Jump to content

Sjedalo se rasklimalo


legenda128

Recommended Posts

Na mome Megane II Grandtouru 1.6 16v rasklimalo se vozačevo sjedalo na način da se klacka kada sjedim. Jel netko imao sličan problem? Mogu li sam uopće skinuti sjedalo kako bih vidjeo o čemu se radi i eventualno zavario/zašarafio rasklimani dio?

Link to comment
Share on other sites

zasarafljeno je s 4 torx50 vijka ako me sjecanje dobro drzi na kutevima sina., bez beda vadis van

Link to comment
Share on other sites

Ma samo zategni vijak , mislim da je torx50 kako je milos napisao , neznam kako i zasto ali meni jedan od ta 4 barem 2 puta godisnje popusti.....jedan je sigurno popustio...

Link to comment
Share on other sites

Nije do vijka, trebao bih skinuti sjedalo da pokušam shvatiti koji dio se zapravo klacka. Vijci su svi zategnuti ali sjedalo se giba kad sjednem, kada se dignem i kada sjedam začuje se ''krrrc''. Moja pretpostavka je da je nešto ili puklo ili se odšarafilo.

Link to comment
Share on other sites

a gdje, u naslonu ili u samom sjedalu..

hint za ove kojima se popušta: loctite ili neko drugo ljepilo za navoje..

Link to comment
Share on other sites

čuje se s donje strane sjedala ali se giba čitavi naslon kad sjednem pogotovo s lijeve strane, zato sam i mislio skinuti ga i provjeriti najprije stanje odozdola.

Link to comment
Share on other sites

Nemam pojma sto mu je, ali mislim da bi trebao manje u stetu sa autom, ili vise koristiti zadnju klupu :)

Link to comment
Share on other sites

čisto sumnjam da se seksa u autu u tim godinama.. možda netko prije..

Link to comment
Share on other sites

Bi, kad bi mogao spustiti sjedalo do kraja :) Nije mi jasno zašto su to onemogućili?

Link to comment
Share on other sites

Nije do vijka, trebao bih skinuti sjedalo da pokušam shvatiti koji dio se zapravo klacka. Vijci su svi zategnuti ali sjedalo se giba kad sjednem, kada se dignem i kada sjedam začuje se ''krrrc''. Moja pretpostavka je da je nešto ili puklo ili se odšarafilo.

Ne mora biti, ali i ja sam imao istu situaciju i to ''krrrc'' je bilo jer je pukao jedan dio konstrukcije. Varenje riješilo pomicanje i krckanje

Link to comment
Share on other sites

Nego, trebam li možda paziti na zračni jastuk u sjedalu prilikom skidanja istoga? Ili je dovoljno samo šarafe ukloniti?

Link to comment
Share on other sites

otkopčaš sve kablove ispod sica i to je to

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.