Jump to content

Laguna III radio, mogućnost nadogradnje


igor2307

Recommended Posts

Poštovani forumaši.

Vlasnik sam Lagune 3 Grandtour 2.0 dci 150 KS iz 2008. godine. Iskreno neznam koji je paket opreme. Ako išta znači, odozada nema vidljive 2 ispušne cijevi a čitam da se to dosta često spominje po forumu.

Ono što me zanima su mogućnosti audio sistema u Laguni. Riječ je o Cabasse Tronic uređaju (Model No. PL-2818L-A).

 cabasse.jpg

Na stropu Lagune pored središnjih svjetala imam mikrofon te iza volana imam komande za radio. Komande su za volume +, -, mute, sljedeća pjesma i biranje između cd-a ili radia. Pretpostavljam kako mi auto ima pripremu za handsfree ali je nema ugrađenu ili se varam? Također, u knjižici od auta sam dobio 2 "prospekta" koji spominju bluetooth odnosno handsfree mogućnost ali s naprednijim komandama iza volana.
Htio sam ugraditi Yatour ili makar samo onaj konektor što se ubode iza u radio a na drugom kraju je AUX odnosno 3.5 mm audio.

Danas sam izvadio radio i iza imam ovako:

20170106_114714.jpg

Imam li ja uopće mogućnosti išta ugraditi?

 

Unaprijed Hvala svima!

Link to comment
Share on other sites

To sto pozadi nema dve vidljive cevi nema veze sa paketom opreme, vec sa nekim drugim stvarima.

Nego da se vratimo audio uredjaju. Ovo je top model uredjaja za tu modelnu godinu, koliko vidim, trebao bi da ide u paketu sa DVD navigacijom, kao i zvucnicima od 230 W.

Ovaj sistem ima bt, sarzer sa 6 cd-a u samom uredjaju, kao i dzojstik izmedju prednjih sedista,

Sve ovo ne vazi naravno ukoliko je radio naknadno ugradjen, odnosno zamenjen

Link to comment
Share on other sites

Jok, biće da je običan Cabasse auditorium tronic 6cd charger koji se ugrđivao u Lagunu 2, Megane i Scenic 2, Clio 3.

Ovo sa slike je HU i cd charger u jednom, postoji skriveno pojačalo iz kog se može izvući aux in kabal.

Postoje uputstva na netu, ja sam na bivšem sceniku izvukao aux in i povezao bluetooth adapter, može se iskoristiti za yatour ili nešto slično, najlakše sa konektorom za audio kabal sa cd/dvd rom-a za računar.

Evo prvog uputstva na koje sam naleteo

https://www.google.rs/amp/www.instructables.com/id/Aux-cable-installation-for-a-Cabasse-Auditorium-6C/%3Famp_page%3Dtrue

Link to comment
Share on other sites

Hvala puno na odgovoru i poslanim uputama.

Naletio sam par puta, a i sada čitajući ovaj tutorial pred kraj, da se mora ući u expert mode kako bi se aktivirao aux. Znaš li možda kako to kod mene odraditi i postoji li uopće expert mode kada nema te tipke na playeru?

Kakve su šanse za zamjenom kompletnog playera s neke druge slupane lagune? Pretpostavljam da se player mora odjaviti od računala tj. displaya i novi ponovno prijaviti (ako je prethodno odjavljen)?

Link to comment
Share on other sites

Da li imas navigaciju i dzojstik izmedju prednjih sedista?

Nemam nemam nažalost. Bila bi to druga priča da imam :)

Evo baš sam danas skontao da ipak imam handsfree preko bluetootha. Nisam znao da se traženje uređaja pali na desnoj gornjoj tipki iza volana na komandama. Testirao pozive i rade :)

Nažalost nema opcije i media stream-a odnosno glazbe preko tog bluetootha. U postavkama bluetootha u telefonu mogu samo označiti call stream. Da li bi se to moglo nekako omogućiti update-om firmwarea ili jednostavno ne podržava?

Link to comment
Share on other sites

Nevezano za ovo ja imam jedno pitanje. Naime, Laguna 3, kada biram izvore ( cd,radio,fm... bla bla ) imam u izboru i aux ali gdje se nalazi taj aux ulaz,nema ga nigdje u autu,odnosno ja ga nisam nasao a pretpostavljam da mora negdje biti ako ga vec u izborniku izvora imam?

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

 

predpostavljam da se ukljucuje iza u radio? Takoder sam vidio na ebayu par tih prikljucaka na koje se mogu spojiti USB i sd kartica,ima li smisla to kupovati? 

Edited by frenchkey
Link to comment
Share on other sites

Ovisi meni cd ne radi pa sam narucio yatour u biti nekog drugog proizvodjaca ali princip isti ima utor za usb,aux i sd karticu i ja zadovoljan sve radi preko komandi na volanu jedina primjedba je sto ne ispisuje nazive pjesama s usb-a ja platio nekih 300ak kn s ebay-a

Poslano sa mog SM-G925F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Nevezano za ovo ja imam jedno pitanje. Naime, Laguna 3, kada biram izvore ( cd,radio,fm... bla bla ) imam u izboru i aux ali gdje se nalazi taj aux ulaz,nema ga nigdje u autu,odnosno ja ga nisam nasao a pretpostavljam da mora negdje biti ako ga vec u izborniku izvora imam?

Kod mene je u pretincu unutar naslonjaca za ruku.

Link to comment
Share on other sites

Ovisi meni cd ne radi pa sam narucio yatour u biti nekog drugog proizvodjaca ali princip isti ima utor za usb,aux i sd karticu i ja zadovoljan sve radi preko komandi na volanu jedina primjedba je sto ne ispisuje nazive pjesama s usb-a ja platio nekih 300ak kn s ebay-a

 

Poslano sa mog SM-G925F koristeći Tapatalk

 

Kako vadis radio? vidio sam ima utore,znaci spoecijalni alati se moraju uzet?

Link to comment
Share on other sites

Ja sam sa obicnim kljucevima od radia izvadio a mozes i malim ravnim odvijacem x2 gurnes da otkacis unutra i samo povuces radio ako nisi vjest onda odi do nekog servisa to je pola minute posla doslovno ne mogu ti to ni naplatit:)

Poslano sa mog SM-G925F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.