Jump to content

Kvačilo i termostat


Smuchac

Recommended Posts

Na koliko se prosječno mijenja set kvačila na meg2? Čini mi se da se približava vrhu i odvaja u centimetar hoda. Na satu je 140 000.

Onda termostat vode. Može li on poblesavit? Temperatura se uvijek drži do četvrtine pokazivača a do pola skoro nikad...

Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

termotsat krepa nije nemoguce. a kvacilo se mijenja kad pocne klizati. ili ako hoces prevremeno onda kad god pozelis. 

Link to comment
Share on other sites

Grije se sve uredno s time da se nisam obazirao na to nikad. Auto je kod kolege vec 4 dana pa mi je reko da temp ne ide nikad preko cetvrtine pokazivaca i da mu je zo cudno sto nikad ne dode do pola bar u nekim situacijama pa sumlja da je prolupo. Isto mi je rekao i za kvacilo a meni se cini ok jer ne klize... Kako se vama ponasa temperatura?

Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

temepreatura mora bti na pola - cca 80-90 stupnjeva ( termostat stavit originalni, vernet ili mahle )

a na benzincima krepa kuplung na 80000-150000, ovisi kako ko vozi

Link to comment
Share on other sites

Kvacilo krepa ovisno o nacinu voznje i uglavnom je individualno.

Meni je na 2.0T benzincu drzalo 200 tkm s koliko sam ga prodao i cuo sam se sa novim vlasnikom 6 mjeseci poslije i dalje nikakvih problema...znaci jos je prvo kvacilo na autu.


Termostat kada ode upravo to ne postizanje radne temperature je simptom jer termostat ne zatvara pa omogucava konstantan protok rashladne tekucine.

Link to comment
Share on other sites

da ne otvaram novu temu.... Kad sam kupio auto i kada ga ujutro upalim čuje se cviljenje potisnog ležaja, krenem i cviljenje prestaje. Sad unatrag par dana kad je u leru lagano se čuje neko škljocanje isto iz potisnog. Da li se može potisni razleteti ? i Pretpostavljam da mi ne gine mijenjanje lamele s potisnim u skorije vrijeme. ili može to ići još neko vrijeme? 

 Lamela je još ok i ne klizi. 

Link to comment
Share on other sites

Za 1000kn rjesis sve dijelove tj. korpu lamelu i lezaj. :dobroje:

Da se vratim na temperaturu. Da je on poludio onda bi mi vise trosio na otvorenoj cesti. Do Dubrovnika ga se uredno drzi na 7. Tu po gradu je 9 jer nemam bas laku nogu...

Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

kazaljka temperature je normalno na malo manje od sredine.. na drugoj crti od nule ti je 85 stupnjeva..

 

maxresdefault.thumb.jpg.13d77a668c633089

Link to comment
Share on other sites

Onda ok. ?

f4f349c19c8c342161dd70c2e11668de.jpg

Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.