Jump to content

ugradnja nepovratnog ventila


mirko7

Recommended Posts

jutro

da li je netko ugradio nepovratni ventil negdje oko ručne pumpice (kruške) koja ide na filter goriva a ako je ili ima iskustva gdje je najbolje ugradit iz razloga što navedene ručne pumpice traju mi cca 1 godinu tj počmu puštat na nepovratnom ventilu,jučer sam opet minja tu pumpicu i 100 kn, auto megane II 1.5 dci 78 kw

bio bi jako zahvalan na informaciji

Link to comment
Share on other sites

A zasto bi uopce ugradjivao nepovratni ventil?! Ako imas mjehurice u crijevu goriva, moze biti lagano da ti vuce zrak na filteru goriva. Pogledaj moju temu, gdje mi je samo jedan debelo pretegnut vijak napravio more problema.

Link to comment
Share on other sites

na ovom meganu II na filteru nema ćep za ozračivanje filtera već samo odozdola za navodno vodu ispustit, idu četiri crijeva na njega a filter se nalazi ispod fara suvozača doslovno u blatobranu, nisam ga pritegao na obujmici nosača lagano kacavidom, a pumpica se nalazi skroz gore kod posude od vode cca 20 cm iznad

slikaću i stavit

Link to comment
Share on other sites

To nije original filter.

Tebi ide plasticni crni skroz drugog oblika.

Ovo je vw-ov tip filtera.

Link to comment
Share on other sites

Filter je originalan, odzraci sistem na ventilu koji se nalazi na pumpi. Prati crijevo do pumpe, imas odzracnik na pumpi. Pritisni odvijacem kad napumpas gorivo rucnom pumpicom. I stavi originalnu pumpicu, zajedno s crijevom.

 

28195703_8.jpg

Edited by direstraits
Link to comment
Share on other sites

S cim imaju veze ti filteri? Ja nisam sreo takve na meg2 dizelima

Link to comment
Share on other sites

Imam nekoliko meg2 1.5 na stalnom odrzavanju, neznam sad na pamet koliko ih je ph1 i ph2 ni tocne kw ali svi "moji" su na plastici.

Eto sad se necu cuditi kad mi ovo naide :dobroje:

Link to comment
Share on other sites

hvala vam puno

sutra po danu ću probat ozračit ali da ne zeznem stvar da li na pumpi di se ozračuje treba primjeniti malo jači pritisam ili treba ići lagano rutinski

a original pumpica pita sam prije ali mi u as tea prodavaju zajedno s crijevom i tražio 800,00 kn mislim negdje na ljeto bilo i naravno plati odma i čekaj par dana zato je ona što je

Link to comment
Share on other sites

taj i je iz Merčepa drže samo zamjenske, a gumeno crijevo što ide do pumpice sam ugradija jer nije bilo pumpice za original sistem pa je bilo nemoguće staviti, neznam na ebayu kakve su pumpice njih ima pod kutem priključak

Link to comment
Share on other sites

veče

evo malo sam naporan ali mi ozračivanje ne ide, ovo su slike pumpe i neznam šta bi, na jednom dovodu ima čak da se taj dio može okrenut kao nekakva kapica ali ne ide strah da ne pukne pa neznam, na jednoj slici sam označio taj dio, jedina solucija da skinem dovod na pumpi ima brzi spoj pa da vratim, pokuša sam ali me mrak uhvatio pa mislim sutra ponoviti

inače na pumpu dva crijeva predpostavljam ono crno da je povrat, treće dolaz crijevo od rezervoara a četvrto ode negdi nemoš ga pratit, mislim od filtera goriva

ako netko zna pomagaj da ne napravim štetu

WP_20170126_17_02_20_Pro.jpg

WP_20170126_17_07_04_Pro.jpg

WP_20170126_17_07_14_Pro.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ovo sto si zaokruzio se skine cep, malo crno sa strelicom je cep, ispod je ventil za odzraku koji se pritisne plosnatim odvijacem nakon sto napumpas pumpicom.

Link to comment
Share on other sites

danas promijenio filter goriva ali nisam preko pumpe opet mogao ozračiti il me strah da ne pukne ili kapica neće da se skine, naravno opet je bilo verglanja i verglanja dok se sam ne ozrači a gdje se treba po opisu posta ozračiti kapica ne ide , jednostavno bi puklo evo kapice na slici i kako skinuti?, proba rukom proba kacavidom ali srećom nisam polomio ništa

pomoć

 

WP_20170204_10_16_32_Pro.jpg

a ovako izgleda komplet pumpa vdo siemens

 

WP_20170126_17_07_14_Pro.jpg.0b133fa8f184af3b1df8dd253766397c.jpg

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.