Jump to content

Clio 4 tce - mali auto, velika briga


Lovrot

Recommended Posts

znači 0.9 tce ima lanac a ne zupčasti remen... dal se on ikad mijenja ili je for life ko na 1.6 dci?

 

renault-clio-engine.jpg

maxresdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Med0 said:

Iznenadio bi se. "Zatezanje bora" postojeće linije se radi upravi zbog takvih. I da, ima ih u 'rvackoj.

Znam da ih ima, ali ne u tolikoj mjeri kao ovih sa mobačima. Kod mobača takvi predstavljaju dobar dio tržišta kupaca, kod automobila ne.

Link to comment
Share on other sites

znači 0.9 tce ima lanac a ne zupčasti remen... dal se on ikad mijenja ili je for life ko na 1.6 dci?

 

renault-clio-engine.jpg.5a30fc3245b4e0b33f6d4d4d25eb0b5f.jpg

maxresdefault.thumb.jpg.2a6123b3235e22d9fc4b4b24c0f84eef.jpg

Pitaj Sovu jeli for life. Prekopao je cijeli internet dok nije nasao da je tamo neki strucnjak rekao da se mijenja na 250tkm i odma ga narucio default_biggrin.png

 

Poslano sa mog koristeći Tapatalk

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Proizvodacev "lifetime" navod se odnosi u pravilu na period 250-300 000 km. Koliko se podrazumijeva da je zivotni vijek automobila.


Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Čovijek se sav naježi kad čita ove užase...nov auto pa takva sranja.Sretan sam što imam staru kramu kad čitam ovo

Link to comment
Share on other sites

Tak to sam u sebi protestiram..
neznam jos kaj bum odlucil, skoda yeti je super udoban, visok i stabilan auto.. guta sve terene a i kilometre autoceste a ja se dost guzvam po gradu.. dpf je pri kraju a novi je skup.. dpf off mi se ne radi, jer volim imat cistu savjest, a posto su dizeli postali opcenito omrazeni, bolje vozit benzinca starog 16 godina nego dizela starog 6..
i tak oduvijek vozim benzince, a sad je benzin i jeftiniji.. bumo vidli.. megane 2 mi je bio prenizak, scenic 2 je taman.. ima prostora a nije prevelik. Mehanika jednostavna..

Link to comment
Share on other sites

Uzmi scenica 3 bolje neg 2.... Nac neki sacuvan prijmerak dvojke ti je ko na lotu dobit

Link to comment
Share on other sites

Uzmi scenica 3 bolje neg 2.... Nac neki sacuvan prijmerak dvojke ti je ko na lotu dobit
Ma nema benzinca nigdje danas.. a prije par godina znalo se nac.. danas samo dizeli. U svim oglasnicima i u svim soder a i ok salonima..
Link to comment
Share on other sites

yeti ide na bubanj?
0.9tce imam i zadovoljan. kak ode remen bu se zamjenio
Nije vezano s temom no trazim ono kaj sam imao. Upao u neku financijsku krizu i moram nac jeftiniji auto. I da bude benzinac.. nasao sam meg 3 1.6 16v prethistorijski motor al ok. Imao sam 1.4 pa znam kaj ocekivati. Nasao sam ovo. Za to imam novaca i nema puno km. Mozda tutnem i plin. Jedino volan izlizan al to se pretapicira..
Kakva je razlika izmedju meg 3 i meg 3 generation? Neznam jel berline il se Roca zeznuo..
https://www.njuskalo.hr/auti/renault-megane-1.6-16v-oglas-26667327
https://www.roca.hr/Rabljena-vozila/Renault-Megane-Berline-16-16V-Generation/321

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, ivan.martinko said:

Nije vezano s temom no trazim ono kaj sam imao. Upao u neku financijsku krizu i moram nac jeftiniji auto. I da bude benzinac.. nasao sam meg 3 1.6 16v prethistorijski motor al ok. Imao sam 1.4 pa znam kaj ocekivati. Nasao sam ovo. Za to imam novaca i nema puno km. Mozda tutnem i plin. Jedino volan izlizan al to se pretapicira..
Kakva je razlika izmedju meg 3 i meg 3 generation? Neznam jel berline il se Roca zeznuo..
https://www.njuskalo.hr/auti/renault-megane-1.6-16v-oglas-26667327
https://www.roca.hr/Rabljena-vozila/Renault-Megane-Berline-16-16V-Generation/321
 

Meg 3 generation je turski megane, nema nis od opreme, jeftiniju plastiku unutra i visi je za 15mm jer je predviden za losije ceste. Ako vec uzimas generation i tog benzinca gledaj da ima 110ks, mislim da su kasniji modeli i sa 6 brzina dolazili al nisam siguran.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pa je ovaj 81kW.. ali ima 5 brzina, da steta.. ak je uscuvsn ic cu ga vidjet..

