Jump to content

Udes, kako postupiti s osiguranjem i odstetom


usrmaatre

Recommended Posts

Nisam ništa napravio za svoj auto, ali jedna druga osoba jest.

Laguna.JPG

Link to comment
Share on other sites

Srećom B-stup nije taknut, tako da za lagunu ima spasa. Također zračni jastuci se nisu aktivirali. Ne ginu mi dvoja stražnja vrata+ rješavanje stražnjeg blatobrana i branika.

Link to comment
Share on other sites

Prometna ili no name idiot

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Prometna. Zvao policiju, stigli nakon 15-ak min. Čovjek koji me udario bio je maksimalno susretljiv tako da sam odustao od zapisnika i policiju ispratio. Ispunili europsko izviješće i odmah otišli do njegovog osiguranja. Tamo potpisali da je on kriv i sad čekamo procjenitelja. Imaš kakav savjet, na što obratititi pažnju?

Link to comment
Share on other sites

Ja nisam imao toliku stetu. Jedini savjet je raspitati se sto ti je isplativije kad dobijes procjenu stete. Rjesavati u ovlastenom ili uzeti novce od procjene pa srediti u vlastitom aranzmanu s majstorima od povjerenja. Mozda ti i ostane koja kuna.

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk

Nemoj ic u baotic ;-)

Potpisujem...tamo nikako. Nije da nece ispeglati lim, ali lakiranje im je banana. Meni su dobro popeglali ali lakiranje fijasko. Drugi put cu slusati iskusnije forumase.

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ijjjjjuuuuuuu usrmaatre.........grubo......boliiiiiii........

nedaj se lako navuč od strane osiguranja....znaju ponudit malo novaca. 

Oba vrata nova/druga (ima ih polovnih koliko ti srce zaželi)

Odi kod dva tri limara i vidi koliko bi uzeli za izvlačenje limarije i farbanje.

Uračunaj i radne sate.

Na osnovu toga sam sebi odredi kollika ti je visina odštete, ap vidi isplati li ti se uzeti novce i sam slagati

 

Ili traži da oni plate povratak u prvobitno stanje.

Link to comment
Share on other sites

Petak je jako dobro to objasnio. Ja da sam poslusao matu ne bi imao problema s Baoticem. No kod mene je auto jos pod garancijom pa nisam htio riskirati previse. Samo sam odabrao pogresnog servisera.

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Naravno da će ići druga vrata. Ovo se ne može popraviti, ne znam tko bi mogao izvući ovaj lim da izgleda normlno. A i što pišeš za 400 kn kupiš druga vrata, sumljam da će se ovaj tko bude radio zahebavati s izvlačenjem s obzirom da bi ga to skuplje izašlo. Jedino što će trebati izvući je zadnji blatobran, a on nije toliko puno stradao. Mislim da ću ići na varijantu popravka, ali ću inzistirati da mi stave druga vrata.

Edited by usrmaatre
Link to comment
Share on other sites

NIsam ni mislio da se ova vrata izvlače.......tu neće biti sreće....druga/nova....ima ih u tvojoj boji koliko očeš...možda uspiješ naći da ih netreba ni farbati.

MIslio sam na zadnji blatobran.....njega treba izvlačiti ili kidati i upasavati reparaturnu limariju (nebi se upuštao na taj put - puno sati rada i upitan rezultat osim kod vrhunskog autolimara)

Link to comment
Share on other sites

Nije toliko stradao da se ne i mogao dobro izvući. Možda izgleda na slici da je puno stradao, ali nije. Da su samo stradala vrata onda bi se sam zahebavao s popravkom, ovako neću i ne želim. Ponavljam sreća u nesreći jest da nisam stradao ja (najvažnija stvar), a onda da nije stradao B-stup i prag, te se nisu otvorili jastuci (vjerojatno zato što senzor u B stupu nije registrirao udar (nije oštećen).

Link to comment
Share on other sites

Postoji opravdana sumnja da bi trošak popravka u ovlaštenom servisu moga premašiti vrijednost cijelog auta, tu budi oprezan kod razgovora sa osiguranjem....

Laguna je stara i ona njima u katalogu ne vrijedi puno (bez obzira što tebi vrijedi jako puno)

Link to comment
Share on other sites

Šta napraviti? Ovaj na osiguranju mi je odmah spomenuo popravak i nagodbu, nije spominjao ovlašteni. Ja sam mu odmah rekao da želim popravak.

