Jump to content

Megane sam daje gas


brzi16v

Recommended Posts

megane 1.6 16v vozio normalno na cca 2000okr/min i dam gas do nekih 2500 okr i pustin papucicu ali auto i dalje nastavlja ubrzavat...u tom trenu stisnem kocnicu na 2-3 sekunde..auto počne kocit ali nakon puštanja kočnice auto opet sam ubrzava...tada sam stisnuo kvacilo i kako sam stisnuo kvaciko obrtaljka je osla u blokadu i motor tuce u blokadi...tada sam jos stisnuo kocnicu zajedno sa kvacilom i stao..ali auto je jos tuko u blokadi...zatim kad je kazaljka brzine pala na 30-40km/h pustio sam kocnicu (kvacilo stisnuto i dalje drzao) i brzo stisnuo par outa gas i vratili se sve u normalu. jucer upalim auto i dodajem gas u leru nekad lakse nekad brze stisnem ali tu do 2500-3000 i odjednom opet kazaljka u blokadu i motor tuce u blokadi...tada sam stisnuo tipku  start/stop i ugasio ga...

netko imao slican problem?  motoric ler gasa? sam potenciometar gasa? jeben osjecaj da se ovako sta desi u gradu u 1. ili 2. brzini..udarit u nekog...

Edited by brzi16v
Link to comment
Share on other sites

ciscena prije10000km.preventivno

skinuo usisnu granu..puknut map senzor..i iscurilo ulje iz usisnika

20170227_141215.jpg

Link to comment
Share on other sites

Tu trebas spojiti dijagnostiku i vidjeti sto se dogadja sa gasom.... Po meni ako ne izbacuje check engine lampicu onda auto stvarno misli da mu je gas nabijen i to bih pripisao pedali gasa, tj tu nekom dijelu.

Link to comment
Share on other sites

Prije bi rekao da ode u blokadu zbog ulja u usisu.

Treba vidjeti što se dešava, moguće da nabija kompresiju u karter pa preko iberlaufa baca ulje u usis.

Link to comment
Share on other sites

zbog puknutog mapa moze hebat, a i ulje u sam map ak je uslo isto drka. 

sto se tice ulja :D to je da bolje podmazuje

Link to comment
Share on other sites

ne dimi, ne trosi ulje, ulja potrosi ni 1dci na 15 000km...stvarno nista ne trosi...i sad sam provjerio ulja ne faki..ima 136 000km...sad sam prvi pua sllkinuo granu usisa i kako sam ju nagnuo odjednon je ulhe izletilo...map senzor je bio jako klimav i optao mi unutra zato sam i skidao usisnu da ga vadim

rekao bih da je iscurilo iz kutije koja

 je sa zadnje strane usisa

20170227_172354.thumb.jpg.5c270af75cfd7820170227_172403.thumb.jpg.0a5350b00e16f4

Link to comment
Share on other sites

ma nema popravka puko je ovdje..a i gumice su u banani...

2017-02-27_21.25.08.thumb.png.4c86e98cd5

 

inace novi kosta od 400-850kn zavisi od proizvođača, ali sam nasao na ebayu za 15 funta pa cu narucit.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Danas imao malu inventuru na autu i naletio na nešto ulja, ovako sa slike i meni počeo sliniti map senzor ? 

megane.jpg

Link to comment
Share on other sites

ne znam kolko je komplicirano to rastaviti ? pretpostavljam da ima 10 senzora gore i cca 20 šrafova 

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.