Jump to content

SCENIC IV - ESPACE V


M@tt

Recommended Posts

Nije bilo teme za novi Scenic IV pa ajmo je otvoriti....

Dakle nakon dugo razmišljanja i vaganja te probne vožnje naručio sam novi Renault Grand Scenic IV, 1.6, dCi EDC, sa 7 sjedala sa zadnjim paketom opreme Bose, dvobojna tamno sivo-crna karoserija sa Led svijetlima, unutrašnjost Bose u sivoj boji, sa još par paketa:

-Paket zima (grijana prednja sjedala i sustav za pranje prednjih svjetala)

-Paket krstarenje (adaptivni tempomat, head up zaslon, sustav za održavanje sigurnosnog razmaka)

-Paket City Plus (sustav nadzor mrtvog kuta, pomoć pri parkiranju s 360 kamerom, sustav za automatsko parkiranje Easy Park Assist)

-Paket Koža (svjetlosiva kožna sjedala elektronski pokretana i memorirana)

plus panoramski fiksni stakleni krov te 4 zimske gume gratis.

Rok isporuke tek kraj Ožujka ili početak Travnja. 

Inače nije mi ovo prvi Renault koji ću voziti. Kao student sam vozio i obožavao prvu generaciju Twinga! Nadam se da će me ovaj veliki Scenic služiti jednako dobro kao mali Twingo.
 

 

Link to comment
Share on other sites

Lep je to auto, bas mi se svidja. Motor je odlican, tu nema mesta sumnji, siguran sam da ce lepo sluziti, neka je sa srecom.

Mislim da je kod ovog dvojca najbolje uklopljen enterijer sa ovim tabletom obzirom na visinu unutrasnjeg prostora - vertikalno postavljen tablet odlicno lezi uz visok monovolumen, nekako mi ne lezi uz niske limuzine poput Talismana ili kompakta Meganea.

 

 

Edited by Brainmind
Link to comment
Share on other sites

Vozio sam proslog tjedna jednog sa 1.5 dCi EDC (7G) u Zen nivou opreme, i jako lijepo ide, samo malo trucka preko neravnina, pripisujem vecim tockovima i visokom tlaku u gumama. Nije mi bas bio bio dobro sastavljen u unutrasnjosti, neki paneli nisu na najboljem mjestu. I mijenjano mu je vec motorno ulje, a tek je presao 8k km. I da, brzigaljke brisaca su neefektivne, slicno kao na Megane 4. Veliki plus za getribu sa 7 stupnjeva, obrtaji leze nisko, a ne kao na 1.5 EDC sa 6 stupnjeva.

 Cestitke, nadam se da ce te lijepo sluziti.

Edited by direstraits
Link to comment
Share on other sites

Vozio sam proslog tjedna jednog sa 1.5 dCi EDC (7G) u Zen nivou opreme, i jako lijepo ide, samo malo trucka preko neravnina, pripisujem vecim tockovima i visokom tlaku u gumama. Nije mi bas bio bio dobro sastavljen u unutrasnjosti, neki paneli nisu na najboljem mjestu. I mijenjano mu je vec motorno ulje, a tek je presao 8k km. I da, brzigaljke brisaca su neefektivne, slicno kao na Megane 4. Veliki plus za getribu sa 7 stupnjeva, obrtaji leze nisko, a ne kao na 1.5 EDC sa 6 stupnjeva.

 Cestitke, nadam se da ce te lijepo sluziti.

Zašto su brizgaljke brisača neefektivne? Nisam siguran da li je sa 6 stupnjeva ili 7 stupnjeva sad na kraju? Jer na ponudi mi piše 6. Neki testovi isto pišu 6 neki 7. Tako da ne znam onda što je točno?

hvala dečki

Link to comment
Share on other sites

Za brizgaljke, ne mogu dovoljno tecnosti da bace na sofersajbu, mozda ima veze i sa tecnoscu koja je bila nekakva cudna. 

