Jump to content

Vibracije


jopa_22

Recommended Posts

ne znam, prijatelj ima stari clio 1.9d i pukel je nosač getribe pa smo stavili privremeno preko vikenda zavareni privremeni nosač. Cijeli auto vibrira ko lud ali auto je postao extra stabilan. Sad smo stavili novi nosač i auto je preporođen, ne naginja se više tako jako a i ne vibrira više auto :D 

Može biti svašta a ako veli EGR onda stiskaj možda je zaštopani.

Link to comment
Share on other sites

reći ću ti ko što meni više manje govore svi mehaničari kod kojih sam bi u zadnjih godinu dana....to je sve normalno, samo gas dalje i ne zamaraj se s glupostima...auto ti je vrhunski kakvi su drugi tih godina i te kilometraže :D eto nadam se da sam te utješio

Link to comment
Share on other sites

Ma ja sam generalno prezadovoljan autom, ali je ovo nekaj kaj smeta, jer imam osjecaj da ce se raspast svaki cas [emoji41]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

https://drive.google.com/drive/folders/1t0lmS_O7S81CpW5QD36ftS5Cwtblj3TJ?usp=sharing


Jel su ovo "prevelike" vibracije mašine u leru ?
Uglavnom na videu je to usporeno vjerojatno zato jer kamera moba ne može pratiti frekvenciju


Isto tak ovaj gornji lijevi nosač motora je ko "šprungiran", a majstor veli da su nosači okej

Link to comment
Share on other sites

nemam pojma jel previše ili ne al je za dizel normalno da dosta vibrira na mjestu...ono što ti mogu reć je da su mi tri majstora govorila da su nosači ok...al ja tvrdoglav kakav jesam sam mijenjao svejedno, gornji desni je na kraju bio čak i puknut s vanjske strane koja se ne vidi, desni na getribi je imao pola centimetra prostora na svim stranama oko čašice koja je u njemu a za donji još čekam...toliko o tome koliko su dobri odnosno koliko su mehaničari dobri u procjeni 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Evo vozil auto kod drugog mehaničara.

Poluosovine dobre i sve oko ovjesa, nosači dobri osim gornjeg desnog (kad se gleda motor sprijeda onda lijevi).

Auto manje trese, ali jos trese kod ubrzanja u 2.

Pokusat cu opet skinuti egr i ocistiti ga, pa vidjeti jel bu opet dobro par sto km.

Ako bude, promijenit cu ga.

Jedino mi ostaje još da ne trese zamašnjak, ali ga ne mislim mijenjati sve do kad se ne raspadne korpa/ lamela.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Update:

Zamijenjen gornji desni nosač motora (onaj veliki i skupi[emoji41])- vibracije fala kurcu nestale. Motor je visel u desnu stranu 2-3cm. Usput mogu konacno se normalno voziti u 1. i 2.

Napravljen mali servis, zamijenjeni amortizeri prednji, opruge, ležajevi amortizera i semering lijeve poluosovine.

Prednji kraj je bil 2 cm niži, ali ne znam jel od zamora opruga ili je prvi vlasnik to kemijal (stavljal sam slike na forum).

Živciralo me to kaj sam zapel na svakom ležećem u Zagrebu ili na svakom rizolu.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Ajde da se malo vratimo na zaborevljenu temu...problem naravno nije rjesen nikad ali sam naisao na zanimljivu informaciju a to su injektori i/ili bobine...posto imam plin racunam da problem mogu bit samo bobine u ovom slucaju jer se auto jednako ponasa i na benzinu i na plinu...dakle kazu da jedna bobina kasnim paljenjem odnosno neuskladjenim radom sa svojim parom moze izazvat simptome na odredjenim okretajima koji se mogu i nemoraju pokazat kroz vibracije u leru ili priliko u ubrzanja...mene zanima kako provjerit bobine dal rade dobro i tocno...mijenjao sam jednu kad je izgorila i dal je moguce da zato jer nisam mijenjao par dolazi do te neuskladjenosti???

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.