Jump to content

SCENIC IV - ESPACE V


M@tt

Recommended Posts

To se vraćamo na ono šta je meni prodavač rekao, da to kod nas nije podržano. Nadam se i dalje da se je zabunio, a ako nije, da će do kraja 4.og mjeseca to proraditi

Poslano sa mog SM-G928F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

 

 

Maaaaaaaaaaaaaaaaaaaajko mila!!! Pa ovo nisu istine!!! Ili sam ja tolki pehist ili šta?? 504.gif504.gif

Upravo sam dobio poziv iz Renault salona. S groznim vijestima! Zove me žena i veli da se zapalila tvornica dobavljača koji radi obloge unutrašnjosti Renault Scenica i Grand Scenica!!!!! shocked1.gifshocked1.gif

 

I da se rok isporuke pomaknuo na 7. mjesec ove godine!!!!! Pa ovo nisu istine! Kao da ako odlučimo čekati da će nas kontaktirati netko iz Renault Hrvatske i da će nam ponuditi nešto, nije mi znala reći da li će to biti još dodatnog popusta na vozilo ili šta već?? 

I šta sad da radim? Pa ne mogu vjerovati! Trebam auto, čekam ga s nestrpljenjem i sad ovakav šok!! Nisam joj znao šta reći, pa sam rekao nek mi da par dana da odlučim šta napraviti!!

 

Dečki koji čekate svoja vozila ste dobili poziv ili još uvijek ne?? Ovo je po meni ogromni problem za Renault na početku prodaje novog Scenica!

 

Edited by M@tt
Link to comment
Share on other sites

 

Maaaaaaaaaaaaaaaaaaaajko mila!!! Pa ovo nisu istine!!! Ili sam ja tolki pehist ili šta?? 504.gif504.gif

Upravo sam dobio poziv iz Renault salona. S groznim vijestima! Zove me žena i veli da se zapalila tvornica dobavljača koji radi obloge unutrašnjosti Renault Scenica i Grand Scenica!!!!! shocked1.gifshocked1.gif

 

I da se rok isporuke pomaknuo na 7. mjesec ove godine!!!!! Pa ovo nisu istine! Kao da ako odlučimo čekati da će nas kontaktirati netko iz Renault Hrvatske i da će nam ponuditi nešto, nije mi znala reći da li će to biti još dodatnog popusta na vozilo ili šta već?? 

I šta sad da radim? Pa ne mogu vjerovati! Trebam auto, čekam ga s nestrpljenjem i sad ovakav šok!! Nisam joj znao šta reći, pa sam rekao nek mi da par dana da odlučim šta napraviti!!

 

Dečki koji čekate svoja vozila ste dobili poziv ili još uvijek ne?? Ovo je po meni ogromni problem za Renault na početku prodaje novog Scenica!

 

Ajme užas. A u kojem salonu si kupio auto? Idem zvati Baotić pa da se mogu referirati. Mene još nitko nije zvao

Poslano sa mog SM-G928F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ajme užas. A u kojem salonu si kupio auto? Idem zvati Baotić pa da se mogu referirati. Mene još nitko nije zvao

 

Poslano sa mog SM-G928F koristeći Tapatalk

 

 

nije do salona! Zvat ce te sigurno.... nema isporuke novog scenica do daljnjega. Autocentar Kos Varazdin

Link to comment
Share on other sites

nije do salona! Zvat ce te sigurno.... nema isporuke novog scenica do daljnjega. Autocentar Kos Varazdin

Evo, sada sam završio razgovor sa svojim prodavačem. Kaže da nije upoznat sa situacijom, te je provjerio stanje mojeg vozila i čak je pomaknuto sa 17.og tjedna ove godine na 15.ti tjedan, znači da bi nešto čak i ranije trebao doći. Vozilo je u zelenom i u dolasku kaže. A šta se tiče obloga, kaže da sve ovisi kada je tko poslao narudžbu. Za sada mene to izgleda ne kači, ali neću se previše veseliti. Ako me ovaj tjedan ne nazove nitko, onda sam vjerojatno dobro prošao. Kada si naručio auto?

