

Pogotovo je drago prijašnjem vlasniku 🙃

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, macan said:

Pogotovo je drago prijašnjem vlasniku 🙃

Njemu posebno. :bigl:

45 minutes ago, Ninoo said:

Koji je razlog bio prodaje? Preskup mu za odrzavanje? Kupuje neki novi? Ili neki kvarovi, ne znam sta bi jos moglo biti u igri :). Nadam se da kvarovi nece biti i da nije izudaran, s obzirom da nije slozen najbolje s vratima...

Možda je čovjeku dosadio.

Ne voze svi aute dok se ne raspadnu.

Kao ja :hahahe: 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, petak said:

Možda je čovjeku dosadio.

Ne voze svi aute dok se ne raspadnu.

Kao ja :hahahe: 

Pa to i velim, ako kupuje neki novi.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Ninoo said:

Koji je razlog bio prodaje? Preskup mu za odrzavanje? Kupuje neki novi? Ili neki kvarovi, ne znam sta bi jos moglo biti u igri :). Nadam se da kvarovi nece biti i da nije izudaran, s obzirom da nije slozen najbolje s vratima...

ako ta vrata ne sjede najbolje to je znak da je sve originalno. Bez šale

  • Like 3
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

@frenchkey

Kad sam bio predat volan bas su ljepili platno na krovni tapecir tako da vjerujem da rade i kozu oko mjenjac. 

Meni za volan su uzeli 400kn za eko kožu, perforirana je jos 100 kn. Moze se birati vise boja konca. 

 

@paco

Kolega cestitam na pili i zelim ti puno zabavnih i bezbrižnih km. 

Cini se kao dobar ubod, malo km, puno konja za ok cijenu pogotovo kad se pogleda koliko traze ljudi za 1.5dci sa osrednjom opremom i sa 150tkm+. 

 

Btw ni meni na mom karavanu zadnja hauba nije poravnana😂

 

Link to comment
Share on other sites

Hvala svima na reakcijama i komentarima.

Probati ću odgovoriti na sve- zadnja vrata ne leže dobro na većini; nikada ne pitam ljude zašto nešto prodaju-ionako mogu slagati ako nešto kriju, tako da mi je to pitanje bez veze; branik prednji je bio lakiran, neki lagani fender-bender. Ali ga nisu dobro složili, pa malo zijeva; generalno je jako dobro očuvan za auto star skoro 6 godina, pregledali su ga u servisu- sve se čini ok; napravio sam cca 500km u 2 dana i što se mene tiče, update sa gtline3 na gt4 je znakovit. 

hvala svima još jednom.

budem bacio još koju sliku kad uhvatim vremena

Morao sam opaliti još jednu oproštajnu…

 

005EB5E2-4FF2-4A7C-AAC0-AB827940B501.jpeg

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Meni nekako uvijek slabo sjeda ova mantra da je nešto od par godina (ili par više, npr. 6) jako dobro očuvano...

U prve 2,3 godine, a često i 5, većina auto pazi ko oko u glavi, sve se prijavljuje na kasko, cic, mic, pic,....

I onda, onako na prvu, na sliku, zadnji branik loš, prednji isto... Ali obzirom na svjetlosno velikih 6 godina to je OK?!

Branik ako nije lupan nakon 287 godina ima da stoji 100%.
Ako stoji krivo, onda je ili lupan ili napravljen preko penisa... Uglavnom, lose je to bez obzira na godine...

Sent from my RMX2170 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Sto se tice unutranjasti jako je kvalitetna na meganima 4... na bose se sjedala deru zbog takve izvedbe... na drugim paketima opreme ne. Imam ja kresnutog megana i sogor... na svima zjapi branik... jos sam davio limara pa stavio nove zabice i nakon godinu dana opet je ispo van... a mislim da je to cak problem i na onim koji nisu kresnuti... vidio sam par slika di lagano zjape... valjda od topline popusti nes...

Link to comment
Share on other sites

Auti stari godinu i pol do max dvije se mogu smatrati dobro očuvanima ako jesu. Na autima starima 5god bude puno više dorada koje se moraju napraviti pa i na onima s urednom servisnom knjižicom.

