Jump to content

SCENIC IV - ESPACE V


M@tt

Recommended Posts

Da se pridružim razgovoru, eto i ja sam u 12. mjesecu naručio grand scenic, ali 1.5 dci 110 edc. Od opreme sam uzeo sve osim mreže u prtljažniku. Boja je cosmos plava sa crnim krovom, unutrašnjost svijetlo siva koža. Rok isporuke kraj ožujka, početak travnja. Nisam išao na probnu vožnju, ali auto će voziti supruga, a ima 90 posto gradske vožnje, tako da mislim da će joj taj motor biti dovoljan.

Poslano sa mog SM-G928F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

445564ee5e60f5ddcfbec51c9a1eb9fe.jpg7d5d8ff30619d56771cdaf390bcd3756.jpg1c4e7592c583905586ce00ee9b78e4b8.jpg

Poslano sa mog SM-G928F koristeći Tapatalk

Takav je samo sa crnim krovom kombinacija

Poslano sa mog SM-G928F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Zapravo on i nije tako veliki naspram konkurencije. Prednost mu je cijena i količina opreme koja serijski dolazi sa njim. U usporedbi sa novim Citroënom Grand Picasso i Vw Touran, sa kojima sam ga uspoređivao, on je najmanji unutra. Ali izbor je pao na njega najviše zbog dizajna i jer ga je žena odabrala ☺️. Najveća mana su mu avionski stolići koji se nalaze iza na vozačkom i suvozač kom mjestu. Oduzimaju dobrih 4 cm za koljena, a to nije malo. Ja sam čak pokušao dogovoriti da se ti stolići maknu u tvornici, pošto u najslabijem paketu opreme niti ne dolaze. Naravno, ne može. Kolega koji radi u Renault servisu je tek sada na edukaciji za Grand scenic i probati ću preko njega, naravno ako se može, maknuti te stoliće. Komotnije se sjedi i koljena ne lupaju od njih, isto tako komotnije djeca u autosjedalici sjede. Mana mu je također visina krova, pogotovo sa staklenim gdje je nekih 1 centimetar cca krov niži unutra. Meni koji sam 190 visok glava gotovo na panoranskom krovu stoji. Osjećaj kabrioleta ☺️

Poslano sa mog SM-G928F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Prekrasan auto, fakat su ga složili nevjerojatno.

Ne vidim trenutno bolji/ljepši auto za obiteljsku namjenu za ove novce.

Link to comment
Share on other sites

Da se pridružim razgovoru, eto i ja sam u 12. mjesecu naručio grand scenic, ali 1.5 dci 110 edc. Od opreme sam uzeo sve osim mreže u prtljažniku. Boja je cosmos plava sa crnim krovom, unutrašnjost svijetlo siva koža. Rok isporuke kraj ožujka, početak travnja. Nisam išao na probnu vožnju, ali auto će voziti supruga, a ima 90 posto gradske vožnje, tako da mislim da će joj taj motor biti dovoljan.

 

Poslano sa mog SM-G928F koristeći Tapatalk

 

 

znaci isto ko i ja. Sve od opreme osim mreze u prtljazniku. He he. Samo sam ja uzeo 1.6 jer cu auto voziti i ja, ne samo supruga. :) 

Zanimljivo mi je ovo za stolice. Ako ce ti ih maknuti naknadno zamolio bih te da mi javis jer sam se i ja interesirao za to da li bi ih mogli maknuti naknadno?

Eto ima nas znaci. Lagano se skupljamo onda. 

Edited by M@tt
Link to comment
Share on other sites

Stolići su zamišljeni da idu iznad koljena, tako da kada se otvore nalegnu na noge, ali to djeluje samo kod djece. Nadam se da će se moći maknuti bez većih vidljivih tragova. Uzeo bi i ja 1.6 ali mi je cijenom bio malo nedostižan. Ti si ulovio dobar popust. Ja sam uspio izboriti uz zimske gume i 3000 kuna od Renault hrvatske, dječju sjedalicu, zaštitu za blatobran aluminijsku kod utovara u gepek i aluminijske pedale, tj kopče koje idu gore na postojeće pedale, sveukupno nekih 5300kn,ali cijena se nije spuštala. 21000 kod tebe zvuči super i u toj varijanti bi i ja na 1.6 išao. Šta se tiče mreže, u Renault rabljenim vozilima sam upoznao izrazito pristupačnog prodavača koji je rekao da mu dođem kad kupim auto, da kaj sam lud platiti 1500 kuna mrežu, kad ih oni imaju na bacanje od Kadjara i da bi vjerojatno trebale ići, samo treba neke kukice pogledati, te ako idu da će mi ih dati besplatno. Ako se riječ održi možda uspijem još jednu zagrabiti

Poslano sa mog SM-G928F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Da i ja sam se iznenadio s popustom od 20 soma kn. 