Poslano sa mog SM-G928F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Evo, sada sam završio razgovor sa svojim prodavačem. Kaže da nije upoznat sa situacijom, te je provjerio stanje mojeg vozila i čak je pomaknuto sa 17.og tjedna ove godine na 15.ti tjedan, znači da bi nešto čak i ranije trebao doći. Vozilo je u zelenom i u dolasku kaže. A šta se tiče obloga, kaže da sve ovisi kada je tko poslao narudžbu. Za sada mene to izgleda ne kači, ali neću se previše veseliti. Ako me ovaj tjedan ne nazove nitko, onda sam vjerojatno dobro prošao. Kada si naručio auto?

 

Poslano sa mog SM-G928F koristeći Tapatalk

 

 

a jel ti rekao sta sad vezano za to zapaljenje tvornice? Ja sam ga narucio na sredini prvog mjeseca. Tocno pred mjesec dana. Nisam pametan sta da radim sada?! :( 

Link to comment
Share on other sites

Nije mi rekao ništa, čak je i rekao da nije čuo ništa još. Ja sam ga naručio i kapario prije nove godine pa možda zato sam se izvukao, iako sam skeptičan. Dao sam si truda i iskopao na internetu o čemu je riječ. Mislim da je to to

http://www.just-auto.com/news/renault-mulls-supply-impact-after-czech-factory-blaze_id174711.aspx

Poslano sa mog SM-G928F koristeći Tapatalk

A iskreno, vidi šta ti Renault hrvatska ponudi. Tako bi i ja. Veliki je novac u igri i veliko povjerenje. Pogotovo jer je novi model. Ako budu pametovali, povuci novce natrag i odi na nešto drugo. Iako, nije njihova krivica nego peh. Neznam kako pomoći

Poslano sa mog SM-G928F koristeći Tapatalk

Evo i video

Poslano sa mog SM-G928F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Fakat gori...

 

Znaci ti si na vrijeme narucio pa je vjerojatno vec "karoserija prosla" taj dio!! 

Jaooooooo! Pa sta da radim? Kad bih barem znao sto mi misle ponuditi? Jer su rekli da me misle zvati tek nakon sto odlucim da li cu cekati ili ne? 

 

Mislim imamo mali auto s kojim se sluzimo ali svejedno! Da sam barem prije narucio! A htio sam ga probat prije kupnje i sad mi se to obilo u glavu. 

 

Stvarno ne znam sta napraviti, alternativu neku trazit?? Razmisljao sam o novom Peugeotu 3008 ozbiljno i prije ali taj kojeg sam gledao je preskupi.... sad da nadem neki za cca taj iznos od 260.000kn? Ima talisman grandotour initiale paris na njuskalu testni kojeg sam gledao i mogu ga dobiti prakticki sutra, ali kad sam zapeo za taj grand Scenic.

 

ne znam, nisam pametan... moram cuti sta nude, mozda izvucem kakav popust jos na ovih 20.000kn dodatan...

Link to comment
Share on other sites

Fakat gori...

 

Znaci ti si na vrijeme narucio pa je vjerojatno vec "karoserija prosla" taj dio!! 

Jaooooooo! Pa sta da radim? Kad bih barem znao sto mi misle ponuditi? Jer su rekli da me misle zvati tek nakon sto odlucim da li cu cekati ili ne? 

 

Mislim imamo mali auto s kojim se sluzimo ali svejedno! Da sam barem prije narucio! A htio sam ga probat prije kupnje i sad mi se to obilo u glavu. 

 

Stvarno ne znam sta napraviti, alternativu neku trazit?? Razmisljao sam o novom Peugeotu 3008 ozbiljno i prije ali taj kojeg sam gledao je preskupi.... sad da nadem neki za cca taj iznos od 260.000kn? Ima talisman grandotour initiale paris na njuskalu testni kojeg sam gledao i mogu ga dobiti prakticki sutra, ali kad sam zapeo za taj grand Scenic.

 

ne znam, nisam pametan... moram cuti sta nude, mozda izvucem kakav popust jos na ovih 20.000kn dodatan...

