Jump to content

Scenic III audiosustav problem


mikey0510

Recommended Posts

Poz. Imam cudan problem na Scenicu III. Kad ubacim kljuc i upalim auto ne rade mi prednji zvucnici u vratima. Ako upalim radio bez kljuca i bez da palim auto radi mi prednji lijevi zvucnik. Straznji zvucnici rade u svim kombinacijama. Fader/ Balance su isprobani, sve je ok podeseno. Instalacija je ispitana i u redu je.

Ima tko ideju? Mozda Software?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Skoro isti problem Scenic 1.5 dci 2014 god. samo obrnuto... kartica slobodne ruke, kad stisnem start tipku za paljenje motora radio se uključi tek nakon 3-5 sec... i u većini slučajeva prednji zvučnici ne rade. Kad prvo stisnem tipku ON na radiu a tek nakon 3-5 sec tipku start prednji zvučnici rade. Radio je s bluetooth i carminat tom tom navigacijom.

Link to comment
Share on other sites

To je nesto softverski. Vjerojatno treba izvrsiti nadogradnju u ovlastenom servisu. Da je radio aftermarket odmah bi potvrdili problem. Moze se i to isprobat s drugim radiom ali mora se postojeci izvadit i mozda neki konektor uzet. Ja bih prvo u servis!

Link to comment
Share on other sites

Pokušavam odgonetnuti je li možda vezano uz neke postavke za navigaciju (traffic, voice, info). Kad upalim motor upali se i radio/navigacija i iz prednjih zvučnika krene zvuk na 1 sec i onda prekid ostanu samo zadnji zvučnici uključeni.

Link to comment
Share on other sites

Ma meni i na rlink 2. Kad se ucitava rlik zvucnici doslovno grme i onda prestanu kad se upali sustav... ko curenje struje u zvucnike prije boota sustava... ahhh nemam više snage... 😁

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Ni riječi više o tome u čemu je problem kad ne rade prednji zvučnici niti kako ste problem riješili?!

Moj kolega je prije tjedan dana kupio polovni Scenic iz 2014. i ima identičan problem. Ne rade prednji zvučnici a time ni BT handsfree. Tako je zapravo i najprije i primjetio da ne rade. Mislim da na kratko prorade (1-2 sekunde) i onda utihnu.

Očito da se radi o nekoj tipičnoj grešci za ovaj model pa ako netko zna kako je najlakše riješiti neka otkrije tajnu da ne lutamo po bepućima ...

Link to comment
Share on other sites

Očito nitko nije otišao u ovlašteni servis raspitati se....jer i da ništa ne naprave, naplatiti će. Kod mene kod prvog paljenja tog dana prvo uključim radio a onda tek palim motor (kartica hands free), zatim glasnoća iznad 15 volumen, a nakon toga kod svakog kasnijeg paljenja bude sve normalno ali uz jačinu zvuka min 15 (malo je glasno za moj ukus, ali...). Eto toliko.

Link to comment
Share on other sites

Hvala Ros. :zivili:. Prenijet ću kolegi da i on to proba na svom a pitat ću i u ovlaštenom servisu.

Link to comment
Share on other sites

Jedna napomena... kod mene je vanjska antena neka dosta kratka 10-15 cm, možda i nije original, bila na krovu od prijašnjeg vlasnika... možda i to ima utjecaj...

Link to comment
Share on other sites

Kolega je isprobao tvoj recept za radio i uspio :hop:. Njaprije mu je proradio samo jedan zvučnika onda svi. Sada prije stavljanje kartice prvo upali radio a onda daje kontakt i sve super. Radio radi a također i BT handsfree. Savjetovao sam mu da proba odspajanje kleme akumulatora jer to nekad pomaže kao reset elektroničkog sustava ali nije se usudio jer od bivšeg vlasnika nije dobio kod za radio. Kod će mu svakako jednog dana trebati pa će ga svakako trebat nabaviti. Pokušat ćemo se raspitati u ovlaštenom servisu.

