Jump to content

SCENIC IV - ESPACE V


M@tt

Recommended Posts

E toga imaš na bacanje. Ja svoje stvari kupujem ovdje

https://www.chemicalguys.hr

https://forea-ocd.hr/

Isti su vlasnici obje stranice i najljubazniji ljudi koji ti mogu pomoći oko tvojih pitanja. Za Chemical guys postoji čak i dućan u Zg, pa možeš otići tamo i zagnjaviti ih do mile volje, sve će ti lijepo objasniti

Poslano sa mog SM-G928F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Dobio mail za pocetak od Renault Hrvatska da su svjesni problema i da trenutno rade na proučavanju istoga te će se javiti s predloženim rješenjem za nastalu situaciju kroz par dana.

Link to comment
Share on other sites

Dobio mail za pocetak od Renault Hrvatska da su svjesni problema i da trenutno rade na proučavanju istoga te će se javiti s predloženim rješenjem za nastalu situaciju kroz par dana.

Super, i ti njima odgovori da si svjestan problema, te da se naj lakše smirio od iste situacije uz novu kutiju za skije sa pripadajućim nosačima [emoji1]

Poslano sa mog SM-G928F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

A ja sam dobio mail da je vozilo sutra popodne spremno za isporuku tako da idem sutra po njega [emoji4]

Bok,

Obavezno šalji slike, dojmove i naslađivanje [emoji1]

Poslano sa mog SM-G928F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

A ja sam dobio mail da je vozilo sutra popodne spremno za isporuku tako da idem sutra po njega :)

Idesh. Svaka čast. A čuj, kad je keš u pitanju to sve ide munjevitom brzinom. Ajd pohvali se slikama onda. ;)

Link to comment
Share on other sites

Idesh. Svaka čast. A čuj, kad je keš u pitanju to sve ide munjevitom brzinom. Ajd pohvali se slikama onda. [emoji6]

Keš ti ništa ne znači, ja sam uzimao dva auta, novi clio i Grand Scenic, scenic čekam kao šta sam pričao, a clio je bio u salonu, limited novi sa faceliftom. Scenic na kredit, Clio na keš, kaže prodavač da njima keš ionako ništa ne znači, banka njima da keš, a ti banci vraćaš sa kamatama. Nekada je keš bio značio nešto, danas ne. I uz keš sam čekao taj salonski model nekih tjedan dana zbog papirologije.

Poslano sa mog SM-G928F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ma daj? Dva u jednom?? Niceee. Clio je za zenu priznaj. A Grand za tebe i klince? ;) oba si uzeo u Sloveniji? 

Daj mi reci kako se rjesava kreda kad kupujes auto vani? Prek nase banke isto? Jel nesto drugacije u proceduri ili...?

 

ma u pravu si da, nekad je kes nesto znacio. Danas vise ne. Vise prica sam takvih vec cuo.

Link to comment
Share on other sites

Ma daj? Dva u jednom?? Niceee. Clio je za zenu priznaj. A Grand za tebe i klince? [emoji6] oba si uzeo u Sloveniji? 

Daj mi reci kako se rjesava kreda kad kupujes auto vani? Prek nase banke isto? Jel nesto drugacije u proceduri ili...?

 

ma u pravu si da, nekad je kes nesto znacio. Danas vise ne. Vise prica sam takvih vec cuo.

Oba auta su kupljena u Baotiću. Scenic za ženu i klonce, clio starcima, ja imam svoj službeni koji je najbrži i najbolji.... Jer je besplatan [emoji1] [emoji1]. Gledao sam cijene u Sloveniji pošto moji žive tamo i bar što se tiče clia nije neka razlika. Plus morao bi platiti carinu i davanja pa ispadne skuplje.

Poslano sa mog SM-G928F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Pa mene ispadne skuplje nakraju ako govorimo o kesu. Placam tocno vise za homalogaciju i col tablice 150-200e cirka.. ostalo sve ispadne isto makar u hr bi dobio i zimske gume sto slovenci nedaju ako ide auto u izvoz. Oni nedaju popuste ko kod nas ako ide na lizing nego daju te dobre pakete sa 2 na 5 godina garanciju, besplatne 5 godina servise, zimske gume, jegtiniji kasko i besplatnu registraciju prvu.

Posto smo mi bili malo nestrpljivi jer nam se auto dopo pozdravili smo se od tih 1000+ kn vise i zimskih guma.

