Jump to content

Udes, kako postupiti s osiguranjem i odstetom


usrmaatre

Recommended Posts

Bolje rabljena vrata nego nova zamjenska. Na moju sreću stradala su samo  vrata i stražnji blatobran (nije toliko da se ne bi mogao kvalitetno izvući).

Link to comment
Share on other sites

Mogu se poravnati, ali je pitanje s koliko "štahanja" (grijanja) i kita.

Bez cinanja s vanjske i unutarnje strane hrđa će izbiti za 2g.

Cinanje radi 0.5% majstora iz razloga što ne znaju, ne žele, gube bar 2h ili nikad nisu čuli za to.

Link to comment
Share on other sites

Naravno da se mogu izravnati, ali to je toliko posla da se niti jedan majstor neće s tim zahebavati jer je jeftinije i lakše staviti nova/polovna..

Link to comment
Share on other sites

Vidi, meni je Mehanizacija u Zd jako dobro limariju napravila i nemam zamjerke. Ne znam jesu sami ili imaju nekog tko radi za njih, ali ispalo je dobro. Plus toga, znam da imaju nekoliko Lag2 s kojih čerupaju dijelove, a to tebi treba.

Meni je u tom slučaju s njima sve bilo korektno, oni su ispregovarali s procjeniteljom itd itd, na kraju sam samo račun dobio. I da, očistili su mi auto ext&int :)

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Pazi se Jadranskig jako! Meni je frajer potpisao da je kriv za prometnu kad mi se zabio u Lagunu a oni su odbili isplatiti stetu! To je teska gamad! Na kraju sam digao na kasko stetu jer bi inace cekao mjesecima, popravak je bio oko 25tkn, pa su se oni medusobno dogovarali poslije! 

Link to comment
Share on other sites

po zakonu za stetu vecu od 5000kn mora biti izvjestaj policajca, tu nema priznanje odgovornosti na papiru...
zato kad se desi udes, odma zoves pandura, pa nek rjesava on poslije kaznu i to sto ce platiti izlazak na uvidjaj. jer oni kao naplacuju ako je steta manja od 3500kn to da su izasli na uvidjaj jer se kao trebao na taj izvjestaj. ak ti krene srati pandur reci ja vec vidim 1000€ steta na svom autu... 

Link to comment
Share on other sites

Sad je gotovo, čovjek je potpisao. Moraju mi isplatiti štetu+imam vezu u jadranskom. Inače zapisnik od policije se čeka 25 dana.

Edited by usrmaatre
Link to comment
Share on other sites

Nadam se da je manja gužva u PU Šib-Kn nego u PU Zag. Ja sam onom prilikom čekao oko 40 dana... :/

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

po zakonu za stetu vecu od 5000kn mora biti izvjestaj policajca, tu nema priznanje odgovornosti na papiru...
zato kad se desi udes, odma zoves pandura, pa nek rjesava on poslije kaznu i to sto ce platiti izlazak na uvidjaj. jer oni kao naplacuju ako je steta manja od 3500kn to da su izasli na uvidjaj jer se kao trebao na taj izvjestaj. ak ti krene srati pandur reci ja vec vidim 1000€ steta na svom autu... 

Kojem to zakonu?

Koliko znam nema zakona koji propisuje iznos štete do kojeg se zove il ne zove policija. Postoji samo da li ima ozlijeđenih ili nema.

Ako nema ozlijeđenih i ako je manja materijalna šteta odmah treba maknuti vozilo s ceste.

 

E sad obzirom da nije bilo policije i da nema zapisnika to bi moglo stvarati problem.

Uglavnom procedura je ovakva:

Osiguranje će ti najprije poslati izvid štete (popis šteta na autu) koji njih ne obvezuje na ništa i s tim papirom ništ ne možeš.

Ono što moraš čekati jest papir na kojem piše nagodba ili papir gdje će ti pisati da su tvoj zahtjev riješili i da te mole da im žurno pošalješ račun.

