Jump to content

Ksenon "namiguje" na jedan far


morrak

Recommended Posts

Danas sam primjetio da mi vozački far svakih par sekundi "namiguje" (ugasi se i odmah opet upali). Pošto sam prošle godine mijenjao obje žarulje (Osram Nightbreakerice) i suvozački balast (koji je krepao), da li bi pretpostavka da trebam sad i vozački balast bila ispravna (jer suvozački far radi bez treptanja)?

Link to comment
Share on other sites

mislim da je zarulje lakse rotirati :D

a krepavanje balasta nije uopce normalno ako su original.. sem ako je usla voda. a to znaci da je nes lose

Link to comment
Share on other sites

Imao sam aftermarket xenon na ex autu nekih 7-8 godina.

1. Dobro provjeri kontakte, rastavi i našpricaj sve kontam sprejom pogotovo spoj u faru ako je aftermarket xenon.

2. Zarotiraj žarulje, a ako i tada isti far treperi, mijenjaj balast.

Link to comment
Share on other sites

Ma original Xenon, dobre žarulje (mijenjane u paru), balast uzeo od croxenona (desni) i taj je OK. Jedino lijevi jos nisam mijenjao. budem balaste zamijenio pa vidio.

Link to comment
Share on other sites

Sta ti znace dobre zarulje? Si uzeo original? A i u pitanju su NBU koje imaju ipak malo kraci vijek trajanja. Tako da se nemoj iznenaditi

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Originalne NBU. Pa Osram garantira 3g da svijetle. Prošle sam ih mijenjao. Nisu ni pola vijeka odradile, a ne radim ja baš 40000/g pa da su stalno upaljene.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.