Link to comment
Share on other sites

znači počelo je....

 

STIŽU :tulum:

 

obavezno molim otvarajte galerije.... za nas smrtnike :wavey:

Link to comment
Share on other sites

Jučer vidio jedan obični tamno plavi u Vodicama.

Lokalac išao naručiti novog ali su mu rekli rok isporuke i onda je uzeo salonski primjerak.

Neznam koji motor i oprema, ali je bio odma dostupan.....i vjerojatno sa dobrom cijenom

 

Zgodno i močno djeluje na cesti

Link to comment
Share on other sites

Jučer vidio jedan obični tamno plavi u Vodicama.

Lokalac išao naručiti novog ali su mu rekli rok isporuke i onda je uzeo salonski primjerak.

Neznam koji motor i oprema, ali je bio odma dostupan.....i vjerojatno sa dobrom cijenom

 

Zgodno i močno djeluje na cesti

Jel izgleda dobro u toj boji? Ja sam ga uzeo na blef u plavoj jer mi se svidjela na talismanu. Moj je cosmos plava sa crnim krovom

Poslano sa mog SM-G928F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Za moj ukus je pre tamna boja, ali daleko od toga da je loša na autu...."lipo figura":laugh:.......... još sa onako velikim kotačima .....ma stvarno je pogođen auto.

Iako mi je iznutra još bolji....sviđa mi se dizajn unutrašnjost jako.

Link to comment
Share on other sites

Toga me je i bilo strah, jer na talismanu je super izgledala, a bio je sunčan dan. Kad sam ga vidio na oblačan dan, pre tamna. A dobro, šta je tu je... Možda svijetla koža unutra podigne tu kombinaciju

Poslano sa mog SM-G928F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Pa to je problem sa svim bojama ako pogledas. Kad je suncano su super, cim je oblacan i tmuran dan su pretamne. I s crvenom je tak tom od Scenica i plavom, sivom u biti svim tim bojama... ali na crvenoj i placoj je bas jako primjetno. Zato sad razmisljam natrag o smedem, jer kod njega nije tolko tamnija nijansa na tmuran dan, s obzirom da moram tolko dugo cekati pa imam vremena za razmisliti jos o boji.

Cassiope Grey mi za sada stoji u narudzbi jos uvijek. 

Link to comment
Share on other sites

Ja da mogu, odabrao bi tu smeđu. Na početku mi je bila koma, sada mi je super, baš iz tog razloga koji si ti naveo. Ali žena je birala boju, a ta smeđa nije dolazila u obzir. Ja sam birao ime za dijete, ona boju [emoji3]

Poslano sa mog SM-G928F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ja da mogu, odabrao bi tu smeđu. Na početku mi je bila koma, sada mi je super, baš iz tog razloga koji si ti naveo. Ali žena je birala boju, a ta smeđa nije dolazila u obzir. Ja sam birao ime za dijete, ona boju emoji3.png

 

Poslano sa mog SM-G928F koristeći Tapatalk

 

 

hahahahah a *ebi ga tak ti to ide u zivotu. :) kod mene je obrnuta situacija. Zena me odgovorila od Talismana karavana jer je bila vise za 7 sjedala i Grand Scenic, pa meni dala  da odaberem boju. Ali da razmislit cu o toj smedoj jos... 

Link to comment
Share on other sites

hahahahah a *ebi ga tak ti to ide u zivotu. [emoji4] kod mene je obrnuta situacija. Zena me odgovorila od Talismana karavana jer je bila vise za 7 sjedala i Grand Scenic, pa meni dala  da odaberem boju. Ali da razmislit cu o toj smedoj jos... 

Meni je prva želja bila Škoda superb karavan, ali je isto tako žena rekla da želi 7 sjedala. Onda je pala odluka na Sharana koji je cijenom bio ipak nedostupan. I onda kad sam vidio u novinama Grand scenic oduševio me izgledom, a i ženu. Baotić nam je dao slobodne ruke na prvom primjerku koji je bio kod njih još u 12.om mjesecu, neregistriran na skladištu, da ga slobodno cijelog razgledamo. Nakon toga je pala odluka na njega. Sharan i Superb su i dimenzijama za nju preveliki (iako niti Scenic nije malen) pošto živimo u bližem centru gdje je parking koma (sva sreća na park assist u)

Poslano sa mog SM-G928F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Evo doso danas auto u hr. Prvi dojmovi odlicni. Ima par mana po meni svijetla po noci ne rade za noge u voznji da su lagano prigusena pa se cini jako mracno u autu dok rade ona svijetla u boji kod vrata i oko mjenjaca i to se da riktati jacina(u octaviji su mi radila i mogo sam stelai intezitet). Nije od presudne vaznosti ali sam naviko isto tako sam imao ambient light gore ko malu led koja nije smetala a da se lagano vidlo po noci u autu. Fora stvar ali su isli da se ove njihovo boje isticu. 