To sve skupa može trajati 30-60 dana.

Tek tada si siguran da ćeš vidjeti novce i popraviti štetu.

Link to comment
Share on other sites

Nije baš tako.

Oni naprave procjenu i pošalju ti u roku 7 dana. Ako si rekao da ides na nagodbu, gotovo isti dan kad je bila procjena idu novci na tvoj račun. Imaš se pravo žaliti, ali ne znači da će biti uvaženo.

Link to comment
Share on other sites

ja sam isao na nagodbu, no uz nagodbu i uplatu salju dokument koji kao trebas potpisati da neces nista vise potrazivati. kako je procijena bila bezobrazno mala, nisam htio to uraditi pa sam se natezao i u mailu dobio da ako popravim i donesem racun oni ce pokriti razliku, nakon izvida dal je sve uradjeno i :
 

"

Poštovani,

iako u naknadni izvid nije uračunata zamjena naljepnice, zamjenu iste ćemo Vam priznati i taj trošak nadoknaditi.

 

Vaše vozilo možete popravljati u servisu po vlastitom izboru u državi u kojoj je šteta nastala, u ovom slučaju to je Republika Hrvatska ili u državi u kojoj imate prijavljeno prebivalište, a

prema Vašem zahtjevu za naknadu štete to je Republika Srbija.

 

Što se tiče roka u kojem možete tražiti naknadu materijalne štete proizašle iz prijavljenog štetnog događaja, isti je propisan čl. 230, st. 1. Zakona o obveznim odnosima, a koji kaže:

 

„Tražbina naknade štete zastarijeva za tri godine otkad je oštećenik doznao za štetu i za osobu koja je štetu učinila.“

 

S poštovanjem,

Frljužec Lorena

 

Srdačan pozdrav / Best regards
Lorena Frljužec


Grupa za štete - motorna vozila / Claims
GRAWE Hrvatska d.d.

Ulica Grada Vukovara 5, 10000 Zagreb
Tel.:      +385 1 3034 313
Fax:     +385 1 3034 300
Mail:     Lorena.Frljuzec@grawe.hr
Web:    www.grawe.hr"

Link to comment
Share on other sites

Imam dva čovjeka koji rade u različitim osiguranjima. Oboje su mi rekli da UVIJEK zove muriju i radim zapisnik ako nisam kriv jer onda osiguranja imaju puno manje manevarskog prostora za izvlačiti se.

I tako nakon svog udesa gdje god sam došao prvo pitanje je bilo: "da li je bila policija?" To dovoljno govori. Meni su isplatili akontaciju od 2.000kn, a još nisam popravio auto. Zastara ide nakon 3god.

Imali smo u firmi ovakvih situacija. Tebi trebaju nova vrata.

Link to comment
Share on other sites

Bio sam na osiguranju i nisu me pitali za policiju. Također, prije koju godinu žena mi je zagrebala jednog gospodina nikakvih problema nije bilo i istom je isplaćen određeni iznos i to jako brzo. Jedino što su me na osiguranju pitali jest želim li nagodbu, ili popravak. 

Link to comment
Share on other sites

Bio gospodin za procjenu slikao auto, mjesto događaja, mjerio visinu udarca, drugi auto itd, itd. Pita on mene znam li kod koga ću raditi, ja mu kažem znam. Također počeo nešto muljati dok mu ja nisam rekao da želim da se auto vrati u prvobitno stanje i da me ništa ne zanima (nikakvi novci, nagodbe i sl.). Nakon toga je rekao da će mu trebati 20 dana da napravi procjenu i sve odobri (u meni je kuhalo jer znam da mu ne treba 20 dana, ali nisam ništa rekao) i da će mi se javiti. Ekipa koja radi police me napala zašto sam otišao iz jadranskog (bio sam prije) na što sam im ja rekao da ću razmisliti o povratku ako mi riješe štetu na zadovoljavajući način. Iza toga zvao svoju vezu u jadransko koja mi je rekla da će mi se procjena riješiti za dan dva i sad čekam da me kontaktiraju. Rezime svega jest da hoću raditi auto kod svog majstora (ne njihovog) i da oni plate svaku kunu, a oni pokušavaju muljati, ali čini mi se da imam velike šanse da to ostvarim. Iako su mi pokušali sugerirati majstora, ali ja na to nisam pristao.

