Jump to content

Kraljica trotoara


twingokile

Recommended Posts

Pozdrav ekipa !

 

evo da i ja otvorim temu s obzirom da je twingo otišao a napokon je došla zamjena...

radi se o laguni 3, 2.0 dci, 150 ks, 2007 godina, 250 000 (original) kilometara, odrađenih dobrim dijelom na autobanu...

auto je održavan i u solidnom stanju, neznam koja je oprema, no ima sve i svašta :yeah:

svi podizači na struju, retrači na struju preklopni, navigacija, dvoozonska klima, zadnji parking senzori, elektonska ručna kočnica, ksenon svijetla, 18 coll felgice...

 

slike kad ju malo sredim i operem...

eh sad, ono što prvo moram provjeriti nakon dobrog pranja i čiščenja je slijedeće:

probati otkloniti cvrčke unutrašnjosti :aua: ništa strašno, no nervira

javlja grešku parking senzora, iako rade, no zapamti grešku :tulum:

ne otvara gepek na gumbiću kartice :nezna:

eh da i najbitnije, moram napraviti update nevigacijskih karata i obavezno napraviti još jedan ključ/karticu, jer sam dobio samo jednu...

 

molim ekipa savjete kako riješiti navedene "probleme" i koliko me taj popravak može cca koštati?

Edited by twingokile
Link to comment
Share on other sites

:hey:

eh sad, ono što prvo moram provjeriti nakon dobrog pranja i čiščenja je slijedeće:

probati otkloniti cvrčke unutrašnjosti :aua: ništa strašno, no nervira

javlja grešku parking senzora, iako rade, no zapamti grešku :tulum:

ne otvara gepek na gumbiću kartice skužio sam, znači taj gumbić ne otvara gepek nego ga otključava i zaključava, :yeah:

eh da i najbitnije, moram napraviti update nevigacijskih karata i obavezno napraviti još jedan ključ/karticu, jer sam dobio samo jednu...

i da li na ekranu stalno mora stajati mapa navigacije, ili se može postaviti da bude recimo radio ili nešto drugo?

 

molim ekipa savjete kako riješiti navedene "probleme" i koliko me taj popravak može cca koštati?

Edited by twingokile
Link to comment
Share on other sites

Nova kartica je skupa - 1000kn ?

Na ekranu navigacije možeš imati slike ili filmove ili mp3 ako instaliraš TomPlayer. Karte možeš naći na netu zato jer nemaš LIVE verziju

 

Link to comment
Share on other sites

da soma kunića je dosta... možda ima neka solucija da se naruči s e-baya pa da se nasnimi cod ili nešto... pronjuškati ću....

ok, pretpostavljam da su tom tom karte?

Link to comment
Share on other sites

2007 godiste - nemas TomTom, imas Carminat, da li CBCD ili DVD, zavisi od verzije. Sa updateom ces tesko dobiti, osim novijih mapa zapadne Evrope.

Prikopcaj na dijagnostiku i vidi sta je sa senzorima, sta prijavljuje.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam danas mijenjao kućište na kartici od megana II i ispalo me 200kn, a da ti napravi još jednu karticu je 490kn... sad to je za megana II, ali vjerojatno je tu negdje za lagunu više manje.

Link to comment
Share on other sites

Čestitamo! 

Nemoj mnogo da se iscrpljuješ oko tih cvrčaka - kako nastaje leto biće ih sve manje, preko zime dok se auto ne zagreje ima ih  ... jednostavno su tako napravili da plastika bude nešto manja i škripi, cijuče, cvrči, mrda se ... I to se uglavnom čuje u gradskoj vožnji a na otvorenom putu ga nema ili ga skoro nema. Uostalom L3 mi nije auto za grad već za duža putovanja,zar ne :hey:

Link to comment
Share on other sites

Što ti znači kraljica trotoara, to je nogostup.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2007 godiste - nemas TomTom, imas Carminat, da li CBCD ili DVD, zavisi od verzije. Sa updateom ces tesko dobiti, osim novijih mapa zapadne Evrope.

Prikopcaj na dijagnostiku i vidi sta je sa senzorima, sta prijavljuje.

spojio i ustanovio da jedan senzor ne valja...

gdje kupiti i koliko moze kostati?

Prostitutka? :help:

skoro ?

Ja sam danas mijenjao kućište na kartici od megana II i ispalo me 200kn, a da ti napravi još jednu karticu je 490kn... sad to je za megana II, ali vjerojatno je tu negdje za lagunu više manje.

hvala, to u renault servisu?

@astera hvala, i sam tako razmisljam..

@ grunf... Znam, prvi put sa vidio taj auto parkiran na trotoaru, u nizu parkiranh raznih auta, nevjerojatno je kako se isticala medju tim autima, barem meni, izgledala je kao kraljica....