Mjenjac je losji nego kod skode(skoda i vw grupacija imaju jedne od boljih i preciznijih mjenjaca. Treba malo paziti i stiskati do kraja kuplung. Sada nakon 100+ km se malo razradio pa lakse ide.

Auto nema 2 moda za potrosnju. Ima samo na ekranu kolika je potrosnja za te km dok za recimo dugu voznju ver2 i nakon tankanja nema(malo me to iznendilo za takav tehnolosko napredni auto)

Mozika bolje radi neko u obicnom sceniku kojega sam testirao iso bose oprema. Cistoca tonova nije na nivou. Je bose je glasniji i ima vise basa ali to sve nekako nije cisto kao kod serijske ocatvie 3 elegance. Vjevovali ili ne ali nisam cuo serijski bolju muzike od toga auta a po kvaliteti bolja je od bose u renaultu. Scenic ima woofer ali taj woofer ne svira ljepe tonove i bezveze nabija ko u prazno. Tako je kako je mozda bi se dalo malo sa procesorom zvuka to rijesiti.

E sada kada sam vas malo rashladio od uzbudjenja sa losim stvarima koje sam vidio idemo na dobre.. Auto me mrak mrak :):) Ja ga zovem mala tesla jer je najblize tehnoloski tesli za relativno normalne novce. Iz nutra izglda stani pani, moze sve svasta personalizirati. Imate 5 nacina voznje kojega svakoga mozete promjeniti. Moze se mjenjati za svaki izgled ekrana kod volana(4 ponudjenje teme su) te nekoliko razlicitih boja. 

Svaki vozac ima svoj profil po kojem si je narikatio auto i upario svoj mob. PS: povezivanje preko bluetootha radi super. Kroz par sekundi sve radi. Probao sam pozive i to odlicno radi jedino mi nije htio dijelit internet vezu to ga nisam uspio natjerati.

Malo mana po meni je sto nisu jednostavnije stavili promenu sa radia na usb. Morate nekoliko koraka napraviti dok bi dosli do promjene i na pocetku sam se natrazio kamo se uopce ide da se to uspije promjeniti.

 

Sta dalje.. ajde sto se tice kupnje tamo sam platio auto ali sam imao malo problema, cekanje u banci dok dojdem na red i onda strani drzavljanin pa nemogu toliko novca uplatiti. Isao posebno sastrane cekao pola sata i napokon doso na red da mi otvore kao porezni broj zavedu me u sustav sta kupujem i za koliko. To je potrajalo jedno pola sata skorom sa uplatom i napokon sredio uplatu. PS: sef renaulta je moro odobriti da dobijem auto jer renault slovenija je zabranila zbog nestasice prodaju scenica drugim drzavljanima.  

Poslje toga smo isli na tehnicki po col tablice. Uzeo sam na 10 dana jer me kaci vikend ako na carini to ne obavim na vrijeme ili se nesto otegne krivo makar nebi smjelo ali radi 20eura vise nije mi se dalo igrati pa da moram zvati slep sluzbu. Col tablice za 10 dana 114Eura.

Poslje toga pravac hr preko granice me nista nisu pitali, odmah na tehnicki da rijesim homalogaciju 625kn, coc potvrda je valjala od slovenije tako da sam tu utedio cc 400kn. Sutra ujutro na carinu platiti pdv, trosarinu i co2 i kasnije na tehniki registrirati auto i jos u mup za ovjeru zigom za prvu prometnu i to je to. 

Znaci auto je 1.6dci 130ks, manual mjenjac , bose oprema + city plus, paket krstarenje i rezervni kotac. Kada sve zbrojim ispast ce me 1000kn skuplje nego ovdije pod uvijetom da ovdije sam dobivao 5000kn popusta u starkelju(u baoticu 3000kn). Razlika je to sto ga imam 6mj prije nego u sto bi ga dobio u hr.

