Jump to content

Megane 2 2005 1,6 svijetli "SERVICE"


Perinho

Recommended Posts

Kao sto u naslovu pise, na tabli svijetli SERVICE i ona ikona motora.

Auto radi normalno, nista ne cuka, nema gubitka snage ni povecane potrosnje goriva, apsolutno je sve u redu, ali lampice ipak svijetle, servis intarval je bio ponisten prosle godine u 5 mjesecu.

Moze li mi netko preporucit nekog dobrog majstora u Puli koji ima prakticnog iskustva tj nekoga tko ce problem rijesit odmah a ne da se majstor igra igre pogađanja kao u ovoj temi http://www.renault-klub.hr/forum/index.php?/topic/52610-renault-megane-ll-16-16v-check-injection/

 

Postoji li neki sistem za ocitavanje gresaka bez dijagnostike?

Link to comment
Share on other sites

nema nikakav sistem za to sto trazis (ovo zadnje)

lako moguce ovako napamet gledajuci da ti je EGR zastopan. ocisti njega ako ti se neda ici u servis i placati.

Link to comment
Share on other sites

Mislim da nema teorije da je egr zastopan, auto se podjednako vozi u gradu i na otvorenoj cesti, lampica se prvi put upalila bas nakon cca 50 km voznje na autocesti.

Link to comment
Share on other sites

Morat ćeš spojiti na nekakvu dijagnostiku, da ti barem kaže približno o čemu se radi. Ako ništa drugo, da se ista poništi ako je bilo neki Renault fantomski problem.

Osim SERVICE lampice, ništa ti nije reklo putno računalo kaj ne valja ?

Jesi probao napraviti onaj self test mode kod paljenja auta ? Mislim da moraš upaliti auto, a prije toga stisneš i držiš tipku za izmjenu informacija na putnom računalu ?

Edited by Vuco
Link to comment
Share on other sites

ne pališ auto samo kontakt i tipka na ručici di je truba.

Link to comment
Share on other sites

Thx kaj si me ispravio. Nisam bio siguran jel mora dati dugi kontakt (drži se tipa 5-6 sekundi START bez diranja kuplunga ili kočnice, a auto je u brzini) ili ga upaliti.

Edited by Vuco
Link to comment
Share on other sites

Zastopan egr u 99% neosjetis.. Ak je zaglavljen on prosto neradi. I ecu ti to signalizira.

Naravno moze biti 100 drugih razloga i bez diagnostike je nagadjanje

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

:yeah::aua:jesam corav... krivo sam procitao koji je motor u pitanju, jbg... hvala na skretanju paznje

Edited by MilosB
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.