Link to comment
Share on other sites

Znači da je nešto do proizvođača, čim se to ponavlja na više automobila. Možda bi bilo dobro pokupiti još zainteresiranih pa zajednički nastupiti kod generalnog zastupnika. Inače moj Scenic je uvoz iz Njemačke 2015 god. Možda je samo određena serija s tom greškom ili određeno tržište. Čudi me da se to nije riješilo još u Njemačkoj. Ako netko zna njemački bilo bi dobro pogledati na njemačkom forumu za Renault.

Link to comment
Share on other sites

@logan -u servisnoj knjižici na 2-3 strani treba biti upisan coode.
Ako nema nije problem preko app



Link to comment
Share on other sites

Scenic 3 obično ne traži kod od radia ako se otpoji aku.
Barem moj nije tražio kad sam mijenjao aku, a bio je bez struje nekoliko sati.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nemam ni ja osim što slušam muziku s moba preko BT-a i ponekad odvozim kilometar dok odluči prosvirat. U autu imam mob samo za muziku i vazda je upaljen i u stand by položaju.
Za konkretan problem s vrha,preporučujem otpajanje akua 10 min. Ne traži kod,provjereno. :dobroje:

Poslano sa mog Redmi Note 8 Pro koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Je li netko uspio rješiti ovaj problem? Ja sam pokušao s utikačima na radiju..bez rezultata.

20210921_163849.jpg

Link to comment
Share on other sites

Čitam sad, nijednom dosad nisam imao ovaj problem (auto ima Bose dodatak fwiw, ali ne virujen da ima neke posebne veze, vjerovatno se radi samo o zvučnicima + pojačalo nešto snažnije).

Radio je onaj "arkamys" ako se ne varam, sa Carminat tomtom live navigacijom.

BT mi radi perfektno, mobitel se spoji vrlo brzo nakon paljenja auta.

Jedino ikad primjećeno jest: prilikom navigacije, pojavila se distorzija dok su aktivne glasovne upute - dakle sav zvuk iz radia je bio u debelom "clippingu", sa mnogo "pucketanja" (crackle) dok bi glasovne upute bile aktive. Gašenje / paljenje AUTA (ne radija) je rješilo problem.

 

Ako itko od vas ima kakvu dijagnostiku, gotovo sigurno se na radio ili nekakav kontrolni modul od multimedije može spojiti te očitati eventualne greške, ako ima šta zabilježeno.

 

Jeli itko pokušao ugasit AGC u opcijama na radiu? (to bi bila opcija automatskog štelanja glasnoće - možda je tu neki bug prisutan...) (ne mislim na variranje glasnoće sa brzinom vozila)IMG_20211007_155627.thumb.jpg.061bac1871436ec12df59665d0fa1d65.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Dakle, rezime svega, nakon obilaska 3 autoelektričara te dva servisa za radio-tv elektroniku - nitko to ne želi provjeravati, čim je original radio u pitanju, svi me upućuju u ovlašteni. Eto toliko.

 

Link to comment
Share on other sites

Je li netko uspio rješiti ovaj problem? Ja sam pokušao s utikačima na radiju..bez rezultata.
20210921_163849.thumb.jpg.1f94695f8dc8df0fd232eb521e1b62b3.jpg
Dovoljno blizu si rjesenja. Ovisno o kakvom se radiju radi. Posto je tom tom live u igri pretpostavljam da je ugraden radio 40 model. To bi bio onaj sa 2x kotacica? Kod mene je to isto navedeno bilo i prelemio sam konektor na ploči posto je bio svaki drugi spoj hladan lem. Eto vec skoro 2.5 godine sve je ok. A mislim isto taj dobavljac uvale u tog renola radio zaq.. snage 4x15w i onda jos nisu u stanju slozit postene kontakte.
Link to comment
Share on other sites

Na kojoj ploči si prelemio konektor i od čega , je li na instrument tabli ili ploča-ekran od navigacije ? Radio je ovaj sa slike, navigacija je carminat-tom-tom, mislim da nije live.

