Jump to content

SCENIC IV - ESPACE V


M@tt

Recommended Posts

Baš peh! Piše vam u ugovoru koji je rok isporuke, nakon toga ti možeš uzet kaparu i otić gdje hoćeš ili se probat ogrebat za dobar popust. Možda ako je auto nekome hitan, neka traži da mu daju Talismana ili Megana dok ti auto ne stigne. Sigurno će izgubiti pokojeg kupca, da si iz Njemačke ili Francuske sigurno bi iskamčio nešto fino, a od RH ne možeš očekivati puno.. Sad će sr vidjeti koliko je HR zastupnik jak.

Ovo nije loša ideja. Naime, dok je jedan moj kolega prije 3 godine kupovao novu mazdu 6, rok isporuke se u jednom trenutku pomaknuo za mjesec i pol dana više od dogovorenog. Čim su mu javili, ponudili su zamjensko vozilo dok ne stigne njegovo. A zamjensko je bilo isto Mazda 6 u najjačem paketu opreme

Poslano sa mog SM-G928F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

meni u ugovoru piše:

 

KAŠNJENJE S ISPORUKOM

"Ukoliko nakon stupanja ovog ugovora na snagu ugovorne strane sporazumno razmijene predmet ugovora, datum isporuke će se sporazumno produžiti za razumni rok. Ako prodavatelj kasni s isporukom, stranke određuju novi rok, koji ne može biti duži od 30 dana. Ako ni u tom roku prodavatelj vozilo ne isporuči kupcu, kupac može odustati od ugovora i raskinuti ga, a prodavatelj mu vraća uplaćeni iznos kapare uvećan za zakonske zatezne kamate od dana uplate"

Šta god to značilo sad. Dakle nema točnog datuma isporuke. Meni je kod sklapanja ugovora bilo rečeno 17-ti tjedan ove godine...

Link to comment
Share on other sites

meni u ugovoru piše:

 

KAŠNJENJE S ISPORUKOM

"Ukoliko nakon stupanja ovog ugovora na snagu ugovorne strane sporazumno razmijene predmet ugovora, datum isporuke će se sporazumno produžiti za razumni rok. Ako prodavatelj kasni s isporukom, stranke određuju novi rok, koji ne može biti duži od 30 dana. Ako ni u tom roku prodavatelj vozilo ne isporuči kupcu, kupac može odustati od ugovora i raskinuti ga, a prodavatelj mu vraća uplaćeni iznos kapare uvećan za zakonske zatezne kamate od dana uplate"

Šta god to značilo sad. Dakle nema točnog datuma isporuke. Meni je kod sklapanja ugovora bilo rečeno 17-ti tjedan ove godine...

Kako ne, isporuka je 17. tjedan ove godine. To je kraj 4. mjeseca. Ako do kraja 5. mjeseca ne stigne, imaš pravo na povrat love plus kamate. Oni imaju program u kojem stoji tvoj automobil sa rokom isporuke. Na taj način su vidjeli okvirni period dolaska tvojeg auta. Ako ti se ne sviđa šta ti Renault Hrvatska ponudi, traži ih povrat novaca plus kamate. Ako kamate ne žele isplatiti, čekaj kraj mjeseca i povuci lovu, onda moraš kamate dobiti. Iako, mislim da se isplati čekati auto. Meni je plus kaj očito ću ga jedini voziti (krenula je sol) [emoji1]

Poslano sa mog SM-G928F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ma trenutno sam vise da cu ga cekati  nego ne. Mislim imam auto. Jos cu se nekak prikrpat tih par mjeseci s njime.

A i nece ih biti na cesti bas kao sto kazes pa je to isto plus meni i to veliki. 

 

Skoda Kodiaq izlazi uskoro isto, ali maaaaajko mila kako je ruzna izvana. Jedino sto je ogromna to je plus jedini. 

Ti ces biti jedan od prvih ocito koji ce voziti novi! :) Cekam poziv renault hrvatska. "Pozalio" sam se na live chatu isto na njihovoj stranici, zena uzela broj sasije, veli javit cemo vam dok vidimo sto ce ponuditi... 

jedna krovna kutija i nosaci za skije bi mi bili bas taman. :p

Link to comment
Share on other sites

Sumnjam da će biti toliko široke ruke, ali opet, sa obzirom na onoliki popust koji si dobio, kod tebe je sve moguće [emoji1] Pretpostavljam da će ti ponuditi produženo jamstvo ili nešto slično

Poslano sa mog SM-G928F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Došao je konfigurator za Škodu Kodiaq, probao sam konfigurirati približno isto vozilo kao što je moj Grand Scenic i ide cijena na 300.000 pa čak i preko malo. Dobro ako bi se dobio dobar popust ali opet to sve prolaziti još jednom... jaaaaao!!! U međuvremenu če doći i Peugeot 5008 mada će on biti skup vjerojatno isto. Tak da sam sad stvarno na sto muka.

