Jump to content

Scenic III audiosustav problem


mikey0510

Recommended Posts

I meni se pojavio isti problem. Ili sličan. Grand Scenic 3 2013, odnedavno ujutro kratko ispusti zvuk iz radia i umukne. Kada idem kući s posla normalno se upali i radi. Ponekad se upali ali ne rade lijevi zvučnici ali rade bar desni. Prelemili smo konektore, svašta pokušavali, ali i dalje ujutro zafrkava. Zvao sam zbog toga i ACCL Renault u Zaprešiću, ali oni znaju za problem i za njega nemaju rješenje.  Probati ću posuditi isti takav radio od prijatelja da vidim da nije problem s instalacijama ili sa zvučnicima.
Ako je u pitanju doticni radio s 2x kotacica mozes i provjerit verziju firmware-a. Ako trebas ja negdje imam zadnji 3.27ver koju mozes update-at preko usb-a. Mozda i to pomogne. Ako je Bose verzija u nekim autima postoji i odvojeno pojacalo? Bilo je u shemama s prethodnim radiom s jednim kotacicem i bluetoothom.

Link to comment
Share on other sites

On 29. 10. 2021. at 18:18, Lowlife said:

Ako je u pitanju doticni radio s 2x kotacica mozes i provjerit verziju firmware-a. Ako trebas ja negdje imam zadnji 3.27ver koju mozes update-at preko usb-a. Mozda i to pomogne. Ako je Bose verzija u nekim autima postoji i odvojeno pojacalo? Bilo je u shemama s prethodnim radiom s jednim kotacicem i bluetoothom.
 

Hvala

Radio je R-Plug-Radio-NX1031 i mislim da je u njemu firmware 3.1.0.27

U petak je proradio, ali samo desni zvučnici, u subotu i nedjelju je bio bez zvuka, jučer je popodne proradio nakon što je cca 5h stajao vani na suncu, jutros opet pusti glas i zašuti...

R-Plug-Radio-NX1031_Renault.thumb.jpg.5c1cedc5f7a379d31b67edc9bb53376f.jpg

Link to comment
Share on other sites

Pokušaj ovaj trik, samo naravno kod tebe je riječ o matičnoj ploči radija... Skineš sve plastične djelove, i u pečnicu:

Link to comment
Share on other sites

On 03. 11. 2021. at 8:50, Ivan1902 said:

Pokušaj ovaj trik, samo naravno kod tebe je riječ o matičnoj ploči radija... Skineš sve plastične djelove, i u pečnicu:
 

pokušao, nije pomoglo.

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, frenchkey said:

Odneses u el cod, bas se hvalili u AK da popravljaju tvornicke HU

Je li El cod servis u Splitu ? Kod njih sam popravljao instrument tablu od scenic II kad je izgubila napajanje tzv. blackout.

Edited by Ros
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Da završimo priču oko mog radija.

Nije bilo do radija nego do lijevih zvučnika. Bio sam uvjeren da je do radija pa sam ga upropastio nestručnim popravcima.

Kupio sam novi tvornički radio i dva lijeva zvučnika u ovlaštenom Renault servisu, sve je montirano i radi. Rade i sve funkcije koje na starom radiju nisu radile jer je imao stari software.

Koštalo me 3000kn.

Pouka za one koji budu imali slične probleme: prvo provjerite i zamijenite zvučnike.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Uf,nisi mogao polovno? Puno je to love za ionako mršav radio...

Poslano sa mog Redmi Note 8 Pro koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Hvala na info.

3000 kn?Bome dosta si dao!Ali za dobar zvuk se isplati platiti.

Hoces reci da su te razni majstori na neki nacin muljali?!?

Edited by Zemo
Link to comment
Share on other sites

On 10. 01. 2022. at 8:33, portos said:

Da završimo priču oko mog radija.

Nije bilo do radija nego do lijevih zvučnika. Bio sam uvjeren da je do radija pa sam ga upropastio nestručnim popravcima.

Kupio sam novi tvornički radio i dva lijeva zvučnika u ovlaštenom Renault servisu, sve je montirano i radi. Rade i sve funkcije koje na starom radiju nisu radile jer je imao stari software.

Koštalo me 3000kn.

Pouka za one koji budu imali slične probleme: prvo provjerite i zamijenite zvučnike.

 

Koliko te došlo u ovlaštenom novi zvučnici i ugradnja ?

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Zemo said:

Pa zar nije napisao 3000 kn?!

Mislim da je to cijena za sve!?

Zato pitam koliko su ga došli zvučnici s ugradnjom.

 

Link to comment
Share on other sites

Gledam na eBay rlink ("stari" za scenic 3), HU + ekrana oba nešto ispod 300€ sa dostavom u HR.

Ja bi prije išao na tu varijantu umjesto 3k kn za ovaj radio sa TomTom navigacijom.

Iako vjerojatno malo glavobolje / potencijalni posjet ovlaštenom da sve adaptacije odradi kod takvog retrofita.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
On 28. 04. 2017. at 11:20, mikey0510 said:

Poz. Imam cudan problem na Scenicu III. Kad ubacim kljuc i upalim auto ne rade mi prednji zvucnici u vratima. Ako upalim radio bez kljuca i bez da palim auto radi mi prednji lijevi zvucnik. Straznji zvucnici rade u svim kombinacijama. Fader/ Balance su isprobani, sve je ok podeseno. Instalacija je ispitana i u redu je.

Ima tko ideju? Mozda Software?

 

Problem rješen - sve pohvale AC Zadar ovlašteni servis za Renault.  Problem su bili prednji zvučnici, jedan krepao, a drugi imao loš kontakt, zamjenjena oba.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.