Jump to content

Problem sa regulacijom temperature kabine


nloknar

Recommended Posts

Poštovani forumaši,
imam problem sa regulacijom temperature na svom Renault Megane Scenic I,2000.god. 1.9dCi ,75kw.
Imam automatsku klimu u autu.No međutim prije paljenja automobila, kada je na manualnom modu,ja ručno postavim temperaturu na recimo 20 stupnjeva.
Auto normalno grije po postavljenoj temperaturi.No ako želim povećati temperaturu recimo na 25 stupnjeva ništa se ne događa.Nego moram stati,ugasiti vozilo i opet prije paljenja postaviti temperaturu na 25 i zatim upaliti i krenuti.Automobil zatim počne puhati topliji zrak.Ako bi htio smanjiti grijanje na minimum u vožnji opet moram ponavljati istu proceduru.
Stavljanjem u AUTO-mode isto se ništa ne događa.
A sve je počelo iznenadno bez nekakvih prijašnjih kvarova.
 
Da li netko od cijenjenih forumaša zna što bi mogao biti uzrok ovakvog ponašanja?
 
Unaprijed zahvaljujem

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Imam gotovo isti problem. Ista temperatura puhanje je na koju god da postavim razinu. Probao sam sa paljenjem i gašenjem auta i namještanjem temperature no nema pomaka. Prekontrolirao sam termostat kabine i očistio, motorić radi i sve se čini sasvim uredu. Ima li netko još kakvu ideju? 

Link to comment
Share on other sites

Spojiti na dijagnostiku i vidjeti koju temperaturu očitavaju senzori i da li ima grešaka zabilježenih u klimi. Mislim da Delphi to može odraditi, ali nisam probao na navedenom autu.

Link to comment
Share on other sites

Spojiti na dijagnostiku i vidjeti koju temperaturu očitavaju senzori i da li ima grešaka zabilježenih u klimi. Mislim da Delphi to može odraditi, ali nisam probao na navedenom autu.

Hvala na odgovoru. Potražiti ću tu u ZG-u nekoga tko može provjeriti preko dijagnostike.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Spojen na dijagnostiku i sve uredno radi. Puknuta je plastična osovina između motorića i klapne koja regulira toplo-hladno. Rješenje je zamjena kućišta.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.