Jump to content

Airbag problem


grgaph2

Recommended Posts

Pozdrav, imam problem s airbag sustavom. Nakon aktiviranja bočnog zračnog jastuka promijenio sam sljedeće: zračni jastuk, zatezač pojasa, airbag centralu. Zanima me što još treba napraviti da bi se uklonila greška/ ugasila lampica od airbaga. Resetiranje glavnog kompjutera ili nešto?

Također sam nabavio bočni senzor koji se nalazi na pragu. Treba li se i on mijenjati? 

Danas sam sve to spojio i ništa nisam postigao, sutra cu zamijeniti senzor i provjeriti sve žice još jednom. Usput, ako netko ima shemu spajanja tih žica ili iskustva s tim, dobro bi mi došlo. Sada sam spajao onako kako su prije bile spojene. :) 

 

Link to comment
Share on other sites

Mijenjao sam to na Cliu sam. Senzor nisam jer nije bio oštećen. Jastuk je bio sa jednog auta, pojas sa drugog a centrala sa trećeg. Nakon spajanja sve se pogasilo i nema problema.

Bitno da se brojevi na centrali podudaraju, kod mene je centrala sa diesela stavljena na benzinca.

Jedino da nije centrala ispucana tj aktivirana ili da nisu neke žice oštećene.

Link to comment
Share on other sites

Budem pogledao onda brojeve na centrali i poigrao se sa žicama još. Ni moj senzor nije oštećen tako da ga neću mijenjati. Bitno mi je da znam sad da se ne treba nešto dodatno resetirati tako da ću pokušavati dok ne uspijem ? 

Hvala puno ?

Link to comment
Share on other sites

Bitan je ovaj broj ispod "Bosch"? 

IMG_2315.JPG

Link to comment
Share on other sites

Ne mogu se sjetiti sad jer je prošlo 7-8g.

Imam zapisano u autu,  a nije sad kod mene jer ga sestra ganja.  Sutra pogledam pa javim.

Link to comment
Share on other sites

Zasto jednostavno ne das tu centralu nekome da ti obrise "crash datu".

Link to comment
Share on other sites

Mislio sam da je ovo jednostavnije rješenje. Očito nije :D 

Link to comment
Share on other sites

Sad sam našao, tako meni rekoše kad sam tražio.

Broj ispod Bosch označuje model auta, a sve ostalo koje se mora podudarati je na drugoj strani. Isto ima bar code i šifre koje su najbitnije.

Dakle ne na ovoj velikoj naljepnici već na drugoj strani.

Link to comment
Share on other sites

Prema tome ovo ne bi odgovaralo..

 

IMG_2317.JPG

IMG_2318.JPG

Link to comment
Share on other sites

Probao spojiti ne neku dijagnostiku i vidjeti zasto svijetli?

Link to comment
Share on other sites

Probao spojiti ne neku dijagnostiku i vidjeti zasto svijetli?

Nema sta spajati, cim se ispuca jastuk, ecu je zablokiran. Znaci ispise ti greske jastuka i natezaca koji su ispucani i ispise da je aktivirana "crash data" i zakljuca ecu. Greske se nedaju obrisati dok se ne otkljuca ecu(obrise "crash data").

Znaci potrebno je resetirati centralu, pa nakon toga spojiti na dijagnostiku i onda ponistiti greske. I rijesen problem.

Link to comment
Share on other sites

Da ali ako je stavio drugi ecu i opet javlja da nesto ne valja sa aribagom, ili je i drugi ecu zabiljezio ispucavanje, ili nesto drugo ne valja :)

Link to comment
Share on other sites

proradit će nekako... ako prije toga ne pobacam sve van :D 

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.