Link to comment
Share on other sites

spojio i ustanovio da jedan senzor ne valja...

gdje kupiti i koliko moze kostati?

skoro ?hvala, to u renault servisu?

@astera hvala, i sam tako razmisljam..

@ grunf... Znam, prvi put sa vidio taj auto parkiran na trotoaru, u nizu parkiranh raznih auta, nevjerojatno je kako se isticala medju tim autima, barem meni, izgledala je kao kraljica....

Nije renault servis, ovaj servis di sam ja bio radi kljuceve za sve marke vozila.

Poslano sa mog SM-N910F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

 

Nije renault servis, ovaj servis di sam ja bio radi kljuceve za sve marke vozila.

 

Poslano sa mog SM-N910F koristeći Tapatalk

 

 

da m molim te info o kojem se radi?

Link to comment
Share on other sites

da m molim te info o kojem se radi?

Poslo sam ti u pm pa pogledaj, nisam siguran da li smijem objavit ime servisa ovdje.

Poslano sa mog SM-N910F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

fran, hvala, dobio sam odgovor, 750 kn bi koštala izrada nove kartice...

dečki, kaj da radim sa senzorom, gdje da kupim, novi ili polovni, koliko to može koštati?

malo me zeza parkiranje s ovim autom, jako interesantno da je toliko, barem meni nepregledan :nezna:, volio bih što prije upogoniti parking senzore da rade....

Link to comment
Share on other sites

Ako je problem isključivo u senzoru i siguran si da ga jednostavno treba zameniti onda bi mi prvi pokušaj bio neki auto otpad. Pardon, prvo se raspitaj koliko košta nov sa ugradnjom u ovlašćenom servisu i tek onda idi po otpadima. Znaju oni na otpadima (barem je tako ovde u Srbiji) da daju cenu koja je viša nego u ovlaščenom - npr. prošle godine sam mislio da ću naći na otpadu senzor pritiska guma, odem na otpad i tamo mi traži 40 eura za deo i još moram da platim demontažu gume, zatim montažu i balansiranje. U ovlašćenom sam platio novi senzor, njegovu inicijalizaciju na dijagnostici, ugradnju, montažu i balansiranje sve ukupno 44 Eur i to sa uključenim PDV-om. 

Link to comment
Share on other sites

Pitao sam u renault servisu i kaže čovijek jedan senzor cca 1200 kn, rekoh fala lijepo i srdačan pozdrav :tulum:

 

morat ću negdje drugdje malo prošnjofati

Link to comment
Share on other sites

Imas na ebay za kikiriki. Zamjenski, radi isto kao i originalni. Cijena par desetaka €.

Link to comment
Share on other sites

Ako pricamo o TMPS senzorima, za gume su 1400kn u poznatoj vulkanizerskoj malopradaji i veleprodaji da ne reklamiram.

by m@rio

Link to comment
Share on other sites

Neee! Pričamo o senzoru za parkiranje a ja sam samo dao moj primer o nabavci senzora za gume.

Ali kada si već kod toga, jesu li tih skoro 200 Eur sva četiri senzora za gume?

Link to comment
Share on other sites

Što se tiče karti za navigaciju, ja sam nedavno za Opel Astru našao dobre na GPS power net - besplatno, a treba se registrirati da se dođe do linkova.
Smijem li staviti i link?
www.gpspower.net/renault-nissan-infiniti.html

Link to comment
Share on other sites

Hvala najljepša, e ovo je sad već nešto konkretno i povoljno :wavey:

2007 godiste - nemas TomTom, imas Carminat, da li CBCD ili DVD, zavisi od verzije. Sa updateom ces tesko dobiti, osim novijih mapa zapadne Evrope.

 

Da, bacio sam oko i ustanovio da je carminat, a gle bilo kaj da uspijem ja sretan, ove karte gore su iz 2007 godine, i fakat pola ulica nedostaju...

imaš neku ideju gdje naći karte?

Link to comment
Share on other sites

Što se tiče karti za navigaciju, ja sam nedavno za Opel Astru našao dobre na GPS power net - besplatno, a treba se registrirati da se dođe do linkova.
Smijem li staviti i link?
www.gpspower.net/renault-nissan-infiniti.html

bacio sam oko, no iskreno baš i ne nalazim, ono što sam našao je isto staro ko grčka... :nezna:

Link to comment
Share on other sites

Poslo sam ti u pm pa pogledaj, nisam siguran da li smijem objavit ime servisa ovdje.

 

Poslano sa mog SM-N910F koristeći Tapatalk

 

 

Fran, daj mi reci to si na savici bio po karticu?

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.