Po meni oni nemaju pravo davati ultimatum, ti reci prvi pa ćemo ti reći šta ćeš dobiti. Neka pošalju svoju ponudu i onda razmisli. Zovi direktno Renault Hrvatska, zaista su ljubazni i spremni pomoći, imam dobra iskustva sa njima. Alternativa ti može biti Škoda Kodiaq koja dolazi kod nas u ožujku. Peugeot 3008 je predivan, ali cijena mu je previsoka s obzirom na to kako će padati brzo. Ja bi vjerojatno na Kodiaq otišao, cijena 2.0 tdi sa višom razinom opreme style bi trebala biti nešto ispod 250000 kn. Jedino da ti provjere gdje imaju službeni Grand scenic sa istom opremom i motorizacijom, testni model, pa neka ti njega prodaju po povoljnijoj cijeni. Obično ih prodaju u rangu 5000 km, a top modeli testni iz prosinca bi trebali toliko već imati.

Poslano sa mog SM-G928F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Bok svima,

evo da se "pohvalim" da sam i ja dobio poziv prije 2 tjedna da mi je rok isporuke pomaknut na 7 mjesec. 

Kupio Grand Scenic u 1 mjesec. Rok mi je bio kraj 4-tog mjeseca.

Link to comment
Share on other sites

Bok svima,

evo da se "pohvalim" da sam i ja dobio poziv prije 2 tjedna da mi je rok isporuke pomaknut na 7 mjesec. 

Kupio Grand Scenic u 1 mjesec. Rok mi je bio kraj 4-tog mjeseca.

Super, moj prodavač ili spava ili imam više sreće nego pameti. Puštam ovaj tjedan da prođe. Ako me ne nazove, onda sam valjda na konju

Poslano sa mog SM-G928F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Bok svima,

evo da se "pohvalim" da sam i ja dobio poziv prije 2 tjedna da mi je rok isporuke pomaknut na 7 mjesec. 

Kupio Grand Scenic u 1 mjesec. Rok mi je bio kraj 4-tog mjeseca.

pa sta nisi nista rekao do sada?? Jaoooo. I mislis cekati ili...? Sta si im rekao?

Super, moj prodavač ili spava ili imam više sreće nego pameti. Puštam ovaj tjedan da prođe. Ako me ne nazove, onda sam valjda na konju

 

Poslano sa mog SM-G928F koristeći Tapatalk

 

 

pa ako si narucio u prosincu vjerojatno je tvoj auto uspio proci neokrznut posljedicama toga pozara...

 

ako odlucimo cekati vadit ces nam mast slikama i impresijama kad stigne

Edited by M@tt
Link to comment
Share on other sites

Tek sam se prije par dana vratio na forum. Mislim čekati, šta drugo... Možda stigne prije jer su si sigurno uzeli malo više vremena za rezervu u slučaju tko zna čega. Uzeo sam 1.6 dci 130 Bose sa onom smeđom bojom a od opreme dodatno samo stakleni krov.

Rekli su mi da je izgorila tvornica za proizvodnju panela, ništa drugo. Auto sam uzeo u Krapini

 

Link to comment
Share on other sites

Neeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee, kad sam kupovao prošlog Scenica u Japanu je bio tsunami i moglo se uzeti samo ono što je bilo na skladištu a sad požar. Mislim mene još nitko nije zvao a sad samo čekam...

Edited by BRKO
Link to comment
Share on other sites

Neeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee, kad sam kupovao prošlog Scenica u Japanu je bio tsunami i moglo se uzeti samo ono što je bilo na skladištu a sad požar. Mislim mene još nitko nije zvao a sad samo čekam...

Jaooooooooo pa šta je ovo?? Majke ti mile. Pehovi sa Scenicima??  Kada si ga naručio? Meni je žena rekla da su jedni ljudi naručili u prosincu i da su i njima pomaknuli ali ne za 3 mjeseca nego za mjesec i pol tak da... Ma ako vas ne zovu narednih par dana onda ste dobri ja mislim dečki.

Ja sam sada zvao natrag i dogovorio se da ču odlučiti tek dok me kontaktiraju iz Renault Hrvatska i dok čujem šta nude. Od dodatne opreme ne mogu mi ništa ponuditi više kad sam sve uzeo. Eventualno krovnu kutiju neku, nosače za skije itd. Ili nek ponude popust neki dobar. Još nekih 20 soma npr. :p Onda ću čekat... 