 

A kakva je "turska" limarija?

Meg 2 spain ni sa 13 god nigdje nije bio hrdjav..

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ivan.martinko said:

Pa je ovaj 81kW.. ali ima 5 brzina, da steta.. ak je uscuvsn ic cu ga vidjet..

 

A kakva je "turska" limarija?

Meg 2 spain ni sa 13 god nigdje nije bio hrdjav..

Hrde nema opce na renolima, bar sto se limarije tice. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, ivan.martinko said:

Nije vezano s temom no trazim ono kaj sam imao. Upao u neku financijsku krizu i moram nac jeftiniji auto. I da bude benzinac.. nasao sam meg 3 1.6 16v prethistorijski motor al ok. Imao sam 1.4 pa znam kaj ocekivati. Nasao sam ovo. Za to imam novaca i nema puno km. Mozda tutnem i plin. Jedino volan izlizan al to se pretapicira..
Kakva je razlika izmedju meg 3 i meg 3 generation? Neznam jel berline il se Roca zeznuo..
https://www.njuskalo.hr/auti/renault-megane-1.6-16v-oglas-26667327
https://www.roca.hr/Rabljena-vozila/Renault-Megane-Berline-16-16V-Generation/321
 

Zao mi je,  danas je opcenito tesko 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

opet nevezano za temu, ak netko zna da netko prodaje dobar benzinac nek mi javi, zg i okolica.. oprema nema veze, bitno da ima 5 vrata i da nije 1.2 60ks.. može biti i clio ali radije bih nešto veće.. do 50000kn. ne starije od 10 godina. tnx. sorry na svom spammu.. 

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, ivan.martinko said:

A kakva je "turska" limarija?

Moja turska Thalia sada je u 16 godini i nema niti trunke hrđe. Na dva mjesta je ptičji izmet pojeo boju, ali nema hrđe. Takvog sam ga kupio 2010. i još uvijek je kako je i bilo.  

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@ivan.martinko

Jesi razmisljao o uvozu? Npr. Za tu lovu bi se dao uvest Clio IV 0,9tce iz SLO. Nije daleko, al je bolje ponuda i cijene. Kod nas su vise manje dizeli ili 1.2.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ivan.martinko said:

opet nevezano za temu, ak netko zna da netko prodaje dobar benzinac nek mi javi, zg i okolica.. oprema nema veze, bitno da ima 5 vrata i da nije 1.2 60ks.. može biti i clio ali radije bih nešto veće.. do 50000kn. ne starije od 10 godina. tnx. sorry na svom spammu.. 

Iskreno puno love , ak si u problemima. 

Bolje po meni uzet novi auto  i lizing da bu max 1500kn.

Nek odma davat 50.000kn .... 

Necu se petljat. Sretno

Link to comment
Share on other sites

zvuči smiješno jer imam 44 godine ali nikad nisam imao nijedan kredit ni lizing.. nikad nisam nikom bio dužan.. koliko mogu  dati iz đepa/banke sa svog računa, toliko potrošim..

znam da 99% ljudi kupuje na lizinge i kredite ali ja to nemrem.. još full novi sa svim problemčićima, možda 2 godine star to ajd.. da su u garanciji riješeni problemi. ali novi i da imam para nebi uzimao, možda bi tko zna, al mislim da nebi.. jer svi imaju neke tvorničke greške.. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

svaka cast ak si uspio bez krede do sad... kapa dole

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

nema veze kolega... kolko ljudi vozi skupe aute radi komsiluka, a doma prazan frizider... isto vrijedi za telefone i sve ostalo... a tu smo najjaci

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.