Jump to content

Polugeneralka 1.5dci 78kw


Luka12345

Recommended Posts

Jučer sam bio u servisu kod mehaničara koji radi isključivo renault vozila. Stvar je ovakva, auto mi troši oko 1 L ulja na 1000km, prije 4mjeseca sam reparirao turbinu jer mi je jedan mehaničar rekao da je do turbine pošto je imala dosta lufta ali ništa se nije promijenilo nakon toga. Jučer mi je ovaj pregledao auto, po njegovom auto ne radi kako treba, malo teže kao pali- vjerojatno slabija kompresija, dimi na šipku od ulja, njegovo mišljenje je drugi motor ili polugeneralka, znači po njegovom treba motor vani, skidanje glave, zamjena letećih ležajeva, set prstenova... trošak otprilike sa rukama oko 5000kn. s obzirom da sam već uložio oko 4000kn( turbina+set remenja+pumpa vode) mišljenja sam da mi je možda bolje napraviti polugenralku pa bar znam šta vozim. Molim vas savjet

Link to comment
Share on other sites

Posalji mail u ovlasteni servis u BiH.Mislim da ce ti bit puno jeftinije.Pa vidi jel ti se isplati.Meni je razlik bila preko 1000kn a orginal djelovi

Link to comment
Share on other sites

posla sam upit u Široki Brijeg jer mi je tamo najbliže. hoće li polugeneralka riješiti moj problem sa potrošnjom ulja?

Link to comment
Share on other sites

trebas otic u ovlasteni i pismeno nek dobis ponudu nakon sto ustanove kvar ili problem i onda ic u popravke.  Naravno izvagat ovlasteni ili neki tvoj majstor. 

Treba sam dobro ustanovit gdje je problem. Sretno i javi kak proslo.

Link to comment
Share on other sites

. hoće li polugeneralka riješiti moj problem sa potrošnjom ulja?

Dok se motor ne otvori i pregleda/izmjeri nemožeš ništa znati.

Link to comment
Share on other sites

majstor je reka da mora izvadit motor, u najbolju ruku treba garnitura brtvi, prstenova, leteći, zupčasti, ulje cca 3500kn dijelovi + ruke 1500. to je u najbolju ruku, a kad otvori motor može biti da još nešto triba mijenjati.

Link to comment
Share on other sites

a zašto onda troši ulje? Ostaju gumice ventila, a tu ne treba motor van. Potraži još par mišljenja od renaultovih mehaničara

Link to comment
Share on other sites

a možda bi samo promjena uljnih karika riješila problem?

kako bi samo karike promjenio bez ostalih radova?

Link to comment
Share on other sites

posla sam upit u Široki Brijeg jer mi je tamo najbliže. hoće li polugeneralka riješiti moj problem sa potrošnjom ulja?

Auto kuca Matijevic.Oni su ti ok Preporuka svakako.Kod njih sam i ja radija.Prominija karike letece i gumice ventila i potrosnja ulja se svela na neki 2-3 decilitra na 10000km

Edited by macak
Link to comment
Share on other sites

Auto kuca Matijevic.Oni su ti ok Preporuka svakako.Kod njih sam i ja radija.Prominija karike letece i gumice ventila i potrosnja ulja se svela na neki 2-3 decilitra na 10000km

sta si sve radija? cijena

Link to comment
Share on other sites

sta si sve radija? cijena

Prominija sam letece lezaje,gumice ventila i klipne prstenove.Za cjenu ti moram vidit kad dojem kuci jer sam na putu.

Link to comment
Share on other sites

Prominija sam letece lezaje,gumice ventila i klipne prstenove.Za cjenu ti moram vidit kad dojem kuci jer sam na putu.

ako nije problem pa da mogu uusporedit cijene

Link to comment
Share on other sites

uuu, a ispred nosa ti Renault servis ;)

znači u BiH je jeftinije?

Ma kod ovakvih zahvata definitivno BiH sat rada kod doticn 100KN pa sad vidi koja je razlika samo na rukama plus su djelovi povoljniji.

Jerkovic je ok ali znas da su u ovlastenim normirani zahvati satima. Jedna promina zarulje na tvom ili mom autu po njima traje 30 min

Link to comment
Share on other sites

Ma kod ovakvih zahvata definitivno BiH sat rada kod doticn 100KN pa sad vidi koja je razlika samo na rukama plus su djelovi povoljniji.

Jerkovic je ok ali znas da su u ovlastenim normirani zahvati satima. Jedna promina zarulje na tvom ili mom autu po njima traje 30 min

meni je ovaj rekao 1500kn za ruke

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.