Link to comment
Share on other sites

Prvo ide njihova procjena(izvid stete). Onda tvoje prihvacanje ili ne njihove procjene kao i isplata na tvoj tekuci racun ili onome tko ce ti popravljati vozilo s obzirom da onaj tko ti bude popravljao vozilo bude zadovoljan procjenom. Ako nisi zadovoljan onda ides na nagodbu. Jos se posavjetuj. Posaljem ti jedan mail na pm.

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Osiguravajuće kuće imaju svoje ugovorne autolimare kod kojih šalju aute.....rijetko su to ovlašteni servisi osim kod uta pod garancijom i novih.

Vidi o kojem se autlimarskom servisu radi i probaj saznati kakvi su.

U tom slučaju ti auto ostaviš kod njih, oni ti poprave auto, a račun isporučuju osiguranju.

Link to comment
Share on other sites

Hvala puno zgfluenceLE. Vidjet ćemo šta će ponuditi, baš me zanima. Zamolio bih moderatore/administratore da postove koji su vezani na temu štete na mojoj laguni prebace u za to predviđenu temu. Unaprijed zahvaljujem i ispričavam se na "off topic".

To sam i mislio, probat ću se raspitati. Imam jednog limara u Solinu koji mi je radio lagunu kad je stradala od tuče i koji je jako dobar. Ako reference limara osiguravajućeg društva ne budu dobre, inzistirat ću na njemu.

Link to comment
Share on other sites

popravku se radi tamo di ti zelis, dostavljas racun i oni isplacuju (ili ne) kako im se digne, od nove godine se dosta toga promijenilo. 
a nagodba je u smislu da ti isplate kes i nikom nista. tvoje je dal ces popraviti ili ne. 

edit, osobno bi sam isao to popraviti, ako nabavis druga vrata, pa i da su suplja bez icega, ne treba ti vise od 2-3h da preslozis. 

Edited by MilosB
Link to comment
Share on other sites

evo nova tema, naslov moze drugi ako ti ovaj nije po gustu :)

Link to comment
Share on other sites

Kako je rekao kolega Petak opasno će biti blizu totalne štete. Ako je totalna onda još bolje za tebe. Tebi ostaje auto, i dobit ćeš bar 20.000 kn pa radiš što te volja. Nakraju ga popraviš za 7.000 i ostatak zadržiš.

Za stariji auto se ne isplati u ovlaštenom zbog cijene. Idi na nagodbu i popravak po vlastitom izboru. Na prvu procjenu koju će ti odmah isplatiti žališ se zbog dobrog općeg stanja, uredne limarije bez hrđe, malog broja km, umanjenom vrijednosti itd.

Velika vjerojatnost da ćeš dobiti još par stotica ili koju tisućicu.

Vrata kupiš rabljena, originalna u dobrom stanju, isto kao i žmigavac i letvicu. Nikako NE kupovati nova neoriginalna jer su žešće s**nje i bit će problema od početka.

Uglavnom može ti ostati dosta novaca, imat auto u prvobitnom stanju i bez puno natjeravanja.

Nisam napisao da se nakon prve žalbe više ne bi trebao naknadno žaliti jer onda sve ide u nedogled do 12 mj, osim ako ti stvarno ne ponude bezobrazno malo. Ako je tako onda okrećeš ploču i zanima te isključivo ovlašteni servis sa original novim vratima, a to im nikako nije cilj jer će ostati bez 20-ak tisuća kuna.

Za sve ostalo možeš mi se javiti naravno.

Link to comment
Share on other sites

ne ostaljaj iban na prijavi stete, da ti ne bi samo isplatili prvu procjenu a za dalje ce ti "dici" samo ako doneses racun pa oni pokriju razliku...

Link to comment
Share on other sites

Max, jadransko. Mata, hvala ti puno vidjet ću najvjerojatnije u srijedu šta će ponuditi. Uglavnom javit ću šta je bilo. Ne znam jel oni imaju svog limara, ili mogu kod bilo koga raditi(Miloš kaže da mogu kod bilo koga). Ako budem išao na popravak najvjerojatnije ću ići kod majstora koji mi je radio lagunu kad je stradala od tuče jel sam zadovoljan obavljenim poslom, a i vidio sam njegove radove na limariji i odlično radi.

Link to comment
Share on other sites

Znaju ponekad fitiljiti da ideš kod njihovog majstora iz razloga što imaju dogovoreno kako će raditi. Takvi najčešće koriste rabljene dijelove ili nove zamjenske 3 klase. Takve je najbolje izbjeći. Ovo znam 100%, a ne po sistemu rekla-kazala.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.