Edited by usrmaatre
Link to comment
Share on other sites

U CO dodem oko podne, a procjena stete mi bude na mailu kasnije popodne, kojih 20 dana?!

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Priča gluposti lik, jasno mi je to. Vidjet ćemo danas, ili u ponedjeljak šta će biti.

Link to comment
Share on other sites

Kako sam ja nedavno imao istu glupost, istu situaciju, ali samo s druge strane auta, znam kako ide.

Obavezno sam zvao policiju i čekao zapisnik točno mjesec dana. Dan nakon sudara otišao u Croatia osiguranje (tamo je krivac osiguran), oni su sljedeći dan ujutro poslali zapisnik štete na kojem su krivo napisali serijski broj spojlera branika. U drugom izvidu su popravili serijski broj, nakon malo natezanja (kompletno različit dio, 1600kn vs. 4600kn). Treći izvid štete diže satnicu za dvostruko i servis me savjetuje da tražim nova vrata. Procjenitelj mi to preko telefona odbija pa šaljem žalbu jedno popodne i odmah sljedeće jutro dolazi četvrti izvid koji odobrava nova vrata (po Dialogysu 7600kn, koliko vidim).

Nakon prvog izvida su mi ponudili nagodbu od 6300kn, nakon drugog (samo zamjena serijskog broja i 3000kn razlike) nisu htjeli dići nagodbu pa sam odustao od toga i dogovorio popravak kod Javora i sina, po mojem odabiru. Na kraju će osiguranje popravak platiti preko 20.000kn.

Sve to mi traje od 27.01. do sad, auto je na popravku i čekaju se nova vrata.

 

Poanta priče... S osiguranjima treba pregovarati i pisati žalbe i uvijek treba zvati policiju...

 

Koliko vidim po tvojoj slici, probaj vidjeti dal možeš s nekog auta skinuti vrata, koliko bi te koštala, pitati limara/lakirera za mišljenje za ravnanje blatobrana i probaj izvući najviše što možeš na nagodbi, a usput pazeći da ne proglase totalnu štetu. Ne znam kak je kod nas, nakon isplate totalne štete više nema registracije auta?

Ti imaš pravo odabrati svojeg majstora, oni u dogovoru s osiguranjem (dal će nešto platiti ili ne) popravljaju, uglavnom po izvidu.

 

IMG_0863.th.jpg


IMG_0869.th.jpg

IMG_0943.th.jpg IMG_0882.th.jpg  IMG_0954.th.jpg  IMG_0953.th.jpg IMG_0955.th.jpg IMG_0956.th.jpg IMG_1249.th.jpg

 

A ovo je od danas...

IMG_2211.th.jpg IMG_2213.th.jpg

Edited by IcyTexx
Link to comment
Share on other sites

Nema kod mene ni n od nagodbe, samo popravak i to sigurno idu druga dvoja vrata, tu nema dileme. Čekam njihovu procjenu i onda idem s njom kod mog (ne njihovog) majstora. Isti mi je rekao da on dalje preuzima i da je moje da samo da dođem  po auto. Naravno da ću mu napomenuti da ni slučajno ne stavlja kakva zamjenska vrata i da ću to provjeriti.

Edited by usrmaatre
Link to comment
Share on other sites

 

 

Kako je rekao kolega Petak opasno će biti blizu totalne štete. Ako je totalna onda još bolje za tebe. Tebi ostaje auto, i dobit ćeš bar 20.000 kn pa radiš što te volja. Nakraju ga popraviš za 7.000 i ostatak zadržiš.