Tvoj je 1.6 dCi, oni dolaze sa 6 brzina. Ovaj sto sam ja vozio na jedan dan je 1.5 dCi, kod njih je 7-brzinski EDC. Za razliku od Megana 4 koji vozim, koji ima 6-brzinski EDC s vlaznom spojkom. Ovi na 1.6 dCi su svi s vlaznom spojkom. Ovdje nema u ponudi 1.6 dCi 130 sa EDC, nazalost. Ili je tvoj sa 1.6 dCi 160 KS?

Edited by direstraits
Link to comment
Share on other sites

Možda zato što je šoferšajba tako ogromna? ahhahahah, :p

Aha, čudno što ovaj 1.5 dCi dolazi sa 7 brzina, a ovaj što sam ja uzeo 1.6.dCi sa 160 konja sa 6 brzina. Ili je to samo meni čudno?

Edited by M@tt
Link to comment
Share on other sites

Ma nije cudno, razlog je snizavanje potrosnje u realnim uvjetima kod ovog 1.5 dCi, jer se vrti previsoko sa 1.6 EDC. Izmedju ostalog. 

Link to comment
Share on other sites

Ma nije cudno, razlog je snizavanje potrosnje u realnim uvjetima kod ovog 1.5 dCi, jer se vrti previsoko sa 1.6 EDC. Izmedju ostalog. 

uzeo bih i ja 130 da je bio uparen s EDCom, ali eto nije... tako da sam išao na jaču verziju s obzirom na gabarite automobila.

Edited by M@tt
Link to comment
Share on other sites

Jel može netko od admina ili modova napraviti sticky gore na vrh stranice za Scenic IV? Kao sto je za I,II, i III? 

 

Zahvaljuje

Link to comment
Share on other sites

  • mata73 pinned this topic

Možda zato što je šoferšajba tako ogromna? ahhahahah, :p

Aha, čudno što ovaj 1.5 dCi dolazi sa 7 brzina, a ovaj što sam ja uzeo 1.6.dCi sa 160 konja sa 6 brzina. Ili je to samo meni čudno?

ajd hvala bogu neko doso na forum ko uzima 1.6dci 160ks;-) cim stigne javi dojmove i potrosnju.  

Daj mi na pm posalji kolko te izasao auto.

Link to comment
Share on other sites

Imas na forum.hr na temi o novome scenicu par stranica isto. 

 

Dakle zadnji motor 1.6 EDC zadnji paket opreme Bose, plus dodatne opreme za 30.000 kn sve skupa s popustom od 21.000kn, plus 4 zimske gume gratis tocno 260.000kn. Cassiopee siva sa crnim staklenim krovom. (Nismo se mogli odluciti izmedu crveno-crne kombinacije ili Sivo-crne dosta dugo) 

 

budem javio svakak dojmove, ali taj motor sam i vozio kad sam isao na probnu voznju tak da ak te sto zanima pitaj... 

Link to comment
Share on other sites

potrosnja me zanima i ubrzanje? 

Pa ubrzanja imas na testovima. Nekih 9-10 sekundi do 100. A za potrosnju cu i ja morati pricekati. Gle, htio sam automatik. Ili je bila ta solucija ili ovaj sa 110 konja, a nekak mi se to za takav auto velki cini malo premalo. I onda sam na probnoj probao taj 1.6 i to je bilo to. 

Link to comment
Share on other sites

Grand Scenic 4 u ful motorizaciji i opremi, kombonacija je vrh. Dizajn auta je pogodak, unutrašnjost isto. A Cijena je isto takva, gm dođe mi da se zamislim na tom cijenom, točno 2x megana karavan kakvog sam novog kupio prije godinu dana, hm, hm.. Ali neka je sa srećom i javi dojmove kad vozilica stigne. 2-3 stvari ću izdvojiti što mi se ne sviđaju. Veći izvana, manji iznutra od starog modela. 2. 1.6 tvin turbo, to je prilično nov motor, treba vidjet kako će se pokazat. 3. Masa novog modela je porasla u odnosu na stari i to ubija performanse, diže potrošnju tj nije dobro.

