Jump to content

Servis klime: "promjena i ispuštanje plina i ulja u sistemu"


lesles

Recommended Posts

Nude mi "servis i punjenje klime" s popustom. U opisu stoje i stavke "vakumiranje sustava" i "promjena i ispuštanje plina i ulja".

Do sada sam svakih par godina bio na "kontroli" i samo jednom je sustav bio samo dopunjen.

Što točno se radi pod tim stavkama i da li je to uopće potrebno/preporučljivo?

Megane II je iz 2003. (da, 2003 :) )

Link to comment
Share on other sites

Svakako je potrebno max sveke 3g. Vakumiranjem izvlači svu vlagu unutar sistema i kompresora. Filtrira plin i dodaje ulje neophodno za rad kompresora.

Link to comment
Share on other sites

Hvala mata73!

Malo sam skeptičan prema toj "promjeni i ispuštanju plina i ulja".

Do sada mi to nitko nije predlagao, a bio sam na kontroli klime u nekoliko različitih servisa (čak ni u ovlaštenom servisu gdje su bili jako orni raditi nepotrebne stvari poput mijenjanja svjećica svake godine, tj. svakih 12k km :roll:).

Link to comment
Share on other sites

Moguce da su ti to i odradili ali ti nisu rekli.

Ulje se mjenja prilikom punjenja ili dupunjavanja plina i to sve radi aparat. Znaci nije tipa onoga da odvrnes saraf na kompresoru pa tako izmjenis ulje, kako mnogo ljudi misli.

Inace standardni postupak bi trebao biti:

-izvlacenje plina

-vakumiranje

-punjenje plina

-zamjena ulja

-stavljanje uv boje....

I sve odraduje stroj.

Link to comment
Share on other sites

Moguce da su ti to i odradili ali ti nisu rekli.

Ulje se mjenja prilikom punjenja ili dupunjavanja plina i to sve radi aparat. Znaci nije tipa onoga da odvrnes saraf na kompresoru pa tako izmjenis ulje, kako mnogo ljudi misli.

Inace standardni postupak bi trebao biti:

-izvlacenje plina

-vakumiranje

-punjenje plina

-zamjena ulja

-stavljanje uv boje....

I sve odraduje stroj.

Hmmm kojeg ulja? Stavljam link na zanimljiv oglas (ne reklamiram) nego uvijek sam se pitao kada i da li se mijenja ono 'pravo' ulje u kompresoru a ne ovo zajedno sa plinom?

http://www.njuskalo.hr/servis-uredjaja/auto-klima-servis-karlovac-091-262-0092-oglas-7273505

Da li se na taj način može produžiti vijek kompresoru te da li ima smisla uopće to dirati i skidati?

Link to comment
Share on other sites

Moguce da su ti to i odradili ali ti nisu rekli.

Ulje se mjenja prilikom punjenja ili dupunjavanja plina i to sve radi aparat. Znaci nije tipa onoga da odvrnes saraf na kompresoru pa tako izmjenis ulje, kako mnogo ljudi misli.

Inace standardni postupak bi trebao biti:

-izvlacenje plina

-vakumiranje

-punjenje plina

-zamjena ulja

-stavljanje uv boje....

I sve odraduje stroj.

Hvala Kristijan!

Ne bih rekao da su to odradili, a da nisu rekli, jer su kontrole bile besplatne (osim one dopune prije nekih 10 godina) i "dijagnoze" su bile "sve OK".

Znači, ta promjena plina i ulja je OK, u principu.

Jel' ima koja kvaka na koju treba paziti kada to rade? "Kvaliteta" plina/ulja?

Link to comment
Share on other sites

www.zak.hr ovlašteni servis radi isto za 175kn. Možda da prije  nazoveš njih?

 

Link to comment
Share on other sites

Hvala Gorane, ali Karlovac mi nije baš uz put.

Nego, što bi trebalo značiti da se cijena "odnosi na punjenje klime do 800g"? Pa ne očekujem da je iscurilo toliko plina kad klima radi OK ... Ili se to odnosi na ukupnu masu plina u sustavu?

Link to comment
Share on other sites

Odnosi se na kolicinu plina u sistemu. Ne stane u svaki auto ista gramaza plina..... S tim je idirektno dao do znanja da je nadopuna plina ili kompletno punjenje do 800g plina za istu cijenu. 

Link to comment
Share on other sites

Ček, da li to znači da će mi, ako imam sustav u koji nominalno ide 900g, naplatiti tih 100g razlike bez obzira da li treba nadopuniti ili ne? (Dakle, u cijeni je pražnjenje i vraćanje 800g plina.)

Ili će mi naplatiti razliku samo ako treba nadopuniti s više od 800g? (Dakle, u cijeni je eventualna dopuna količine do max 800g.)

:??:

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.