Link to comment
Share on other sites

Ma čekamo Hansa, Hans javi se

Nije mi rekao ništa, čak je i rekao da nije čuo ništa još. Ja sam ga naručio i kapario prije nove godine pa možda zato sam se izvukao, iako sam skeptičan. Dao sam si truda i iskopao na internetu o čemu je riječ. Mislim da je to to

http://www.just-auto.com/news/renault-mulls-supply-impact-after-czech-factory-blaze_id174711.aspx

 

Poslano sa mog SM-G928F koristeći Tapatalk

 

 

A iskreno, vidi šta ti Renault hrvatska ponudi. Tako bi i ja. Veliki je novac u igri i veliko povjerenje. Pogotovo jer je novi model. Ako budu pametovali, povuci novce natrag i odi na nešto drugo. Iako, nije njihova krivica nego peh. Neznam kako pomoći

 

Poslano sa mog SM-G928F koristeći Tapatalk

 

 

Evo i video

 

 

Poslano sa mog SM-G928F koristeći Tapatalk

 

 

Ovaj link je s početka veljače i spominje se požar, ali iz teksta se nemože isčitati ozbiljnost situacije i da je radi požara isporuka pomaknuta tri mjeseca. Ako je to ta tvornica onda nije jedino Renault u problemu već i Peugeot sa 3008-com

Edited by BRKO
Link to comment
Share on other sites

Ma čekamo Hansa, Hans javi seOvaj link je s početka veljače i spominje se požar, ali iz teksta se nemože isčitati ozbiljnost situacije i da je radi požara isporuka pomaknuta tri mjeseca. 

Na ostalim web stranicama se spominje da je najviše pogođen Peugeot sa modelom 3008, ali i ostali proizvođači. Renault je prebacio proizvodnju u drugu tvornicu u francuskoj, ali proizvodni kapacitet im je koma u toj tvornici, zato će vjerojatno kasniti.

Poslano sa mog SM-G928F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Na ostalim web stranicama se spominje da je najviše pogođen Peugeot sa modelom 3008, ali i ostali proizvođači. Renault je prebacio proizvodnju u drugu tvornicu u francuskoj, ali proizvodni kapacitet im je koma u toj tvornici, zato će vjerojatno kasniti.

 

Poslano sa mog SM-G928F koristeći Tapatalk

 

 

Hmmmm, nadam se da se to neće odraziti na samu kvalitetu posla... Ne znam, ne sviđa mi se ovo nikako. Ali pričekat ću svakak da mi se jave i da vidim šta nude, eventualno još popusta zahtijevati pod izlikom otkazivanja naruđžbe.

Link to comment
Share on other sites

Hmmmm, nadam se da se to neće odraziti na samu kvalitetu posla... Ne znam, ne sviđa mi se ovo nikako. Ali pričekat ću svakak da mi se jave i da vidim šta nude, eventualno još popusta zahtijevati pod izlikom otkazivanja naruđžbe.

Pa pošto je ovo tvornica dijelova za više proizvođača, a prebačena je sada proizvodnja u Renault tvornicu, kvaliteta nebi smjela pasti, osim ako ne budu jurcali za rokovima

Poslano sa mog SM-G928F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

uglavnom grozna situacija svakak.... Znači i Peugeot novi 3008 je zahvaćeni time? A on mi bio alternativa... :p Ozbiljno sam razmišljao o njemu prije odluke o Grand Scenicu. Ali je preskup za ono što nudi

Link to comment
Share on other sites

Baš peh! Piše vam u ugovoru koji je rok isporuke, nakon toga ti možeš uzet kaparu i otić gdje hoćeš ili se probat ogrebat za dobar popust. Možda ako je auto nekome hitan, neka traži da mu daju Talismana ili Megana dok ti auto ne stigne. Sigurno će izgubiti pokojeg kupca, da si iz Njemačke ili Francuske sigurno bi iskamčio nešto fino, a od RH ne možeš očekivati puno.. Sad će sr vidjeti koliko je HR zastupnik jak.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.