Sve drugo mi je TOP i neka dobro služi.

Link to comment
Share on other sites

A cuj. Ovo je top oprema da, plus skoro svi dodaci osim mreze u prtljazniku za koju sad mislim da sam i to morao uzeti. :p auto je inace na firmu na leasing...

Link to comment
Share on other sites

Pa jesam, napisao sam gore. Isao sam u Zagreb na probnu. Isti taj motor 1.6 EDC. Doduse nismo isli na zaobilaznicu nego samo po gradu.

Tako da nije dojam potpun ali ono sto sam vozio za mene vrlo dobro. Iza cu voziti klinca od 2,5 godine i klinku od 3 mjeseca tako da mi je to sasvim dovoljno. Samim time sto sada vozim malu mazdu 2 s 80 ks-a. Potpunije izvjesce kada vozilo dode. 

Link to comment
Share on other sites

Očito ćemo dobiti aute u isto vrijeme; naručen je "kratki" sa Bose opremom+panoramskim krovom i paket City iste boje sa 1.5 dci

Link to comment
Share on other sites

Očito ćemo dobiti aute u isto vrijeme; naručen je "kratki" sa Bose opremom+panoramskim krovom i paket City iste boje sa 1.5 dci

ma da??? Zakon!! Cak i ista boja?? Panoramski fiksno je jeben! Uf ja bi da je bila dostupna upiknuo onu med zutu sa crnim krovom! Prezakon mi je! Ali kad je iskljucivo za "kratki" boja... kao sto je ona smeda iskljucivo za Grand verziju. 

Kad si naručio? Rucni mjenjac? I kad je rok isporuke? Meni kraj ozujka, pocetak travnja. Ajde super, nek se pokrene tema pa bude i rasprava. :) 

samo jos da temu prebace na pravo mjesto...

Link to comment
Share on other sites

Boju je birala žena, žuta nije ni pod razno dolazila u obzr, žao mi je kaj nema žarko plave bila bi sigurno ta.

Da, ručni mjenjač je u pitanju, a rok isporuke je do sredine travnja najkasnije.

Rasprava će biti ali sigurno na temu cijene a vjerovatno će krenuti u smjeru da smo idioti i dali toliko navaca za Scenica:hahahe:

Jedino što mi je čudno na Bose opremi je mogućnost štelanja zvuka koje je u najmanju ruku smješno, može se štelati bas i visoki, ljevo i desno te naprijed nazad. Ja sad u Scenicu III imam više opcija. Već vidim da će neki procesor sjesti unutra.

Link to comment
Share on other sites

A gle. Pred godinu i pol mi je sestra dala 33.333€ za onu famoznu tomicevu akciju za bmw trojku limuzinu. Auto ima, straznje parking senzore (ili prednje, ne znam vise) automatski mjenjac i to je to od opreme! Ali da, bmw je pa opravdava tu cijenu!l navodno. 

 

Tak da, svakom svoje. Nikad nisam patio za imageom auta. Ako mi je nesto lijepo mi je linepo bez obzira da li je skoda, vw, peugeot, renault ili nesto sasvim deseto. 

Jest da sam za 260.000kn mogao dobiti bmw 2 active tourer, ali mi auto nije lijep. A vozit ga samo zato jer je bmw. Hvala ali ne hvala. 

 

Kak to mislis stelanje? Mislis na opcije zvuka? Nisam nikad imao neko dodatno ozvucenje u autu pa niti ne znam kak mora biti.. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Da, mislim na opcije zvuka, to dodatno nije ništa specijalno ali aktivni wofer malo previše bruji a nemaš mu kako odrezati frkvenciju da se to malo smanji, slično je bilo i na Mazdi 6.

 

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.