Za stariji auto se ne isplati u ovlaštenom zbog cijene. Idi na nagodbu i popravak po vlastitom izboru. Na prvu procjenu koju će ti odmah isplatiti žališ se zbog dobrog općeg stanja, uredne limarije bez hrđe, malog broja km, umanjenom vrijednosti itd.

Velika vjerojatnost da ćeš dobiti još par stotica ili koju tisućicu.

Vrata kupiš rabljena, originalna u dobrom stanju, isto kao i žmigavac i letvicu. Nikako NE kupovati nova neoriginalna jer su žešće s**nje i bit će problema od početka.

Uglavnom može ti ostati dosta novaca, imat auto u prvobitnom stanju i bez puno natjeravanja.

Nisam napisao da se nakon prve žalbe više ne bi trebao naknadno žaliti jer onda sve ide u nedogled do 12 mj, osim ako ti stvarno ne ponude bezobrazno malo. Ako je tako onda okrećeš ploču i zanima te isključivo ovlašteni servis sa original novim vratima, a to im nikako nije cilj jer će ostati bez 20-ak tisuća kuna.

Za sve ostalo možeš mi se javiti naravno.

Izgleda da si ti mata bio najbliži u procjeni. Proglašena je (bit će) totalna šteta, ali neće biti 20kkn kao što si ti mislio nego cca 12kkn. Ja sam odlučio da ću kupiti vrata (našao iste boje) u Zagrebu za cca 800 kn/kom. Osatje mi još samo srediti lajsne (na vratima će doći crne, a ja ću ih sam prebojati u boju originalnih), stražnji blatobran i dio branika. Vjerojatno ću o istom trošku popraviti i stražnji lijevi blatobran koji ima par ogrebotina i mislim da bi čak bio u plusu.

Edited by usrmaatre
Link to comment
Share on other sites

Žali se na cifru, navedi kako sam napisao i dio prepiši iz njihovog izvještaja o stanju auta. Moraju još dodati 2-3.000 kn.

Link to comment
Share on other sites

Izgleda da si ti mata bio najbliži u procjeni. Proglašena je (bit će) totalna šteta, ali neće biti 20kkn kao što si ti mislio nego cca 12kkn. Ja sam odlučio da ću kupiti vrata (našao iste boje) u Zagrebu za cca 800 kn/kom. Osatje mi još samo srediti lajsne (na vratima će doći crne, a ja ću ih sam prebojati u boju originalnih), stražnji blatobran i dio branika. Vjerojatno ću o istom trošku popraviti i stražnji lijevi blatobran koji ima par ogrebotina i mislim da bi čak bio u plusu.

Je li ima takvih ili slicnih laguna na oglasniku? Koliko stoji da vrijedi u katalozima? Provjeri to prije nego li napises zalbu i zaprijeti sudom. Tu su oni uvijek na gubitku, tako da bi trebali da ti uvaze zalbu.

Link to comment
Share on other sites

Razumijem što mi pišete, ali ako ih tužim novce neću vidjeti jako dugo. Ovako imam priliku dobiti keš u roku 15 dana, ne znam što ću vidjet ću kad stigne sve na papiru. Šteta sigurno nije tolika da je sa relativno malim novcima ne mogu riješiti. Sad imam nekih drugih briga koje nisu vezane uz auto.

Link to comment
Share on other sites

Ako pišeš prvu žalbu to NE prolongira isplatu. Isplata ide odmah, a ako uvaže žalbu dobit ces jos.

Link to comment
Share on other sites

Čim dobijem crno na bijelo javit ću se. U međuvremenu ispalo da ovaj što je kao sigurno imao dvoja plava vrata trkelja gluposti, tako da ću još morati zasukati rukave u potrazi za plavim vratima. Mata jel znaš neki otpad u Zg-u koji bi mogao imati plava vrata?

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.