Jump to content

K: Megane III Grandtour


MoschuS

Recommended Posts

Kupujemo Megane Grandtour pa ako netko s foruma prodaje ili zna za neki dobar primjerak neka mi se javi ;)

Zelje su naravno sto noviji i sto manje km, otprilike 2012-2013, idealno ispod 100k km, uredno servisiran i da nije neka osnovna oprema.

Budzet je cca 10k eura

Link to comment
Share on other sites

Fokus je opcija ali tesko cemo naci ono sto zelimo, 1.6 tdci ne dolazi u obzir zbog problema a takvih je najvise u nasim oglasima :/

Megane je bio prva ideja i puno je veci izbor na nasem trzistu tako da mislim da cemo lakse dobiti ono sto smo zamislili a i ostajem u Renault sekti :D

Link to comment
Share on other sites

Što fali novijem 1,6tdci s 8ventila?

 

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

 

 

Znam da su stariji sa 16v (DV6) imali dosta problema i da im je turbo odlazio pod normalno i da su nesto popravili u novijim verzijama ali je problem, navodno, jos prisutan samo u manjoj mjeri. Generalna preporuka je prepoloviti servisni interval ali buduci da se kupuje rabljeni to nece biti lako naci. Ako imas vise informacija molim te da podijelis, nije bas pravi topic ali ok. Ja sam dosta kopao po netu zadnjih tjedan-dva i moram priznati da me strah tog 1.6 tdci motora, ako nadjem sa nekim drugim rado bi vozio i Focusa ;)

Link to comment
Share on other sites

Bio je onaj problem sa sitom od ulja koje se znalo zaštopati pa bi turbina ostala suha, ali to je sve riješeno. Kod svakog motora ti dugi intervali izmjene ulja nisu dobri. Nije ni zamjena turbine takav bauk, ako baš dođe do toga.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Bio je onaj problem sa sitom od ulja koje se znalo zaštopati pa bi turbina ostala suha, ali to je sve riješeno. Kod svakog motora ti dugi intervali izmjene ulja nisu dobri. Nije ni zamjena turbine takav bauk, ako baš dođe do toga.

 

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

 

Da li znas od kojeg godista je to rijeseno?

Link to comment
Share on other sites

Tražio sam i kupio takav auto prije par mjeseci, prvo kod nas, a na kraju se odlučio na unos vozila. Kod nas je teško pronaći primjerak sa solidnom opremom, većinom su to vulgaris modeli, a čak i GT Line ili Bose dolaze bez navigacije i bilo kakvih dodatnih opcija koje se vani smatraju normalnim. Ne znam kakva je sad situacija s troškovima unosa, prošle godine se više nego isplatilo uzeti auto iz inozemstva, a ionako su svi bolje opremljeni primjerci kod šoderaša od tamo. Ispod 100k je jako teško naći, osobito za dci jer ti se auti kupuju da se voze pa probaj malo pomaknut granicu, ja sam si zamislio 150k pa sam na kraju uzeo auto sa 165k iz 2013., ali izgleda skoro kao jahreswagen. Ako imaš strpljenja probaj iskopati neki 1,6 dci jer je drastično bolji za voziti, nego 1,5 dci kojem u nekim režimima fali malo daha. Sretno!

Link to comment
Share on other sites

Ima jedan 1.6 dci Dynamique u Gašperovu, bas razmisljam da ga odemo pogledati iako nam je izvan budzeta :D

Link to comment
Share on other sites

Ma gledaj 1.5 dci i onda ga lagano digni na 135ks i miran si.

Link to comment
Share on other sites

Od kada su prešli s 16 na 8 ventila onda su popravili i sito. Ne znam da li se to po KS da zaključiti?

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Nije tu samo sito problem, odlazi semering bregaste, DPF loše napravljeno čišćenje pa na max 160.000 km ode, DMF zamašnjak. Sa tim motorom u 3 potpuno nova auta 2 Citroena i 1 Ford, napravio sam 180.000+58.000+77.000 km u 6g.

Zimus na onom minusu svaki dan po nekoliko puta imao sam show sa regeneracijom DPF-a.

Link to comment
Share on other sites

Ma definitivno ima previse topica i clanaka o problemina na tom motoru tako da mi ne pada na pamet riskirati. Ako uleti Focus sa nekim ecoboost motorom ili drugim dizelom moze, u protivnom ide Megy. 

Link to comment
Share on other sites

Mislim da smo odlucili podebljati budzet na 12k eura jer vidim da se tu vec moze dobiti 2014ta sa 50tak tisuca km tako da mi se to cini puno pametnija investicija :)

Link to comment
Share on other sites

Frend mi je lani uvezao 2 meganea. 1 je sebi ostavio, drugi je prodao. Znači, kupac je za 10000€ dobio megane 1.6 dci, 95 konja, 2014 god, sa regom god dana i sa napravljenim servisom. Na novim zimskim gumama (prodan krajem 11 mj 2016). 128000 km je imao i neku srednju opremu (imao je onaj ekran na izvlačenje).

Link to comment
Share on other sites

Mislim da smo odlucili podebljati budzet na 12k eura jer vidim da se tu vec moze dobiti 2014ta sa 50tak tisuca km tako da mi se to cini puno pametnija investicija :)

Ovisi koliko ćeš ga dugo vozit, ako namjeravaš kao Clio ili dulje onda bi ti se isplatilo da imaš što noviji auto sa manje km, ali inače mislim da je neki best buy uzet Megane do 10k eura.

Link to comment
Share on other sites

Frend mi je lani uvezao 2 meganea. 1 je sebi ostavio, drugi je prodao. Znači, kupac je za 10000€ dobio megane 1.6 dci, 95 konja, 2014 god, sa regom god dana i sa napravljenim servisom. Na novim zimskim gumama (prodan krajem 11 mj 2016). 128000 km je imao i neku srednju opremu (imao je onaj ekran na izvlačenje).

Misliš 1.5dCi

Link to comment
Share on other sites

Ovisi koliko ćeš ga dugo vozit, ako namjeravaš kao Clio ili dulje onda bi ti se isplatilo da imaš što noviji auto sa manje km, ali inače mislim da je neki best buy uzet Megane do 10k eura.

Namjeravamo ga imati dugo, barem 10 god i ne radimo veliku kilometrazu pogotvo sad kad cemo imati 2 auta. Znaci za 2k eura vise od pocetnog budzeta cu dobitit auto sa cca 50k km manje sto je meni 5god voznje tako da mislim da se isplati.

Link to comment
Share on other sites

10tkm godišnje i kupuješ dci? Ja ne bih. 

Ne bi ni ja ali ajde mi nadji u oglasima nesto sto nije dci? :/

Bas sam prije par dana pricao sa frendom (Apach sa foruma, mislim da dugo nije bio aktivan), on ima Megy dci sa 105ks, starci mu imaju benz 1.6 16v i kaze da bez obzira sto njegov bolje vuce slijedeci put ce jaaako dobro razmisliti da li da uzima dizelasa. Jbg samo je problem u nasem trzistu jer svi kupuju dizelase misleci da ce ustedjeti miljone kuna godisnje :/

Link to comment
Share on other sites

Problem je u uvozu jer su na benzince veća davanja pa ti preostaju samo "domaći" benzinci. Ja ću ubuduće isto dobro razmisliti, diesel mi je bolji jedino na autoputu ( i na benzinskoj)

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.