Meni su za svu dodatnu opremu rekli tek naknadno dok se auto isporuci, a vidim tebi ce ju odmah instalirati pa mi sad nije jasno nista. :p 

Link to comment
Share on other sites

Meni ta dodatna oprema stoji na ponudi. To je '' poklon'' od njih kao. Koji sam jedva nažicao.. E sad, da li će ona doći sa autom, već instalirana, ili ću ja to naknadno ili će ona stići naknadno, taj dio nisam niti pitao. Ali pretpostavljam da će doći sa autom jer se sve naručilo osim sjedalice koju imaju na stanju.

Poslano sa mog SM-G928F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

 

Meni su tak rekli. Jer sam htio jos shark antenu, oblogu prtljaznika, one kromirane lajsne ispod pragova....A sta je ta mreza u prtljazniku u biti? Tj cemu sluzi? Samo da nesto ne plese po prtljazniku?

ja nisam ni pitao za popust prije kraja razgovora mi je rekao da je popust 21.000 kn, mislim ja sam vec spremao pitati kolko iznosi ali me lik preduhitrio. Plus 4 zimske gume gratis. 

Edited by M@tt
Link to comment
Share on other sites

Shark antena ti je mislim oko 1800 kuna, po meni malo previše. Mreža se razapne ako sam dobro shvatio na 4 točke i onda ispod nje možeš gurati stvari koje ona drži da ne plešu. Ja sam još gledao kromirane retrovizore, oni su oko 550kn, te poliuretansku foliju zaštitnu za blatobrane, cijenu neznam.

Poslano sa mog SM-G928F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Prekrasan auto, milina za vecu familiju i dulji put.  Meni je zelja novi megane grandtour ili taj scenic. 

ja sam se dugo dvoumio izmedu Talismana Grandtoru ili Grand Scenica. Ali da, slazem se s tobom,dizajnirali su ga vrhunski! Puno ljepsi od mnogih SUV-ova na trzistu! 

Edited by M@tt
Link to comment
Share on other sites

Pomaknuli mi isporuka auta na kraj travnja jer sam dodao kožu!! Danas mi tek javili.... na kraju bude to krah svibnja se meni cini. :( 

Link to comment
Share on other sites

uff znam kako ti je :) tak je meni bilo dok sam cekao clio, narucen u krajem 11 mjeseca i dosel je pocetkom svibnja :jez:

Link to comment
Share on other sites

Grooooznoooo. Nisam znao da je to tako dok narucujes novo vozilo koje nije u salonu ili na lageru!! Mislio sam ajde mjesec, dva... ali 4 mjeseca pa i vise?? Kod svih je to tako ili samo kod Renaulta?

Link to comment
Share on other sites

ako ide po narudbi svugdje se ceka... nije samo renault...

kolega u firmi passata cekao 8 mjeseci :D

Link to comment
Share on other sites

ako ide po narudbi svugdje se ceka... nije samo renault...

kolega u firmi passata cekao 8 mjeseci :D

8 mjeseci??? Ahahahha majko mila. Pa lako bi narucio jednu generaciju, u meduvremenu bi izasla druga generacija poznavajuci VAG grupaciju... :) 

Link to comment
Share on other sites

Grooooznoooo. Nisam znao da je to tako dok narucujes novo vozilo koje nije u salonu ili na lageru!! Mislio sam ajde mjesec, dva... ali 4 mjeseca pa i vise?? Kod svih je to tako ili samo kod Renaulta?

Ma kod svih. Audi isto, kia isto, sportage ako ne zelis s lagera, moras cekat 6 miseci

Link to comment
Share on other sites

Ja sam vidio na papirima od banke 17. tjedan ove godine, to ispada kraj travnja. Nisam pitao razlog, ali nekako da je koža razlog sumnjam. Moj je rekao 3 mjeseca, ovo će ispasti skoro 5 pošto sam ga odmah iza Božića kapario. Zovem ih danas pa javim

Poslano sa mog SM-G928F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Navodno ide uskoro podrška za Apple CarPlay i Andorid Auto. Mozda vec i dođe s naručenim vozilima....

Link to comment
Share on other sites

Moja je oyster grey ilitiga tamno siva. :) Mada se jos dvoumimo jer se boja jos moze mijenjat za sad. Ili ta ili Carmin Red. Ali nekak nisam za crveni auto, ne znam.... 

Link to comment
Share on other sites

Evo da vam malo vadim mast dok cekate, iako sam ljubomoran jer je prekrasan. ?20170203_142155.thumb.jpg.4afe69422cbed1Grand Scenic, Bose oprema. Moram priznat da bijela koza unutra cini odlicnu kombinaciju s ovom smeđom. 

 

Link to comment
Share on other sites

Evo da vam malo vadim mast dok cekate, iako sam ljubomoran jer je prekrasan. ?20170203_142155.thumb.jpg.4afe69422cbed1Grand Scenic, Bose oprema. Moram priznat da bijela koza unutra cini odlicnu kombinaciju s ovom smeđom. 

 

netko ga vec uzeo? Da to je ta smeda... tocno takvog sam vozio na probnoj, s tom kozom unutra. Svijetlosiva je tocnije, ne bijela. 

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.