Link to comment
Share on other sites

Ma moze i produzeno jamstvo... budemo culi. 

Produženo jamstvo nemate za prvoserijski Renault od 200 + tisuća kuna, hm:hm:. Mislim da ga sad možete dobiti bez problema. Ako su imalo normalni u RH, ponudit će vam to prije nego pitate.

Link to comment
Share on other sites

eto sreće. I ti budes mi vadio mast znaci!! :p trebao sam naruciti u 12-tom znaci! Obila mi se u glavu probna voznja! 

Link to comment
Share on other sites

Bolje da se zapalio tamo nego u vožnji. :rotfl:

Malo prcam,ne se ljutit... :zubo:

Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ja sam svoj narucio sredinom prvog mjeseca, hebi ga da nisi mjenjao bilo bi sve u redu a sad sta je tu je.Moram priznati da sam bio u tisucu problema dok nisam saznao sto je, sto odluciti na svakom je pojedinacno

Link to comment
Share on other sites

Hmmmm, nadam se da se to neće odraziti na samu kvalitetu posla... Ne znam, ne sviđa mi se ovo nikako. Ali pričekat ću svakak da mi se jave i da vidim šta nude, eventualno još popusta zahtijevati pod izlikom otkazivanja naruđžbe.

Jos popusta neces dobiti. Besplatno produzeno jamstvo mozes dobiti veoma lako. Besplatno odrzavanje 5 godina tesko, ali nikad ne znas.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam svoj narucio sredinom prvog mjeseca, hebi ga da nisi mjenjao bilo bi sve u redu a sad sta je tu je.Moram priznati da sam bio u tisucu problema dok nisam saznao sto je, sto odluciti na svakom je pojedinacno

ne kuzim u cem je kvaka onda? Ja sam svoj 14.1. narucio. 

Da li u toj kozi koju sam dodao nakon tjedan dana? Ma nije ni proslo tjedan, nekih 5 dana je bilo u pitanju. 

 

Manje bitno sad, sta je tu je. Auto mi se stvarno svida i vidjet cu sta mogu izvuc i onda odlucit, ali velim blize sam tome da cu ga cekati nego otkazati. Drugo bi bilo da nemam auto...

Link to comment
Share on other sites

ne kuzim u cem je kvaka onda? Ja sam svoj 14.1. narucio. 

Da li u toj kozi koju sam dodao nakon tjedan dana? Ma nije ni proslo tjedan, nekih 5 dana je bilo u pitanju. 

 

Manje bitno sad, sta je tu je. Auto mi se stvarno svida i vidjet cu sta mogu izvuc i onda odlucit, ali velim blize sam tome da cu ga cekati nego otkazati. Drugo bi bilo da nemam auto...

Ma ako imaš auto i ako nije hitno, čekaj. Auto je lijep, uopće ih nema na cesti još, skroz je nov i isplati se još koji mjesec više pričekati, pogotovo ako uspiješ nosače i kutiju užicati. I 3 mjeseca je pretpostavljam krajnji rok, vjerojatno će i prije doći

Poslano sa mog SM-G928F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Maloprije sam vidio jednog Granda smedeg na Ljubljanskoj.. Presmijesno izgleda na tim tankim gumicama, fakat mu ne stoje.

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Korisnik M@tt me pozvao na forum ,nesto  sam na drugom forumu pisao ali se micem od tamo jer tamo svatko cita i puno je zavidnih ljudi ako si netko nesto moze priustiti kako sam dobio dojam. Nadam se da ovdije nije takva politika :)

Znaci danas kapario u novom mestu Sloveniji Grand Scenic 1.6dci 130ks, bose oprema, srebrno crni, paket city plus, krstarenje i rezervni kotac. Ako je skup htijeli smo 1.5 sa tom opremom zapravo sa panoramom i city plus ali nema nigdije ga u EU. Davanja su veca na ovaj motor, prelazi taman 200 000kn pa je i porez veci na njega sa 8 na 12t kuna tako da bas dosta ali kako vidim kojih vi imate problema moja mala beba ;) dolazi u HR u cetvrtak ili petak. Imao bih ga sutra ali posudili su auto drugoj auto kuci pa dok se vrati treba pricekati dan dva. U sloveniji ih vise nema na lageru, sve je rasprodano, rokovi su isto 5+ mjeseci od sada a vjerovatno i do 7 mjeseci cekanja. 

Auto me isto ispadne kao i da sam uzimao ovdije samo sto nisam mogao nazicati 4 gume i plus proskovi tablica homalogacije i gubljenja dan dva dok se srede papiri ali imam auto odmah.

