Jump to content

zujanje iz prostora motora


mirko7

Recommended Posts

jutro

imam mali problem, pretražio sam jutros čitavi forum za megane II ali nema ništa

ovako kad je auto upaljen i stoji u leru čuje se neko zujanje naprijed kod motora koje se povečava smanjuje prestane pa počme, nije konstantno isti zvuk,ima slučajeva da se uopće ne čuje, neovisno hladan ili ugrijan motor,  dignem poklopac motora i taj zvuk je mislim od nekog motorića koji se nalazi kod filtera zraka i iz njeka idu dva crijeva , pretpostavljam vakum? ako ne griješim jer dodavanjem gasa ili kad vozim ne čujem taj zvuk biće od zvuka motora.

ima li itko kakvo riješenje za taj problem , postaje irintantno

inače motor radi ok

motor megane II 1.5dci 78 kw

 

Link to comment
Share on other sites

Vjerovatno zvuk dolazi od el. magnetnog ventila,ništa strašno

Jel se čuje taj zvuk i par sekundi nakon što ugasiš auto?

Link to comment
Share on other sites

danas sam probao snimiti taj zvuk u kabini ali je dosta dubok i tih da ga ne može mob uhvatiti, čuje se samo dok je motor upaljen i u leru, kad dignem haubu od naravno dizela motora se ne čuje, nije to oni zvuk kad pališ motor i kad ga ugasiš taj je zvuk dosta visoke frekvencije ovi je duboki duboki zvuk ale ka uuuuuuu, pa varira malo jače malo tiše, neki put ga i nema u leru, kad se da gasa nestane ia nakon 1-2 se sek se ponovo javi

Link to comment
Share on other sites

malo sam bolje proučio ali naravno nisam našao problem , čuje se u kabini u pravcu motora negdje po sredini iznad displeja ali šta neznam evo motor kako radi ali je bio tek napola zagrijan, kilometraža preko 300.000 km i isti je uvezen original za francusko tržište ali sa minimalnom dodatnom opremom, radi odlično samo taj zvuk kad staneš na semafor ili bilo di iritira

WP_20161119_11_09_49_Pro.divx

Link to comment
Share on other sites

mjenjao ima godinu dana nosač, ima dva mjeseca amortizere prednje, čaure, sponu letve volana i još nešto, naravno s amort mjenjao i onu gumu gore, neznam al ovi zvuk počeo negdje cca 10 dana, nadane tiho nadane se čuje,

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...
jutro

imam mali problem, pretražio sam jutros čitavi forum za megane II ali nema ništa

ovako kad je auto upaljen i stoji u leru čuje se neko zujanje naprijed kod motora koje se povečava smanjuje prestane pa počme, nije konstantno isti zvuk,ima slučajeva da se uopće ne čuje, neovisno hladan ili ugrijan motor,  dignem poklopac motora i taj zvuk je mislim od nekog motorića koji se nalazi kod filtera zraka i iz njeka idu dva crijeva , pretpostavljam vakum? ako ne griješim jer dodavanjem gasa ili kad vozim ne čujem taj zvuk biće od zvuka motora.

ima li itko kakvo riješenje za taj problem , postaje irintantno

inače motor radi ok

motor megane II 1.5dci 78 kw

 

Zuji senzor vakuuma ili kako se to vec zove. Jedno crijevo ide na vakuum pumpu, a drugo na aktuator zakreta lopatica na turbini.

Ono sto je nagradno pitanje, smije li to tako zujati. Kod mene isto zuji kada radi motor i kada se da kontakt. Kada nije pod strujom, ne zuji ...

Link to comment
Share on other sites

jel ti vidiš datum posta, prije 9 mjeseci.. očito je problem već odavno riješen..

Link to comment
Share on other sites

jel ti vidiš datum posta, prije 9 mjeseci.. očito je problem već odavno riješen..

Gdje piše kako je rješen?

Link to comment
Share on other sites

Zastarom

Dakle, po vašem uvaženom mišljenju se postovi koji su stariji od nekog vremena ne bi smjeli ponovo otvarati ili što? Nije li ideja nekih pravila foruma da se "digne" neki post koji ima neku (odgovarajuću) temu i u njemu potraži rješenje? Svi šize kada se otvara novi post za teme koje već postoje, i kada dignem post od prije nekoliko mjeseci u kojem nitko nije ništa konkretno odgovorio, to je problem? Zanimljivo da nije problem post o temic modulu kojeg svako malo netko digne iako je od prije dvije godine ... Ili post sa "malim pitanjima" gdje se SVE, ali baš sve, zbrda zdola ... Moje je skromno mišljenje da je jučer bila grda južina pa je netko našao prostor na desnoručni rad na forumu ...

Ili je forum za odabrane, pa će me admini banati?

Ali kako god bilo da bilo, na pitanje treba li taj fugly senzor zujati kao pokvareni zvučnik kojem fali masa ili ne, nije odgovoreno ... Sa zastarom ili ne ...

Link to comment
Share on other sites

naravno da je bolje nastaviti temu nego otvarati drugu. ali ne quotaš prvi post koji je bio prije godinu dana i pitaš kako je riješeno jer je to outdated već.. ja obično kad vidim da postoji tema slična mom problemu nastavim pisati o svom problemu, podržavam te samo si to izveo na način koji je pomalo smiješan i ne tipično forumski..

 

btw i kod mene zuji..

Edited by ivan.martinko
Link to comment
Share on other sites

Prema britanskom forumu, gdje je ekipa kontaktirala servisnu mrežu, zujanje je normalno ...

Link to comment
Share on other sites

Zuji senzor vakuuma ili kako se to vec zove. Jedno crijevo ide na vakuum pumpu, a drugo na aktuator zakreta lopatica na turbini.

 

Ono sto je nagradno pitanje, smije li to tako zujati. Kod mene isto zuji kada radi motor i kada se da kontakt. Kada nije pod strujom, ne zuji ...

Nije senzor nego elektromagnetski ventil ili solenoid.Kod mene ponekad još uvijek zuji kad ugasim motor,izlazim iz auta i zaključavam.

Gore je djordjep80 napisao da je to normalno s čime se slažem.

Link to comment
Share on other sites

kod mene uvijek, i to mozda cijelu minutu... sve dok se ne crkne kaj zvuci ko da se baterija spraznila, onak zalosno utihne :D

 

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.