Jump to content

Ne rade kratka svjetla


bura2

Recommended Posts

Nene nego oni neznaju upalit... Debili.. Tak i meni svi govorili za megane 2 dok nisam nasao rjesenje kroz Clip.. Samo sto to nije bila samo kvacica u meniju nego se radilo reprogramiranje cijelog upca ili UCH.. Nije nibto strasan postupak...

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Upravo došao od Baotića, vratili su nazad da svirne truba kad se zaključa, i slikao sam naljepnicu!

IMG_20171006_144420.jpg

Link to comment
Share on other sites

I ja bio nekoliko puta ali nisu uspjeli mi aktivirat ta dnevna svjetla preko clipa

Laguna 3

Poslano sa mog SM-G925F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

kupite onaj modul od Poljaka što imamo ja i Petak i radi bez problema ;)

Link to comment
Share on other sites

kupite onaj modul od Poljaka što imamo ja i Petak i radi bez problema ;)

Imam i ja! Preporučam.

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav društvo! Zovem se Josip i trebao bih vašu pomoć ili savjet! Kupio sam Lagunu 3, 2008., 2.0 diesel, prije cca 10 dana! Primijetio sam da mi ne rade dnevna svjetla, imam Xenon što se zakreće s volanom, poziciju i do pozicije led žarulju! Čitao sam vaše postove ali nisam našao konkretan odgovor! Na nuli mi ništa ne svijetli, na poziciji samo pozicija, na svijetlima xenon kratko i dugo, a na automatsko također Xenon kratko i dugo ali samo ako ih senzor upali, a dnevniku nigdje ne svjetli! Auto je cijelo vrijeme kod Baotica servisiran, da bih ja danas otišao tamo da mi pregledaju cijeli auto radi moje sigurnosti i naravno da mi uključe led svjetla! Da bi meni striček tamo rekao kako pod dnevna led svjetla spadaju xenoni i oni se mogu staviti da čim se auto upali, da se i oni upale! Na to sam mu rekao, kako se mogu Xenon svjetla zvati led dnevna svijetla, da bi on mene samo gledao i nije imao odgovor na moje pitanje! Pokušali su mi aktivirati ta led svijetla, ali bez uspjeha, kažu da im software ne dozvoljava, jer auto nije za tržište gdje se ta svjetla koriste, pa rekoh ajde ok, ako vi tako kažete! Pa, ja bih vas molio, dali netko zna kako upaliti ta svjetla?

A da li si ti sa sigurnošću utvrdio da su ti sijalice za dnevno svetlo ispravne? Kada sam kupio auto (polovan, naravno) isto tako nisu mi radila dnevna svetla već sam morao da palim xenone. Odem u servis (pošto tada još nisam umeo ni znao ) da mi to poprave i utvrdi o da su obe sijalice pregorele. Stavimo nove i one su trajale ... Pa jedno mesec dana. Jednostavno, kada je toplo napolju a sijalice rade stalno onaj donji deo se otopi. 

Imaš jedan moj post u ovoj temi oko ovoga ... Pogledaj

Link to comment
Share on other sites

  • 5 years later...

Da ne otvaram novu temu, mislim da je ova prikladna...

Ugl na sivoj Laguni nemam maglenke, ali imam DRL-ove ispod farova na braniku.

20231008_105402.thumb.jpg.cb0c1892e19c5934a0ed0a448e907d7e.jpg

u faru uz xsenon (dugo i kratko) ima sijalica za pretpostavljam dnevna svjetla i poziciju...

Ne radi niti jedna u nijednom položaju, sinoć sam išao gledat i sve sijalice su ispravne, čak sam prebacivao na crnu da se uvjerim 100% i rade, dok drl svijetli u svim pozicijama (samo malo slabije, odnosno izgubi intenzitet kad se upale xsenoni) Straga pozicije rade normalno

Osigurače sam gledao u kabini i svi su ispravni, ali nevidim nijedan za svjetla, evo i sheme

20231007_184235.thumb.jpg.fede35df6b87b03e5fa0adf491c76057.jpg

kod osigurača u motoru su sve veliki osigurači i sve ove manje sam provjeravao i u redu su al nema sheme nigdje, po većima nisam htio dirat i čačkat

20231008_120427.thumb.jpg.d38bf98fa9e7e60a95ebea928606fc48.jpg

20231008_120435.thumb.jpg.caa1ea5c13f881491d7790ebeb4662f5.jpg

dal je to softverski nešto zbrčkano ili je normalno s obzirom da imam drl-ove pa oni predstavljaju poziciju i dnevna svjetla? Pa iz tog razloga ova u faru ne rade

na crnoj nemam drl, ali imam maglenke i na automatskom gori ova veća sijalica kad su xsenoni ugašeni i valjda predstavlja dnevna svjetla, a kad su xsenoni upaljeni pali se mala za pozicije i mala isto gori kad stavim na poziciju i 0 na ručici.

Zanimljivo je da su sijalice u faru kao nove, nemaju gareži i tragova korištenja na sebi, kao da nikad nisu niti radile.

Iskreno meni ni ne smeta što to ne radi ali se na tehničkom ispitivač uhvatio za to i da je to za pad, ja mu velim da imam te drl-ove i da sam mislio da zbog toga ne mora radit u faru, on kaže da to nema veze i da pozicije moraju radit.

Iskreno niti ne sjećam se kako mi je bilo na scenicu jer je on imao drl-ove, dal su pozicije radile il ne...

 

Nisam napomenuo da su i jedna i druga laguna za švapsko tržište

Link to comment
Share on other sites

Kad rade Drl, pozicije ne rade... Kad upalis pozicije drl se gasi... Tak je kod mene

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, zac7654321 said:

Kad rade Drl, pozicije ne rade... Kad upalis pozicije drl se gasi... Tak je kod mene

Kod mene drl stalno upaljen, a pozicije i ova druga veća sijalica, stalno mrtve...

Nije mi jasno dal to tak treba bit, jer po tome je drl dnevno svjetlo, zar ne? Mislim ja sam uvjeren da je tako i da sam na cesti ispravan.

Nebitno dal svjetli u faru ili ne, bitno je da drl gori.

Ovaj na tehničkom pak tako ne misli a ipak me pustio

19 minutes ago, zac7654321 said:

Kad rade Drl, pozicije ne rade... Kad upalis pozicije drl se gasi... Tak je kod mene

Ček jel ti isto imaš drl ledice na braniku ispod fara ili pod drl misliš na dnevno svjetlo u faru?

 

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, robyakarider said:

drl svijetli slabije kad upalis pozicije, kad je na 0 onda svijetli jace

Kod mene svijetli stalno isto, osim kad su xenoni upaljeni onda je slabije...

A pozicije 0 bodova, mrtve...

Link to comment
Share on other sites

Na bivšem meganu imao isto tako (drl se dima kod stavljanja na poziciju, žaruljice u faru nikad ne svijetle) i kad sam u ovlaštenom pitao rekli mi da tako mora biti. Vjerojatno isti farovi za svaku opremu.

Na tehničkom nikad problema.

Link to comment
Share on other sites

Imam u planu potkraj ovog tjedna ić za Karlovac pa ću baš stat u Zak i pitat dal se to preko dijagnostike može uključit

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.