Ako trebate kakav info pucajte :D

Edited by Antunhr
Link to comment
Share on other sites

Korisnik M@tt me pozvao na forum ,nesto  sam na drugom forumu pisao ali se micem od tamo jer tamo svatko cita i puno je zavidnih ljudi ako si netko nesto moze priustiti kako sam dobio dojam. Nadam se da ovdije nije takva politika :)

Znaci danas kapario u novom mestu Sloveniji Grand Scenic 1.6dci 130ks, bose oprema, srebrno crni, paket city plus, krstarenje i rezervni kotac. Ako je skup htijeli smo 1.5 sa tom opremom zapravo sa panoramom i city plus ali nema nigdije ga u EU. Davanja su veca na ovaj motor, prelazi taman 200 000kn pa je i porez veci na njega sa 8 na 12t kuna tako da bas dosta ali kako vidim kojih vi imate problema moja mala beba ;) dolazi u HR u cetvrtak ili petak. Imao bih ga sutra ali posudili su auto drugoj auto kuci pa dok se vrati treba pricekati dan dva. U sloveniji ih vise nema na lageru, sve je rasprodano, rokovi su isto 5+ mjeseci od sada a vjerovatno i do 7 mjeseci cekanja. 

Auto me isto ispadne kao i da sam uzimao ovdije samo sto nisam mogao nazicati 4 gume i plus proskovi tablica homalogacije i gubljenja dan dva dok se srede papiri ali imam auto odmah.

Ako trebate kakav info pucajte :D

Imam osjećaj da je prodaja za novi Scenic  krenula jako dobro. Šteta za ove problema sa rokovima isporuke. Ja sam neki dan sjedio u jednom Scenicu kratkom, oprema Edition one. Izvrstan auto izvana i unutra. Malo je nepregledan prema naprijed, vizualno barem 1 metar prednjeg kraja ne vidiš nego procjenjuješ. Parking senzori naprijed su must have!

Link to comment
Share on other sites

Dok čekamo da nam vozila stignu jedno pitanje, dali ste razmišljali o ovome?

Keramički premaz

 

Imaš dosta o tome na http://www.cro-detailing.com/

Sama keramika je super stvar, ali zahtjeva stručnu aplikaciju koja je jako skupa, a isto tako zahtjeva posebno održavanje. Po meni, za te novce si možeš kupiti super stvari da sam održavaš auto.

Poslano sa mog SM-G928F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Antunhr welcome! Evo tu imas jos clana ili dva ako se ne varam koji isto dobivaju svoja vozila na vrijeme. Za razliku od mene! 

 

Da krenula prodaja odlicno. Kad se sve rasprodalo i u Sloveniji. Steta sad za te probleme s isporukom jedino. To ce ih dosta unazaditi po meni, ali dobro. Prezivjet ce oni to. 

Ja sam razmisljao o car detaillingu, citao nesto, ali je skupo poprilicno. 1000€ cca plus minus. Sad dal se isplati ili ne? Koje su prednosti tocno toga ako mi moze netko napisati?

Link to comment
Share on other sites

1000 eura za keramiku? Čini mi se da je ipak manje, ali nije loše raspitati se. Ono za koga kažu da je najbolji je Dr. Kuko. Sa navedenom radnjom iz gornjeg posta iz linka imam samo loša iskustva. Po meni se isplati samo ako si spreman paziti na istu zaštitu. Pranje bez agresivnih sredstava, ako se ne varam provjera iste unutar godine dana, eventualno pojačavanje, tj dodavanje još kojeg sloja. Neznam, treba pitati nekog profesionalca. Ja osobno volim sam prati svoj auto i nanositi različite zaštite. Nije jeftino, ali isplati se. Nikada mi auto nije bio na četkama niti u praonici. Sve sam. Nije jeftino ako želiš kvalitetnu opremu, ali se isplati

Poslano sa mog SM-G928F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ok je to da sam pereš auto, ja živim u zgradi i nemam dvorište, osim kada odem do vikendice, svakih 14 dana i onda se koliko toliko mogu posvetiti autu, niti ja ne idem na četke već tu i tamo u praonicu a većinom u samoposlužnu. Ajmo onda preformulirati pitanje, kako onda brinuti i kako održavati novi auto?

Link to comment
Share on other sites

Ok je to da sam pereš auto, ja živim u zgradi i nemam dvorište, osim kada odem do vikendice, svakih 14 dana i onda se koliko toliko mogu posvetiti autu, niti ja ne idem na četke već tu i tamo u praonicu a većinom u samoposlužnu. Ajmo onda preformulirati pitanje, kako onda brinuti i kako održavati novi auto?

Ja ga isto perem na samoposlužnoj, ali ponesem svu opremu sa sobom. Pa ja ću ga sam detaljno oprati, dekontaminirati i nanijeti dva sloja, sealant plus vosak. Nakon toga redovito pranje sa kvalitetnim šamponom, rukavicom i ručnikom za sušenje bi trebalo biti sasvim dovoljno. Najsitnije je kvalitetno aplicirati vosak ili nekakvu zaštitu i nakon toga samo održavati

Poslano sa mog SM-G928F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.