Jump to content

Laguna III - navigacija


Jure-Ok

Recommended Posts

Prvo se ispričavam, ako ponavljam temu, jer nisam uspio naći temu o navigaciji u Laguni.

Uvezao sam Lagunu iz Belgije i unutra imam samo kartu zemalja Beneluxa. Ponudili su mi u salonu u kartu europe za 140e što mi je bilo preskupo. Pretpostavljam da postoje jeftinije opcije kod nas. Ima li netko kakvih iskustava s time?

Link to comment
Share on other sites

ima lik u zg, mislim da ih radi za oko 500 kn ili čekaš akciju na tom tom stranicama pa ubodeš za 40-ak funti

Link to comment
Share on other sites

Na Tom Tom stranicama bude cijela Europa za 55€.

Trebat ce ti i ova originalna kartica iz auta ali mozda i SD kartica veceg kapaciteta.

Link to comment
Share on other sites

original karticu koju si dobio s autom ubaciš u komp i instaliraš program s kartice ,,,,spojiš se na tom-tom stranicu odabereš kartu ,, platiš kao i ja 55e i pokreneš download... najvjerovatnije če ti trebati kartica većeg kapaciteta... u tom slučaju formatiranu karticu ubaciš u navigaciju i na nju ce ti se snimiti ovaj program koji moraš instalirati u komp....

ja sam se isto raspitivao za nekakve piratske karte al jednostavno preskupo se igrati,, jer je jedan lik isto napravio sa meganom 2012g i sve mu se kodiralo i radio i navigacija...

Link to comment
Share on other sites

a ako nema original karticu? Navodno praznu formatiranu staviš u navigaciju da pokupi broj šasije i vrstu uređaja pa tek onda spajanje na komp i download

Link to comment
Share on other sites

tako je... ubaciš praznu karticu u navigaciju i snimiti će se na karticu sve potrebno za pokretanje preuzimanja sa tom tom-a

Link to comment
Share on other sites

A ha... ponešto sam pohvatao...;) Nešto ću svakako napraviti, jer me živcira onoliki beskorisni ekran.

Hvala!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

tako je... ubaciš praznu karticu u navigaciju i snimiti će se na karticu sve potrebno za pokretanje preuzimanja sa tom tom-a

Moja Laguna je došla bez kartice, pa mislim kupit praznu... Koliki kapacitet je potreban? Ima li neko ograničenje (npr. ne prepoznaje kartice prevelikog kapaciteta), ili što veća, to bolje?

Link to comment
Share on other sites

Nešto ne funkcionira...

Ubacim SD karticu u navigaciju, ali na karticu se ništa ne snimi, osim direktorija ".android_nešto...", koji je prazan. Kad ubacim karticu u PC, ni R-Link Toolbox, ni TomTom Home je ne prepoznaju. :nezna:

 

Inače, mislim da imam R-Link Live.

Link to comment
Share on other sites

Jesam. Nabavio sam i R-Link Explorer, pa formatirao s njim, ali ništa. Ima i opciju "Build new SD card", kojom napravi ext3 particije (TOMTOM.00x datoteke), no ni to nije pomoglo.

Link to comment
Share on other sites

Nedostaju ti podaci s originalne kartice koji su potrebni.

Link to comment
Share on other sites

da, to je navigacija na kartici..

ali treba vidjeti koja paše kak ti piše u opisu..

Please investigate before buying sat nav software for your car system, make sure this is compatible with your sat nav unit!!
Contact your dealer do not just buy random items as you will find it will not work on your system!!
Edited by ivan.martinko
Link to comment
Share on other sites

Piše:

Compatibility: Renault R-Link for models 2014-2016. Not for models 2008-2013.

Moja Laguna je 2014. Jel' se može to negdje online provjerit. Malo mi je... čudno pitati zastupnika za nešto što bih kupio od nekog drugog. A koliko čitam, kod njih je to dosta skuplje.

Link to comment
Share on other sites

A da kupiš mapu online od TomTom-a? Sve legalno i oni ti još daju upute ako negdje zapne.

Možeš upotrijebiti karticu od 8GB koju si već kupio.

Link to comment
Share on other sites

Pa, to mi je i bila namjera, no nisam siguran hoće li to raditi sa običnom karticom. Sada je ni navigacija u autu, ni R-Link Toolbox, ni TomTom Home ne prepoznaju. Ne znam je li to nomalno.

Link to comment
Share on other sites

Ipak radi! :tulum:

Potrebno je u R-Link Exploreru inicijalizirati karticu sa "Build new SD card". Izgleda da sam prvi put bio previše nestrpljiv. :aua: Treba navigaciji dati malo vremena sa skuži karticu, i upiše na nju sve što je potrebno.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.