Evo i neka slikica po mraku :)

20170216_184527.jpg

20170216_184541.jpg

20170216_235619.jpg

Link to comment
Share on other sites

Evo doso danas auto u hr. Prvi dojmovi odlicni. Ima par mana po meni svijetla po noci ne rade za noge u voznji da su lagano prigusena pa se cini jako mracno u autu dok rade ona svijetla u boji kod vrata i oko mjenjaca i to se da riktati jacina(u octaviji su mi radila i mogo sam stelai intezitet). Nije od presudne vaznosti ali sam naviko isto tako sam imao ambient light gore ko malu led koja nije smetala a da se lagano vidlo po noci u autu. Fora stvar ali su isli da se ove njihovo boje isticu. 

Mjenjac je losji nego kod skode(skoda i vw grupacija imaju jedne od boljih i preciznijih mjenjaca. Treba malo paziti i stiskati do kraja kuplung. Sada nakon 100+ km se malo razradio pa lakse ide.

Auto nema 2 moda za potrosnju. Ima samo na ekranu kolika je potrosnja za te km dok za recimo dugu voznju ver2 i nakon tankanja nema(malo me to iznendilo za takav tehnolosko napredni auto)

Mozika bolje radi neko u obicnom sceniku kojega sam testirao iso bose oprema. Cistoca tonova nije na nivou. Je bose je glasniji i ima vise basa ali to sve nekako nije cisto kao kod serijske ocatvie 3 elegance. Vjevovali ili ne ali nisam cuo serijski bolju muzike od toga auta a po kvaliteti bolja je od bose u renaultu. Scenic ima woofer ali taj woofer ne svira ljepe tonove i bezveze nabija ko u prazno. Tako je kako je mozda bi se dalo malo sa procesorom zvuka to rijesiti.

E sada kada sam vas malo rashladio od uzbudjenja sa losim stvarima koje sam vidio idemo na dobre.. Auto me mrak mrak [emoji4][emoji4] Ja ga zovem mala tesla jer je najblize tehnoloski tesli za relativno normalne novce. Iz nutra izglda stani pani, moze sve svasta personalizirati. Imate 5 nacina voznje kojega svakoga mozete promjeniti. Moze se mjenjati za svaki izgled ekrana kod volana(4 ponudjenje teme su) te nekoliko razlicitih boja. 

Svaki vozac ima svoj profil po kojem si je narikatio auto i upario svoj mob. PS: povezivanje preko bluetootha radi super. Kroz par sekundi sve radi. Probao sam pozive i to odlicno radi jedino mi nije htio dijelit internet vezu to ga nisam uspio natjerati.

Malo mana po meni je sto nisu jednostavnije stavili promenu sa radia na usb. Morate nekoliko koraka napraviti dok bi dosli do promjene i na pocetku sam se natrazio kamo se uopce ide da se to uspije promjeniti.

 

Sta dalje.. ajde sto se tice kupnje tamo sam platio auto ali sam imao malo problema, cekanje u banci dok dojdem na red i onda strani drzavljanin pa nemogu toliko novca uplatiti. Isao posebno sastrane cekao pola sata i napokon doso na red da mi otvore kao porezni broj zavedu me u sustav sta kupujem i za koliko. To je potrajalo jedno pola sata skorom sa uplatom i napokon sredio uplatu. PS: sef renaulta je moro odobriti da dobijem auto jer renault slovenija je zabranila zbog nestasice prodaju scenica drugim drzavljanima.  

Poslje toga smo isli na tehnicki po col tablice. Uzeo sam na 10 dana jer me kaci vikend ako na carini to ne obavim na vrijeme ili se nesto otegne krivo makar nebi smjelo ali radi 20eura vise nije mi se dalo igrati pa da moram zvati slep sluzbu. Col tablice za 10 dana 114Eura.

Poslje toga pravac hr preko granice me nista nisu pitali, odmah na tehnicki da rijesim homalogaciju 625kn, coc potvrda je valjala od slovenije tako da sam tu utedio cc 400kn. Sutra ujutro na carinu platiti pdv, trosarinu i co2 i kasnije na tehniki registrirati auto i jos u mup za ovjeru zigom za prvu prometnu i to je to. 

Znaci auto je 1.6dci 130ks, manual mjenjac , bose oprema + city plus, paket krstarenje i rezervni kotac. Kada sve zbrojim ispast ce me 1000kn skuplje nego ovdije pod uvijetom da ovdije sam dobivao 5000kn popusta u starkelju(u baoticu 3000kn). Razlika je to sto ga imam 6mj prije nego u sto bi ga dobio u hr.

