Jump to content

SCENIC IV - ESPACE V


M@tt

Recommended Posts

Ovo sa garancijom neznam tko ce nuditi autokuca ili ovlasteni servis ali dobio sam info da cu imati. Na koji god nacin meni svejedno.

Polovni motor od 60t km kosta cc 2000 eura ali taj nije bio dobar broj pa je trebalo pripasivati djelove. Koliko ovaj od 15t km kosta neznam. Vjerovatno nesto skuplje. Da je bilo ovo upalilo sa 0km novi motor i subvencije od renaulta ispalo bi sa svime ugradnjom uljem itd.. oko 23t kn. Sam motor koji je trebalo platiti je bio nesto malo manje od 20 tisuca. Znaci oko 3 tisuce ugradnja i potrosni materijal (ulje, antifriz itd)

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Auto je stigo jucer. Za sada sve sljaka kako spada. Nadam se da nece vise biti neugodnosti. Evo slikica

 

 

JE1Jz.md.jpg
JERyW.md.jpg
JE4bM.md.jpg
JE80O.md.jpg
JEUDf.md.jpg
JEJIm.md.jpg
JEVaV.md.jpg
JETvc.md.jpg
JEbDj.md.jpg
JEufN.md.jpg
JE25y.md.jpg
JE30p.md.jpg
JEmlJ.md.jpg
JEwyx.md.jpg
JEOT8.md.jpg

JEIDD.md.jpg
JExAw.md.jpg
JESaA.md.jpg

Edited by Antunhr
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Fino fino.....

Sad vozis dva velika Renaulta znaci. :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

👌

Sretno i izvještavaj redovno😉

Edited by fabi
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mene dizajn podsjeća na najluđi auto koji je Reno ikad izbacio na cestu. Stvarno je bio ispred svog vremena!

 

 

EAEE4568-CB58-4468-B1C8-18CE3BBFDA00.jpeg

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Jos neki info za auto.

Motor se dalje vodi sto se tice odrzavanja kao da ima 110 tisuca jer odrzavanje samoga motora prakticki i nema nikakve razlike posto ima lanac a ovo sve ostalo od turbina, brizgaljki, alternatora, alnasera itd je sa sataroga motora.

Sve stvari od staroga motora su ispravne. 

Primjetio sam da Espace ima DAB radio dok scenic nema makar je scenic godinu mlađi. Kod digitalnog radija se cuje ogromna razlika u kvaliteti i jacini zvuka. Verzija programa je 2.2 

Provjeriti cu dali je moguca nadogradnja na ver. 7 da imam android gore preko moba sto bi bilo zgodno zbog google maps. Trebam u servis u zagreb, u gorici nemaju taj uređaj.

Neka razlika između scenica i espace je da je espace malo vise premium auto(cjenom 13t eura vise u takvoj opremi dok se kupije novi) Usporedba u sloveniji posto ga kod nas nema. Initiale paris oboje: grand scenic 33 a espace 46t eura. Kod scenica je 150ks, kod espace 200ks motor

Sto se tice razlike te "premium" nesto tipa razlika clio--megan; golf-pasat ... figurativno, cak zapravo i manje.. vise nesto pasat naprema arteon

Po meni osobno kupnja novoga espace sa tom cijenom ne opravdava to sve sto nadi naprema grand scenicu.

Gledao sam slovenski renault. I tamo su izbacili iz ponude novoga espace. Znam da je bio prije par tjedana. Uskoro se sprema redizajn pa je mozda zbog toga ali sumljam.

Na zadnjoj klupi je sada preporod. Klinci imaju puno mjesta a ja ih mogu normalno zavezati. Za sada treci klinac je u "jajetu" a kasnije dolazi iso fix sjedalica. Auto je toliko sirok odostraga da netreba pomicati naprijed natrag zadnja sjedala da bi stale 3 sjedalice.

Mozda ako su neke sire sjedalice nebi bas stale sve tri bez pomicanja sejdala.

Dali tko zna nekakav otpad koji drzi i novija vozila. Trebao bih posudicu za kovanice(ispod volana). Pukla je kopca na njoj metalna pa se neda zatvoriti. Nova kosta previse novaca

PS: u ovakvim slucajevima sto se desilo kod mene garancija je zakon. Auto bez garancije je ko macak u vreci nakraju za kupiti pogotovo kada se radi o skupljim autima.