 

20210921_163545.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ako je ovaj sa slike onda je isti kao i kod mene. Taj model je isao od negdje 2012g znaci da bi navigacija trebala biti tomtom live. Nije u pravilu bitno koja je navigacija jer je do radija. Za popravak je potrebno skinut donju metalnu plocu s radia i jedan bocni saraf. Odvoji se traka od cd-a koja je na konektor pricvrscena. Kontakti gdje je slab spoj su bas ovi od 2x konektora sa slike i spoja same tiskane plocice. Nemam nazalost slike ali kad otvoris bit ce ti jasnije. Spojevi su jako mali i dvoslojni pa mozda je i bolje puhalicom napraviti reflow. Odnosno do druge strane i neznam kako doci obicnom lemilicom. Kolko sam i skuzio kontakti se i dodatno rasklimaju jer bar kod mene radio je totalno s konektorima do armaturne plastike.. konektori se kod montiranog radia dodiruju s plastikom armature. Vjerojatno od voznje i vibracije dodatno se sve rasklima..

Link to comment
Share on other sites

Ajd da mlatnem i kratko upadnem. Paše li ovaj radio s usb-om umjesto "običnog" koji nema usb. Imam scenic iz 2010 i radio s cd-om.

Poslano sa mog Redmi Note 8 Pro koristeći Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Lowlife said:

Ako je ovaj sa slike onda je isti kao i kod mene. Taj model je isao od negdje 2012g znaci da bi navigacija trebala biti tomtom live. Nije u pravilu bitno koja je navigacija jer je do radija. Za popravak je potrebno skinut donju metalnu plocu s radia i jedan bocni saraf. Odvoji se traka od cd-a koja je na konektor pricvrscena. Kontakti gdje je slab spoj su bas ovi od 2x konektora sa slike i spoja same tiskane plocice. Nemam nazalost slike ali kad otvoris bit ce ti jasnije. Spojevi su jako mali i dvoslojni pa mozda je i bolje puhalicom napraviti reflow. Odnosno do druge strane i neznam kako doci obicnom lemilicom. Kolko sam i skuzio kontakti se i dodatno rasklimaju jer bar kod mene radio je totalno s konektorima do armaturne plastike.. konektori se kod montiranog radia dodiruju s plastikom armature. Vjerojatno od voznje i vibracije dodatno se sve rasklima..
 

Ok, tks. Sad mi je jasnije.... sličan problem s hladnim lemom je imala instrument tabla na scenic 2 (i to sam preživio s scenicom iz 2004.). Očito u Renaultu nemaju dobre elektroničare. Budem dao Radio nekom stručnom elektroničaru da to sredi, pa javim ovdje.  Taj radio je išao u redizajnirane scenic ph2, moj je iz 2014.god.

Edited by Ros
Link to comment
Share on other sites

Ajd da mlatnem i kratko upadnem. Paše li ovaj radio s usb-om umjesto "običnog" koji nema usb. Imam scenic iz 2010 i radio s cd-om.

Poslano sa mog Redmi Note 8 Pro koristeći Tapatalk




Ne pase.
Link to comment
Share on other sites

I meni se pojavio isti problem. Ili sličan. Grand Scenic 3 2013, odnedavno ujutro kratko ispusti zvuk iz radia i umukne. Kada idem kući s posla normalno se upali i radi. Ponekad se upali ali ne rade lijevi zvučnici ali rade bar desni. Prelemili smo konektore, svašta pokušavali, ali i dalje ujutro zafrkava. Zvao sam zbog toga i ACCL Renault u Zaprešiću, ali oni znaju za problem i za njega nemaju rješenje.  Probati ću posuditi isti takav radio od prijatelja da vidim da nije problem s instalacijama ili sa zvučnicima.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.