Jump to content

Rastavljanje konzole


morrak

Recommended Posts

Ima li netko za podijeliti upute za rastavljanje konzole (bez navigacije)?

Treba mi:

  • Skidanje bočnih rešetki ventilacije
  • Skidanje one srebrne trake na sredini (u koju se "uzreže" navigacija ako je imaš)

i slične sitnice gdje moram filca podložiti da ubijem cvrčke

Link to comment
Share on other sites

Pogledaj si na ytb. Ja sam nasao hrpu tutoriala o skidanju plastika na meganeu 2..

Link to comment
Share on other sites

Ma ima sigurno netko da je rješavao sam cvrčke na Laguni pa da čujem iz prve ruke ;)

Link to comment
Share on other sites

Ja nisam a i nešto ne bih. Smatram da je moguće veće oštećenje nego dobitak. Skoro svi ti delovi su predviđeni za jednu ugradnju i vrlo se teško demontiraju a i plastika tokom vremena postaje krta i lomljiva. Tih, kako nazivaš 'cvrčaka' ima i kod mene, ali kako se auto tj. kabina vozila greje na uobičajenih 20-22 stepena zvuci nestaju.

Link to comment
Share on other sites

Stojim iza tvrdnje da je cvrcke nemoguce ukrotiti. Nedavno sam otvarao tu temu ali nisam nista uspio postici, ali tvrdnja da nestaju kad se auto zagrije je tocna. Jedino sto sam uspio rijesiti a sto je stvaralo buku su poklopci ispod kvake na svim vratima koji su imali lufta pa proizvodili strasnu buku u vratima. Skinuo sam ih i ponovno zalijepio trakom ljepljivom s obje strane

Link to comment
Share on other sites

Ma ja sam na svojoj našao nekoliko mjesta koja čujno vibriraju na okretajima u kojima sam često, a našao sam i kako i što pritisnuti prstom i dok držim ne vibrira - pa sad samo trebam skinuti par dijelova da stavim neki filc ispod tako da kad vratim sve da ne cvrči.

A nisam primjetio da se išta mijenja temperaturno - ti dijelovi sviraju bilo -10 ili +40 :-/

Link to comment
Share on other sites

- Rešetka ventilacije lijevo od volana

- Srebrna lajsna (u koju se ugrađuje ekran) i vrh centralne konzole (kod spoja su oboje šuplji i fleksibilni)

- Dio oko pepeljare

- Dno pretinca ispred suvozača

- Spoj maski stupova i konzole uz vjetrobransko staklo

 

Prvo dvoje treba rastaviti. Ostalo samo ugurati nešto ili primiti vezicom

Link to comment
Share on other sites

Meni se čuje deo iznad ekrana navigacije - kada je hladno baš se dosta čuje brujanje, kada se setim malo pritegnem rukom dok izlazim iz dvorišta, posle toga kreće normalna buka iz saobraćaja a i auto počinje da se greje i sledeći put to primetim tek na prvom semaforu - ako tada uopšte i primetim. Sada vidim da i ti imaš cvrčanje na sličnom mestu oko ekrana navigacije. Znam samo da svako skidanje plastike treba da se radi po vrućini da bi smanjila mogućnost loma delova.

Link to comment
Share on other sites

Dečki moji, evo i mene u klub :yeah:

nažalost, sad imam neke druge stvari za riješiti na autu, ali i ovo će doći na red sigurno, pogotovo ako se vi pokrenete prije pa vidim ima li smisla ili ne..

ono što vas molim je da, već kad si dajete truda dobro poslikate sve i napišete DIY, kako bismo i mi poslije bili pametniji, a ne uvijek da dobijemo odgovor imaš negdje na YT-u, jer mislim da to i je bit foruma, a naravno da će kad tad prilika nas susreti pa vam platimo i neko pićence za trud :piju:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Ima li netko za podijeliti upute za rastavljanje konzole (bez navigacije)?

Treba mi:

  • Skidanje bočnih rešetki ventilacije
  • Skidanje one srebrne trake na sredini (u koju se "uzreže" navigacija ako je imaš)

i slične sitnice gdje moram filca podložiti da ubijem cvrčke

Pozdrav! Ja sam rastavljao središnju konzolu tj. sve kako bi izvadio display (bez navigacije). Slikao sam čak svaki korak ali nikako da uzmem vremena i da složim tutorial. Nadam se da ću uskoro ako ne onda me spamaj svakodnevno dok jednom ne objavim :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.