Cijene za popravak su paprene. Dvije spone stabilizatora kostaju 1000kn samo materijal plus promjena sat i pol servisa. Sat vremena je 200kn plus pdv

 

 

 

 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Kakva je razlika Scenic/Espace u zvučnoj izolaciji, buci kotrljanja i upijanja rupa?

Link to comment
Share on other sites

Espace je puno bolji tu. Na vecim brzinama djeluje stabilnije i manje se cuje buka. Da se razumijemo buka se cuje ali necuje se toliko vjetar kao kod scenica. Od 130 pa nadalje brzinama. Do 110 bas i nema neke razlike.

Broj okretaja motora je dosta manji kod espace. To je iskljucivo do mjenjaca a ne do modela vozila. Scenic na 3000 okretaja ide 153kmh dok espace preko 180. Scenic je manula a espace je automatic. Espace 130konja manual vjerovatno isto dize brzo okretaje kao scenic. Najvjerovatnije su iste getribe unutra.

Za sada automatic stvarno radi super, ljepo mjenja brzine. Ugodno sam se iznenadio. Zapravo sam se toga najvise bojao jer ima 110 tisuca. 

Link to comment
Share on other sites

Moj klinci se toliko vole vozit da im tableti i mobiteli nisu apsolutno potrebni u autu..

Link to comment
Share on other sites

Zapravo i moji isto. Više ako putujemo negdje dalje onda im nekada bude malo dosadno. A i jako povoljno sam nabavio 10 inča nove tablete tako da neka se nadje 

Link to comment
Share on other sites

Moja isto, ili uživa u vožnji ili spava. Treće joj ne treba. Zapravo ja mislim da bi mi bili muka da gledam nešto i vozim se.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 06. 10. 2019. at 11:38, Antunhr said:

JygmD.md.jpg
Jy1dh.md.jpg

 

 

I klinci su dobili tablete odostraga. Ko mini tv 😁

Predobro...

Moj ima 10.1 tablet.

Nosac oem dacia

Link to comment
Share on other sites

Btw. Znam da nije tema ali jeste vidjeli ovo:

076af15c60cf64bd80df3db16ecaf071.jpg

Ima cak i oglas ali ne znam ako covjek misli ozbiljno ili samo radi negativni PR Mazdi:

https://www.njuskalo.hr/auti/mazda-3-x180-skyactiv-gt-plus-oglas-29773668

Dakle ni jedan auto nije imun. Ako naletis na falsni primjerak....


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Espace je ok za sada. Valjda su rijesili probleme sa novijem godistem motora. U pocetku su bili problemi kada je izasao ali sada su se porjesavali(tako kazu u servusu)

Makar decki iz drugoga servise su rekli da je scenic puno bolje od espace. Da se espace stalno kvari dok scenic ne.

Viđam ih dosta ne cesti pogotovo boja kao moj initiale paris, a jedino ja imam ga tu na forumu koliko znam

Voznja 3 klinaca u sjedalicama je preporod. Prije nikako zakopcati u scenicu pojas, a sada ima dovoljno mjesta da si ne izgulim ruku.

Isao sam u starkelj(zagreb) da mi naprave update radia sa 2.2 na 7 ali nisu uspjeli. Prije cc 2 mjeseca pocela je nadogranja iskljucivo u servisu ali nasi naravno jos nemaju taj program nego za sada moze se to rijesiti vani u drugim zemljama. - cekam da do daljnjega kada ce biti moguce kod nas. 

Zanimljivo je da Espace nema maglenke a scenic ima. Mislio sam da su mu maglenke tamo dolje zajedno sa zmigavcima ali nisu.

Ono gdije se vidi taj premium izmedju scenica i espace je u vratima. Vrata na espace bas izgledaju premium dok kod scenica su samo lijepa. 

Automatik je milina voziti. Ovo mi je prvi do sada automatik. Po guzvama kreni stani spas. Ali zato i potrosnja je veca. Oko litru i pol vise trosi nego scenic. Scenic manual 130ks 6-6.2 litara a  espace 160ks automatik 7,5 litara istim nacinom voznje

Nepada mi napamet sta jos napisati. Ako koga jos sta zanima neka pita.

 

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.