To je prosjek. Sve ovisi od konkretnog primjerka ali ne treba se previše nadati.

Link to comment
Share on other sites

[emoji23][emoji23] onda kvarim prosjek nemilosrdno!

Ustvari, možda zato nikad i ne prodam auto u roku odmah, nego kampira neko vrijeme u oglasniku.
Ali zato u 99% ode prvom koji dođe vidjeti.

Sent from my RMX2170 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Med0 said:

Auti stari godinu i pol do max dvije se mogu smatrati dobro očuvanima ako jesu. Na autima starima 5god bude puno više dorada koje se moraju napraviti pa i na onima s urednom servisnom knjižicom.

To je prosjek. Sve ovisi od konkretnog primjerka ali ne treba se previše nadati.

Da, teško je to generalizirati, ima auta starih 5 god sa 20k km, a ima i sa 200k km, tak da može biti doslovno ko iz dućana, a može biti brutalno izrauban.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, asterix said:

Meni nekako uvijek slabo sjeda ova mantra da je nešto od par godina (ili par više, npr. 6) jako dobro očuvano...

U prve 2,3 godine, a često i 5, većina auto pazi ko oko u glavi, sve se prijavljuje na kasko, cic, mic, pic,....

I onda, onako na prvu, na sliku, zadnji branik loš, prednji isto... Ali obzirom na svjetlosno velikih 6 godina to je OK?!

Branik ako nije lupan nakon 287 godina ima da stoji 100%.
Ako stoji krivo, onda je ili lupan ili napravljen preko penisa... Uglavnom, lose je to bez obzira na godine...

Sent from my RMX2170 using Tapatalk
 

Ok, onda nije jako dobro očuvan.

Napisao sam gore da je lupan prednji branik, farban i vraćen nazad. 

Zadnja vrata ne sjede dobro na većini. Francuski charm.

I da, moj megs 3 sa 11 godina i 185tkm je jako dobro očuvan. 😉

Link to comment
Share on other sites

uh, imao sam ideju potegnut do slavonije kad budem imao sad uskoro godisnji pogledat ga malo :)

puno sretnih km! naravno da cekam dojmove o mjenjacu, ovjesu, potrosnji, i svakakvim detaljcicima...pogotovo o mjenjacu me zanima

trazim si istog takvog, makar ne jos, posto prvo moram si posloziti u zivotu neke stvari, ali recimo krajem godine napadam GT-jca...

Link to comment
Share on other sites

Evo prvo par slika. Idem na put s njim 2 tjedna, pa ću onda znati sve što vas zanima. Vide se godine na autu, ali jbga, što je, tu je. 😛

Budem onda i otvorio temu, da ne ubijamo ovaj generalni topic, ili možemo ovdje pisati….

 

ACD303A2-90BE-488B-9227-1F53B6E41598.jpeg

060C8515-9998-494D-9645-E764BE2E65F5.jpeg

8291D309-8EF5-448A-908E-BBF82AD3C3B0.jpeg

0046516C-A220-418D-87F9-EF85676542D4.jpeg

  • Like 6
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

ove felge dusu dale za zimulje, a za ljeto neke jebacke 19ke bi mu legle taman...

Link to comment
Share on other sites

Ne kužim u čemu je problem, auto super izgleda... čestitke! 6 godina, vožnja u gradu, naravno da ima ožiljaka... stražnja vrata neka ne dira jer ce se ionako razjebat sa vremenom a prednji branik slozi u ovlaštenom i beba, imqš račun i garanciju. Koga ovakve stvari smetaju imaju nove kod koncesionara, čujem da su baš "dobre" cijene za ovakve, napucane primjerke....

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Evo nakon točno 3 mjeseca imanja auta i preko 4k km  potrošnja se stabilizirala na okruglo 5 .  

1.6 130ks 

278852599_698551178121253_3204971500263237479_n.jpg

278795607_318053043721573_8546036218050925554_n.jpg

  • Like 6
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

auto izgleda fenomenalno, i izvana i iznutra, jedan od ljepših u klasi

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.