Evo i neka slikica po mraku [emoji4]

20170216_184527.thumb.jpg.7ea2ea814c02c08f1c79ca7a99a07222.jpg

20170216_184541.thumb.jpg.4256334ce249e181ed839e201fe9eeb1.jpg

20170216_235619.thumb.jpg.1cab259a1262f3e65ca0dd6e1e307400.jpg

Predivan auto i super mu stoji ova srebrna boja. Nadam se da ćeš uživati puno kilometara.

Kako ostvaruješ garanciju, moraš na servise kod njih ili? Slika ti je premalo, očekujemo još i po danu [emoji1]

Kako ti se čine led svjetla po mraku, dobro osvjetljavaju ili? Također, dnevna led kada su upaljena, da li i iza gore? Eto, malo da te ugnjavim dok čekam svojeg

Poslano sa mog SM-G928F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ma nema problem, samo pitajte sta koga interesira a ja cu probati obajsniti. Nismo nista pricali za garanciju ali garancija je EU tako da bilo di u EU se ostvaruje. Samo stvar je sto je 2 godine garancija ali se moze produziti na 5 godina.. to cu jos vidjeti.

Imao sam xenon i dnevna led na octaviji tako da mi ovo nije neki veliki skok kao sa obicnih svijetla ali da po meni su bolja i intenzivnije svijetle nego xenon tako da mogu reci da su super. Mana je sto za nase i slo trziste nisu zakretna dok u njemackoj ima nadoplata za zakretna svijetla jos ali je 1300eura pa sumljam da to tko i uzima. Zakretna svijetla su super po zavojima i kroz sumu dok kod led kako vidim mozda nije to niti potrebno jer bacaju jako siroko snop. Provjeriti cu po noci kroz sumu pa javim dojmove kakvi su.

Da jos svijetla su full bijela cc 5000k znaci nije da vuku na plavo ali sigurno nisu nimalo zuta kao sto xenon zna malo biti. Nisam gledao na dnevnim led dali gore i zadnja. Kod octavije ne gore. 

Probudio sam se ranije da odmah u pola osam budem prvi na carini i stignem do pet do polocije po ovjeru prometne.

Biti ce jos slikica nadam se vec danas, budem dok cekam na carini ga poslikao sada ujutro. Pucajte koji dijelovi vas zanimaju da slikam. Kod ovoga auta mi se dopada sta ima relativno prostora ali manje iskreno unutra nego octavia ali je bunker zato veci, duzina je cak ista ako se ne varam samo malo sire djeluje auto zbog te njegove visine. Ima ljepe linije i bas su ga fino ukrasili sto nije obicaj kod konkurencije i onda kod drugih dobijete obicnu kutiju izvana od auta kao mini bus doslovno.

Pretinaca ima koliko ocete i osobno mi je ovo zakon zadnja kupa trece sjedalo da je normlano i da je podnica ravna. Ne vozim se odostraga ali to je odlicna stvar bez tih udubljenja. Auto je samim time nesto i vislji za ulazak ali nije neki problem meni taman na 183 visine dok nece manje zenske pogotovo ce morati uskakivati u njega.

PS: ovaj grand scenic uzivo zgleda da moze pojesti punta pored njega na slici :)

Link to comment
Share on other sites

Svaka čast na odgovoru, treba to natipkati. Vjerovao ili ne, bunker od nove octavije je za nekih 30 litara veći ako se ne varam, u karavan izdanju. Verzija sa 7 sjedala ima 596 lit obujam, sa 5 sjedala skoro 700 i nešto. A kak se tiče slika, samo slikaj šta god stigneš

Poslano sa mog SM-G928F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ovako.. led svijetla dnevna imaju dve nijanse. Ako se stavi na poziciju onda svijetle slabijim intenzitetom ako je potpuno iskljuceno onda svijetle jace vjerovali ili ne. Zadnja svijetla stalno rade na bilo kojem rezimu prebacivanja. Bjezim na carinu vec kasnim :)

Link to comment
Share on other sites

Evoooo ga prvi vlasnik!!! Cestitke anunhr! Zelim ti oubo sretnih kilometara. Jos je jutro pa ne funkcioniram bas ali ja cu pitati svako malo nest. :) 

 

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.